Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierologia i działka. Ktoś się zna i pomoże??
#1
Witam.
Mam pytanie dotyczące działki ale opiszę wstępnie jak to u mnie wygląda.
Mieszkam na wsi, duży dom, wielka działka na której chciałbym się wybudować bo dom starego budownictwa, obok kamieniarstwo itp.
Całość jest przepisana na mojego ojca, oczywiście nie ma problemu z przepisaniem na mnie kawałka działki ale:
niestety pracuję za granicą i nie mam udokumentowanych dochodów dlatego pytanie:
1. Czy lepiej budować dom na ojca i ewentualnie kiedyś zrobić jako darowiznę i zapłacić od tego podatek?
2. Jak wygląda sprawa z przyłączami jeżeli na działce wszystko jest.?
3. Czy lepiej podzielić/przepisać część działki na mnie i doprowadzić osobne przyłącza które pewnie łącza się ze sporymi kosztami?
4. Na zdjęciu żółta linia - z tego co pamiętam idzie tam jakiś wodociąg, są jakieś granice w jakiej odległości można się budować?
Drodzy koledzy, jak to ugryźć?
W tym roku planuje zająć się papierologią i ewentualnie zbierać jakiś materiał powoli ale kompletnie nie wiem jak do tego podejść. Aktualnie w kraju mnie nie ma a zjeżdzam tylko na weekendu więc ciężko żeby się umówić z kimś kto się zna.
Ogólnie to nie mam jakiegoś strasznego ciśnienia żeby szybko zacząć bo dopiero zrobiłem kapitalny remont swojej części domu i chciałbym się tym nacieszyć z 2/3 latka ale projekt Łukasza od razu wpadł mi w oko, cały czas ślędzę relacje z budowy którą mam nadzieję również zacznę w przyszłym roku.
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Papierologia i działka. Ktoś się zna i pomoże?? - przez Moto.demon93 - 04.05.2017, 19:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu