Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utwardzenie drogi dojazowej do posesji ?
#3
Również ostatnio zastanawiam się co zrobić aby było dobrze i stosunkowo tanio przy utwardzeniu drogi. Myślałem o słupach, ale chciałem je wykorzystać jako krawężniki drogi. Takie rozwiązanie widziałem i sprawuje się od lat.

Generalnie myślałem o tym aby wykorytować na odpowiednią głębokość (aby grunt był rodzimy i nie była to glina) i zrobić kilka zasypów szlaką, żużlem. Jest u ans akurat dostęp do tego materiału. Chciałbym to zagęścić stopą.


Ale zdecyduję się chyba jednak na kamień, który stosowany był powszechniepod torowiska, tłuczeń /kliniec. Tak się składa, że u nas w najbliższej okolicy akurat demontują dziesiątki kilometrów starych nieczynnych linii kolejowych i można nieraz okazyjnie wyrwać ten materiał, który do tego celu jest rewelacyjny. Tylko cena stanowi barierę, której chciałbym uniknąć, ale czas pokażę.

Miałem się brać za drogę teraz na czasie, lecz w adaptacji wszelkie media zostały puszczone właśnie drogą bo innej opcji nie było i odpuściłem. Nie chciałbym robić drogi i za pół roku jej ryc pod instalacje .

Bardzo wiele dróg u nas w okolicy na polach w lasach etc jest właśnie wysypanych żużlem, te drogi są już po 30 lat i mają się dobrze, a są uczęszczane przez ciężki sprzęt rolniczy, czyli tzw. "żużlówki"

Również rozważałem materiał tzw "korę" czyli jak pewnie nie raz widzieliście przy okazji naprawy dróg, frezowany stary asfalt.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Utwardzenie drogi dojazowej do posesji ? - przez Łukasz - 09.03.2017, 21:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu