Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD
#1
Hej.
Jako, że pogoda nie dopisuje to prace właściwie nie postępują. Dziś tylko przeprowadziłem rurę PE32, która będzie zasilała dom w wodę.
Rura przeprowadzona pod ławą fundamentową, przytwierdzona od środka do ściany fundamentowej na dwie obejmy. Planowane były trzy , ale dwie wydały i zrezygnowałem z trzeciej.

Po podkopaniu ławy (na szczęście w tym miejscu był piasek) więc poszło szybko i bez problemowo, mimo zmarznięcia wierzchniej warstwy gruntu (na 1/3 szpadla) przeprowadzona rura.
Miejsce po wybranym gruncie zostało pod ławą uzupełnione suchym betonem, który został ręcznie zagęszczony.
Suchy beton pociągnie wilgoć z gruntu, w efekcie czego stwardnieje i uzyska swoja moc. Praktycznie na co dzień macie okazję obserwować wykorzystanie suchego betonu jak okładają chodniki.

Jutro z rana mają przywieźć piasek zasypowy, zamówiłem 5 bryk (4 osiówki). Jeśli piasku braknie to bardzo niewiele i domówię. Myślę, że jednak zostanie ilość piasku wystarczająca na obsypanie terenu przyległego do budynku warstwa umożliwiającą swobodne "czyste" prace i poruszanie się po gliniastym gruncie przy reszcie prac związanych z budową.

Na filmie zaprezentowałem jedna z możliwości przeprowadzenia i zamontowania rury wodnej PE32




p.s
Ostatnio łapię się na tym, że wykonuje mało zdjęć przy relacji video. Na pewno poprawię ten element Smile



Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - przez Łukasz - 08.02.2017, 21:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu