Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 37 12.09.2016 Docinanie dachówki...
#8
(07.11.2017, 22:58)ziembol007 napisał(a):
(19.04.2017, 12:20)darson350 napisał(a): Mam takie pytanie jaki sens jest zakładać dachówkę ceramiczną tutaj, chyba że ona musi być by obciążyć wieźbę dachową bo nie ma stropu. Czemu nie zdecydowac się na dobrą blachodachówkę a mury zrobić z pustaka cermicznego niż z tych bloczków gdzie jak ja podejmowalem temat z jakich materiałów budować to na 10 budowlanców 8 odradzało mi pakowanie się w jakieś bloczki tylko pustak ceramiczny.

Moim zdaniem nawet najtańsza dachówka ceramiczna będzie lepsza od blachy ponieważ ta nawet najdroższa nie przetrwa ceramiki i z pewnością nie będzie tańsza. Co do wyboru materiału na  ściany to już tyle razy temat był wałkowany, że wychodzi jeden wniosek: kwestia gustu i przekonań ponieważ dla kontrastu u mnie w okolicy zdecydowana większość nowo budowanych domów powstaje z Ytonga.

Pozdrawiam

Potwierdzam, kwestia regionu Polski i przekonań ludzi, nie bez znaczenia jest również odległość od producenta - wiadomo, że jeżeli masz blisko cegielnie to nie ma opcji żebyś znalazł inny materiał taniej i dodatkowo żebyś przekonał murarzy z okolicy do innego budulca. 

Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 37 12.09.2016 Docinanie dachówki... - przez klimek - 08.11.2017, 09:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu