Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porada odnośnie kopania fundamentów
#1
Witam, za 4 dni mam zamówioną koparkę do wykopania fundamentów, przez cały okres przygotowań dokumentów i śledzenia kanału Łukasza byłem pewien że będę robić takim samym sposobem co  on. Wszystko było jasne i przemyślane... Natomiast w przeciąku paru dni jak rozmawiałem z kilkoma osobami którzy się niedawno budowali albo np z koparkowym stwierdzili ze jestem delikatnie mówiąc nienormalny że chce w taki sposób robić... Mianowicie wszyscy mówili jednomyślnie że każdy robi w taki sposób że kopie tylko 60 cm na fundament wpierdziela zbrojenie na dystansach oczywiście i zalewa prawie do równości gleby i potem wybiera ziemię i dokłada bloczki 2-3 warstwy i finito... Ogólnie starym sposobem jak ja bym to nazwał. Zrobił bym też tak bo mniej roboty mniej czasu zmarnowane (pracuje na 1,5 etata i dodam że sam chciałem ogarnąć te fundamenty) i nawet chyba taniej by wyszło tylko zastanawiam się jak później zaizolować te fundamenty przeciwwilgociowo i przede wszystkim styropianem aqua skoro to nie bedzie równe i upie***lone ziemią. No i ja wypuścić rure od kanalizy arota na prąd. 

Proszę o poradę czy ktoś tak robił, jeśli się wstydzi to niech pisze wiadomość prywatną.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Porada odnośnie kopania fundamentów - przez kamil łask - 07.08.2020, 17:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu