Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacja dach dwuspadowy
#29
(20.06.2018, 13:38)Majka napisał(a):  
(19.06.2018, 17:37)Majka napisał(a): Tylko że z tego projektu nie można nic już uciacWink bo z wymiarów 12,54x10,29 wychodzi powierzchnia zabudowy 129,04 co przy wymiarach 'mojej' działki daje ni mniej ni więcej wskaźnik zabudowy 0,16 na 0,15 wymaganychWink

poczytałam troche, jak myslicie czy "zmniejszenie" fundamentow pod wymagana w planie powierzchnie zabudowy cos by dalo? w mpzp mam ze powierzchnie zabudowy wylicza sie poprzez stosunek powierzchni ogolnej rzutu przyziemia obiektow stałych zlokalizowanych na działce do powierzchni działki. i teraz czy policza mi po obrysie tych "mniejszych" fundamentow czy dolicza te wystajace sciany. wiem ze najlepiej z tym tematem do architekta ale kupie projekt przerobie a potem nic nie wyjdzie to troche sie nie kalkuluje. inny sposob jaki znalazlam to loggia, ktora ponoc sie nie wlicza do zabudowy wiec moze mozna na takowa przerobic wiatrołap?
Można się bawić w jakieś podcienie, wnęki itd. ale wiadomo że odbędzie się to kosztem i tak niewielkiego domku. Moim zdaniem szkoda zachodu i kosztownych zmian w projekcie. Nie ma co gdybać tylko należy udać się z zapytaniem do urzędu który wydał MPZP i rozwiać wątpliwości u źródła. Wskaźnik o którym mowa w założeniu "ma chronić walory środowiska przyrodniczego lub zapewniać korzystne warunki użytkowania terenu o określonym przeznaczeniu" Nie sądzę aby ten 1% miał wpływ na środowisko i jego walory lub uniemożliwiał użytkowanie terenu. Smile  Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Adaptacja dach dwuspadowy - przez gregorrek - 23.11.2017, 18:27
RE: Adaptacja dach dwuspadowy - przez Mateuszbob - 15.04.2020, 17:31
RE: Adaptacja dach dwuspadowy - przez Michał G. - 15.04.2020, 20:52
RE: Adaptacja dach dwuspadowy - przez Mortar - 15.04.2020, 21:14
RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - przez gregorrek - 20.06.2018, 17:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu