Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja
#28
Ja będę budował z jednym kominem w kotłowni który bedzie tak na czarną godzine. Też będę chciał zrobić wentylacje mechaniczną bo dobra wentylacja to wygodne mieszkanie, a dziurawić super oszczedne i szczelne okna to jednak nooo. Bede chcoał też zrobić w miare dobre ocieplenie czyli 20cm styro na ściany, na podłoge też z 20cm eps bo będę chciał zrobić podłogówke po całości. Na górę to jeszcze nie wiem czy wełna czy jakiś granulat czy coś innego. Rozmyślałem nad sposobem grzania i chyba gaz będzie najodpowiedniejszy. PC kusi tylko pierwszy minus to cena a drugi to miejsce zamieszkania czyli podkarpacie a tu troche chłodniej niż na zachodzie Polski. Co powiecie na wymiennik gruntowy? Działke będe miał 40x45m po jednej stronie dom a w drugim rogu studnia pewnie głebinowa i aż sie prosi żeby w jednym wykopie zakopac też rure do wymiennika gruntowego i to spiąć z WM. Koszt praktycznie żaden tylko czy to w ogóle ma sens?

Co do ogrzewania to rozważałem też jakis kocioł z podajnikiem ale nie wiem czy to sie opłaci. Sprawność taka oo bo to co podają a to co jest naprawdę to dwie różne rzeczy bo wszelka sadza popiół w wymienniku dobrze izoluje i cieplo grzeje komin, no i w lecie węgiel sie kisi żeby CWU ogrzać więc w rocznym rozrachunku koszty pewnie podobnie wyjdą a cena kotła z podajnikiem w sumie jest taka jak i kondensata.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja - przez raxon - 12.10.2016, 14:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu