Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja
@johny_Szczecin

podalem 1 post wyzej link do dosc precyzyjnego opisu takiego buforka. jak go zrobic samemu i oplacalnosc. Ocieplenie jednak dobrze wykonac samemu solidnie. Co do pomp ciepla to i moze sa ode dosc ciekawe, ale cenowo taka inwestycja zwroci sie po kilkunastu dobrych latach. Oczywiscie taki bufor sprawdzi sie najlepiej z podlogowka ze wzgledyna jej niskie temp. Wentylacja mechaniczna raczej bym dal. Dom przy takim ogrzewaniu nalezy dobrze zaizolowac (termosik) wiec aby byl dobrze wentylowany WM lepiej sie sprawdzi. Rekuperator to tez jest proste urzadzenie i mozna je wykonac samemu. 

tutaj macie obszerny watek o rekuperatorach i jak to forumowicze je budowali samemu

http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...ot-robiony

a tutaj macie watek o buforach budowanych samemu ( link ktory umiescilem post wyzej o opis bufora wg Adama z tego wlasnie forum) 

http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...for-ciepła


pozostaje kwestia WT 2017. Aby moc miescic sie 95kwh/m2 nalezaloby zejsc do 31kwh/m2 zapotrzebowania w energie bo niby prad jest mnoznikiem razy 3. Nie za bardzo to rozumiem. Bo przeciez mamy takie kwestie jak sprawnosc etc . jak to jest liczone i dlaczego akurat tak? Nie wiem . Wiem ze naley napierw z jakimkolwiek projektem po jego zakupie i adaptacji zrobic Audyt OZC i przeliczyc ile nas bedzie wiecej kosztowac budowa do tych 31kwh/m2 bo moze wcale nie tak wiecej .
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu