Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowity koszt.
#1
Jest ktoś na forum kto jest mi w stanie powiedzieć  ile wydał na ten dom w stanie kompletnie wykonczonym? . Projekt  bez zmian. Najlepiej w 2018r.
Odpowiedz
#2
(22.09.2018, 12:56)aurer napisał(a): Jest ktoś na forum kto jest mi w stanie powiedzieć  ile wydał na ten dom w stanie kompletnie wykonczonym? . Projekt  bez zmian. Najlepiej w 2018r.

Zajrzyj na fb na grupę "Budujący wg projektu..." Jest tam wpis kolegi Ireneusz KO który pokazuje już wykończony dom zdaje się bez większych zmian, jedynie małe zmiany wewnątrz. Podpytaj na priv o poniesione koszty Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#3
Buduje od kwietnia 2018 roku:

- nie ruszyłem palcem przy niczym, no może po za tym - czyli położenie styropianu ( http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-926.html )
- nie zmieniałem rozstawu pomieszczeń po za likwidacją schowka na rzecz salonu
- nie targowałem się z wykonawcami, bo zależało mi na czasie budowy - brałem tych co chcieli trochę więcej
- silikat xellia (najdroższy)
- mogłem sporo zaoszczędzić na tańszych materiałach

- zrobione:
- podłączona woda, kanaliza gminna i prąd do budynku
- hydraulika
- parapety (kamień w domu, klinkier na zewnątrz)
- elektryka
- stryszek (bez schodów)
- elewacja na gotowo (organika 20 cm grafit platinum + ceresit tynk silikonowy )
- styropian zakupiony na podłogę organika  (15 cm organika gold EPS036 CS100)
- drzwi wejściowe
- rolety elektr pod tynkowe
- powiększone drzwi  tarasowe do 3 m  (drzwi przesuwne)
- okno w salonie zamienione na drugie drzwi tarasowe 2m  (drzwi przesuwne)
- wiązary od burkietowicza
- dachówka creaton
- brak komina w salonie
- oświetlenie salonu
- monitoring (4 kamery IP)
- trochę narzędzi 


Do tej pory ~180 tyś:

- Bardzo dużo zapłaciłem za podłączenie wodociągowe ~6,5 tys zł
- Okna i drzwi 28 tys (mogłem zaoszczędzić około 10 tys)
- Styropian - mogłem sporo zaoszczędzić (~3 tys)
- elektryka mogła by kosztować ~1,5 zł mniej - bo ciągnąłem do domku narzędziowego i "elektryfikowałem" go
- 2 x rusztowanie po 12 przęseł (1200 zł + 4 koła, nóżki, drugi zestaw + 600 zł) - pierdoły
- drabina składana 300 zł


brakuje, jednak będę kontynuował dopiero po zimie:

- podbitka (rezerwacja 3000 zł - będę robił sam)
- wylewki (mam termin i rezerwacją na kwotę brutto 3745 zł)
- wełny na dach (mam zaplanowany budżet na wełnę 10 tys)
- sufitu GKP (zarezerwowany na robociznę i materiał 20 tys)
- podłogówka i centralne (zarezerwowane na robociznę i materiał 26 tys)
- farby (zarezerwowane na 1,650 zł magnat - sam będę malował)
- podłogi panelowej (7,5 tys - sam będę układał)
- wanna, prysznic (rezerwacja 6 tys)
- drzwi wew. (3600 zł)
- wc podtynk x 2  (2000 pln rezerwacja)
- zlew lazienkowy x 2  (1000 pln rezerwacja)
- kafle do lazienki (2500 - bedę układał sam, nie chcę na ścianach - tylko tam gdzie trzeba)
- kafle w wc (tylko na podlodze 200 zł)
- kuchnia 14  tys meble + 6 tys sprzęt (wycena z ikea: zmywarka, elektryczny wyciąg, indukcja, piekarnik, mikrofala zlew, kran - wyszło taniej niż kupno tego samego w media markt - te same firmy)
- gniazdka i kontakty (1000 zł)
- taras 60m2 (5 tys - będę robił sam)
- kostka przed domem (8 tys - będę robił sam)

Czyli to co zostało to około 117 tys (bardzo grubo licząc)

Nie wyliczone:
- umeblowanie salonu
- umeblowanie sypialni
- umeblowanie pokoju (drogi pokuj juz "umeblowany" bo to gabinet)

Generalnie w kwocie 290 tys dom na tip top



Gdzie można jeszcze zaoszczędzić. Uważam z żoną, że popełniliśmy błąd budując dach kopertowy, okazał się faktycznie droższy, zaś problemy z jego zabudową, wykorzystaniem i ew. remontem - niedoszacowane. 

W chwili obecnej nie budował bym domy kopertowego, wolał bym zwykłą "stodołę" - łatwiej coś do nie dobudować, koszty byłyby niższe.

Przewidziałem min. 30% wyższe ceny materiału i robocizny, niż zakładały dostępne tutaj kosztorysy. Niektórych etapów lub materiałów nie liczy kosztorys, bo ciężko je policzyć ponieważ zależne są od ekipy lub wcześniej podjętych decyzji. Stówka tam, 500cet tam i już mijasz się nieźle z kosztami.

Mogłem taniej. Na chwilę obecną jestem zadowolony. Nie robiłem nic przy budowie. Nosiłem się z zamiarem kupna domu od developera 110-140 m wychodziło mnie około 350-400 tys  i działka 125 m2 (takie przeglądałem oferty) w stanie developerskim - czyli + ~100 tys na wykończenie.

Tymczasem cała budowa z pikną działką pod samym lasem 25 ar, którą dodatkowo sam zalesiałem sosnami, pięknie ogrodzony tern (ogrodzenie drewniane robiłem sam - ludzie wyceniali mi front na 30-50 tys, ja zrobiłem za 7 tys zł + 6 tys brama z pełną automatyką) + domek narzędziowy z drewna z pełnym wyposażeniem: 20 tys)


Całość wraz ze wszystkim pozwoleniam, notariuszami, kierownikami budowy, działką, ubezpieczeniem budowy, bramą tymczasową, erbetki, przedłużacze, trawą, koparkami, piaskami, ogrodzeniem tymczasowym, nagrzewnice, kosiarki, rekultywator, niwelator, taczka...,  wywóz śmieci, paliwo dla osób które prosiłem o przysługi (100 zł tu, 100 zł tam), ogrodzeniem panelowym 150  mb  + 50 mb ogrodzenia drewnianego, 5 mb bramy wjazdowej przesuwanej w drewnie, zalesieniem (3 tys na drzewa). 

Dosłownie wszystko 283 tys na tą chwilę i całość powinienem zamknąć poniżej 400 tyś - jest to cena, którą wiele osób uważa za zbyt wysoką, ale nigdy nie podają jak zauważyłem wszystkich, naprawdę wszystkich wydatków:

Wiele ludzie pisało, że działkę już miał, dostało lub nabyli po okazyjnej cenie. Nic nie miałem, nawet sznurka którym wyznaczyłbym linię dla ogrodzenia. 

W tej cenie wprowadzę się na lato przyszłego roku do domu kompletnego - dosłownie.
Odpowiedz
#4
Doliczysz kostkę, ogrodzenie, ewentualnie jakiś garaż i zobi sie prawie 400,000zl Smile

U mnie za podobny etap wyszlo trochę mniej , ale 70% prac robię sam.
Odpowiedz
#5
Poprawiłem post. @lukas0685 gratuluje ale ani umiejętności ani czas by mi na to nie pozwoliły Smile
Odpowiedz


#6
U mnie czas i umiejętności na to pozwalają Smile.Można trochę zaoszczędzić. Ja szacuję około 240,000 za gotowy budynek . Nie oszczędzam zbytnio na jakości materiałów.
Odpowiedz
#7
Które etapy robiłeś sam a które zlecałeś?
Odpowiedz
#8
wszystko ,oprócz ściany fundamentowej i dachu, robiliśmy sami, w pewnym stopniu byłem zmuszony. Pierwotne założenie było takie,że ekipa robi wszystko do wieńca(wliczając go) i oprócz ławy. Majster chciał lać bezpośrednio w grunt. Ja się na to nie zgodziłem. Wyszło tak, że ekipa zrobiła tylko scianę fundamentową i to było wszystko.
Ława, kanaliza, chudziak , ściany nośne, działowe, kominy robiliśmy sami. Mój tata jest budowlańcem i ja też coś tam potrafię.
Dach zlecony w całości I kosztował kupe kasy.
Czekam obecnie na hydraulika i elektryka . Te prace są zlecone. Reszta bedzię robiona we własnym zakresie
Odpowiedz
#9
Koperta wcale nie jest droższa od dachu dwuspadowego.
Odpowiedz
#10
Wiązar wychodzi drożej i pokrycie
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu