Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych (wejściowych)
#1
W jednym z dzienników budowy (Jedlanka k/Radomia) nawiązała się dyskusja dotycząca drzwi wewnetrznych - Windoor Dalia.
Aby nie robić tam bałaganu, zakładam wątek.

Jeszcze nie porównywałem cen drzwi.
Spojrzałem na cenę i miłe zaskoczenie.
339 zł/skrzydło.

W salonach z drzwiami pewnie koło tysiaka za drzwi + ościeżnica?

Wy szukacie drzwi w salonach? (Taka półka cenowa 300-500 zł jest tam dostępna?)
Czy może kupujecie przez internet?
Z montażem vat 8%, a bez montażu 23%?

Do mieszkania 6 lat temu kupiłem w OBI drzwi firmy Voster, model Metro. Płaciłem wtedy poniżej 300 zł.
Drzwi o akceptowalnej solidności. Ale montaż pozostaje po stronie klienta.



A gdzie szukać drzwi zewnętrznych (wejściowych)?
Ile kosztuje racjonalny wybór do tego projektu?


Mile widziane konkretne firmy/ modele obu rodzajów drzwi.

Z jakim wyprzedzeniem czasowym AKTUALNIE trzeba zamówić drzwi?
Wiem, że standardowo to 4-6 tygodni. Choć słyszałem niedawno o 10 tygodniach...
Odpowiedz
#2
Osobiście zewnętrznych nie kupię w markecie. Dobre drzwi to około 3000zl sztuka. Co do wewnętrznych wszystko zależy ile chcesz wydać . Najtańsze zzyli z "papieru" są bardzo delikatne.
Odpowiedz
#3
Drzwi Dalia ok 5000 tys, Erkado i Pol Słone 6000-7000 tys ( modele produkowane dla VOX ( jest opcja też z montażem)
Drzwi zewnętrzne KMT 75 plus max( zamek hakowy , szklenie, poszerzenie pod drzwiami) ok 3900 tys z montażem
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
Na ktore się decydujesz? Dla mnie 3000zl to górna granica z drzwi zewnętrzne. Pamiętaj, że budujemy dom za 150,000zl Smile
Odpowiedz
#5
KMT wyżej wymienione
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
Ja już wiem, że w swojej chaupie wezmę drzwi bezprzylgowe. Myślę że w budżecie 500zl/szt, bez futryn, znajdę i coś trwałego i ładnie wyglądającego.
Napewno nie kupię w ciemno przez neta bo tak już zrobiłem kupując do mieszkania 6 lat temu i jestem średnio zadowolony. Wtedy dałem 400zl ale z ościeżnica stała.

Jeszcze dodam swoje zdanie na temat drzwi wejściowych.
Jak sama nazwa mówi nie mają tylko wyglądać a muszą też działać tj mocne i jak najbardziej antywejsciowe dla osób trzecich.
Jeśli ktoś pisze ze domza150tys albo ma tylko/aż 3k na takie drzwi to jak dla mnie wolałbym zrezygnować z rolet na oknach z napędem na zwykłe a różnice w cenie dać właśnie na drzewie wejściowe. Czy w markecie kupywac takie drzwi, trudno powiedzieć. Mogą i być takie same w firmowym sklepie a i tak zawsze bd patrzeć na cenę.
Odpowiedz
#7
Kolego ja ci pokaże drzwi za 3000zl a ty mi pokażesz za 6000zl i porównamy. Jeżeli myślisz ze drzwi za 3000zl są do niczego to jesteś w błędzie i to dużym. A tak na marginesie to ja mogę i wydać 10000zl na drzwi , ale powiedz mi po co? Jak ktoś bedzię ci chciał wejść do domu i tak to zrobi nawet jakbyś miał nie wiadomo jakie drogie drzwi .
Odpowiedz
#8
Niczego nie neguje i nie karze kto jakie musi kupić drzwi. Bez spiny. Wiem że są droższe i gorszej jakości drzwi bo u niektórych producentów płaci się za nazwę.
Jeśli kupisz naprawdę dobre drzwi za 3k to sam też bym się nad takimi zastanawiał, miałem na myśli to że nie powinno się akurat nad nimi oszczędzać.
Odpowiedz
#9
(24.08.2018, 12:20)lukas0685 napisał(a): Najtańsze zzyli z "papieru" są bardzo delikatne.

Najtańsze wewntrzne to koszt 80-150 zł, zależnie od promocji.
I rzeczywiście są i wyglądają jak z papieru Wink

Te, które kupiłem w OBI poniżej 300 zł oceniam bardzo pozytywnie. Wiadomo, że to nie Porta i troszkę "lżejsze". 
Myślę że ta półka cenowa 300-500 zł za skrzydło, to już fajny kompromis miedzy ceną a jakością. Dokładając ościeżnicę (myślę 100-200 zł? ) robi się kwota niemała za 1 otwór drzwiowy Wink
Odpowiedz
#10
(24.08.2018, 14:03)Szpyrek napisał(a): Niczego nie neguje i nie karze kto jakie musi kupić drzwi. Bez spiny. Wiem że są droższe i gorszej jakości drzwi bo u niektórych producentów płaci się za nazwę.
Jeśli kupisz naprawdę dobre drzwi za 3k to sam też bym się nad takimi zastanawiał, miałem na myśli to że nie powinno się akurat nad nimi oszczędzać.

Nikt tu się nie spina. Po prostu "przerobiłem" trochę drzwi i nie zawsze droższe znaczy lepsze. A te o których pisze to akurat polski producent. Oczywiście mówimy o drzwiach metalowych. Obecnie w domu mam drzwi z marketu kosztowały około 1500zl mają z 15 lat i złego słowa nie powiem o nich.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu