Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań w sprawie ogrzewania
#31
(16.12.2017, 13:14)rustin napisał(a): Te 15 tys to liczę z przyłączem, wkładem do komina i jakimś zasobnikiem 120l

I tak za dużo...
Odpowiedz
#32
(16.12.2017, 13:19)Lubin napisał(a):
(16.12.2017, 13:14)rustin napisał(a): Te 15 tys to liczę z przyłączem, wkładem do komina i jakimś zasobnikiem 120l
Rozumiem 
I tak za dużo...

Oby tak było Smile
Odpowiedz
#33
Jak będziesz mądry,tak będzie.
Odpowiedz
#34
(16.12.2017, 10:50)Lubin napisał(a): A jak wentylujesz pozostałe pomieszczenia?

W spiżarni jest tradycyjny komin zgodnie w projektem. 4 kanały wentylacyjne + spalinowy do kominka
Odpowiedz
#35
(16.12.2017, 17:39)sierzant napisał(a): Jak będziesz mądry,tak będzie.

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi
Odpowiedz


#36
@sierzant: Jak długo masz ten kocioł i jak się spisuje? Instalacja otwarta czy zamknięta? Pytam bo planuję zmodernizować kotłownię gazową u siebie w oparciu o ten kocioł.
Odpowiedz
#37
Za gazem przemawia fakt że przyłącze się robi jeden raz. Jak się za 12 czy 15 lat posypie kocioł to taniej będzie kupić sam piec za 4 tyś niż PC za 20tys. W tak małym domu to pewnie taniej by wyszło grzać czystym prądem niż PC, bo zanim się taka PC zwróci to 25 lat minie... A jak ktoś ma kominek to EP spełnia i czystym prądem grzać se może Smile
Odpowiedz
#38
Kominka nie mam
Az tak mały dom żeby grzać prądem chyba też nie jest, no i ocieplenie nie jest jak w domach pasywnych, budowe zacząłem 5 lat temu.

O tym właśnie myślę, że kiedyś kocioł do gazu kupię za 4 tys jak padnie a pompa? Może nie 20 tys bo raczej będą tańsze za 10 lat co widać teraz ale myślę że i tak cena będzie 2x większą od kotła na gaz
Odpowiedz
#39
Jak będą PC po 6 tyś to zawsze można będzie kupić, a jak będą po 20 tys to kupisz sobie kiedyś kolejny kocioł na gaz.

Nie wiem jaki dom budujesz, ale dobrze ocieplona parterówka 106m2 wcale drogo nie wyjdzie grzejąc w 2 taryfie oczywiście. Gaz trzeba przyjąć te 25gr za kWh a prąd z 32 grosze, ale odpadają koszty przeglądów pieca więc ta stówka czy półtorej różnicy w skali roku chyba dla każdego jest do przyjęcia. Ale tak to można robić jak się ma kominek, inaczej nielegalne...
Odpowiedz
#40
(18.12.2017, 16:34)raxon napisał(a): Jak będą PC po 6 tyś to zawsze można będzie kupić, a jak będą po 20 tys to kupisz sobie kiedyś kolejny kocioł na gaz.

Nie wiem jaki dom budujesz, ale dobrze ocieplona parterówka 106m2 wcale drogo nie wyjdzie grzejąc w 2 taryfie oczywiście. Gaz trzeba przyjąć te 25gr za kWh a prąd z 32 grosze, ale odpadają koszty przeglądów pieca więc ta stówka czy półtorej różnicy w skali roku chyba dla każdego jest do przyjęcia. Ale tak to można robić jak się ma kominek, inaczej nielegalne...
  Ja przy obecnej pogodzie pale tylko ok 4 godz dziennie w kominku. Temperatura w domu 20-22 stopnie. Piec gazowy wylaczony do ogrzewania od dwóch tygodni
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu