Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań w sprawie ogrzewania
#11
W moim przypadku komin niestety już mam więc tylko wkład a to już mały koszt.

Piszesz, że pompa 13 tys, daj mi namiar na taką pompę plus koszt montażu jak za kocioł gazowy to nawet się nie będę zastanawiał.
Wiem, że na allegro są lg za 14 tys, ale co z tego jak gdzie nie dzwonić to w Polsce mówią 23 tys a u mnie w okolicy bliżej 30tys. Czyli podłączenie pompy liczą 10 tys w górę? Podłączenie kotła gazowego 300zl.

Fajnie wygląda jak to piszesz ale gdzie tak jest ze 13 tys. Dam Ci nawet 16 tys jak mi taka pompę podłączysz że wszystkim, opłacam drogę, spanie itd Smile
Odpowiedz
#12
(15.12.2017, 13:36)rustin napisał(a): Fajnie wygląda jak to piszesz ale gdzie tak jest ze 13 tys. Dam Ci nawet 16 tys jak mi taka pompę podłączysz że wszystkim, opłacam drogę, spanie itd Smile
Pisałem o samym koszcie pompy - oferty sam znalazłeś. Konfrontowałem to z ceną kotła gazowego wynoszącą 4000.
Do kosztu pompy dochodzi obowiązkowy zasobnik CWU 250-300l kosztujący ok 2500PLN (tak jak pisałem wcześniej - przy gazie możesz go pominąć kosztem komfortu korzystania, ewentualnie może być kilkaset złotych tańszy - z mniejsza wężownicą niż wymagana dla PC). 
W Twoim przypadku konieczny jest jeszcze zbiornik buforowy (można go pominąć w domu parterowym).
Do tego dochodzi osprzęt i robocizna i się robi większa kwota.

A tak przy okazji poczytaj sobie ten wątek:
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-584.html
Odpowiedz
#13
Więc jaka różnica 1tys zł jak w najlepszym rachunku pompa 13tys + robocizna która wychodzi minimum 10 tys a nie 300zl.

Dla mnie rachunek jest prosty, gaz mnie wyjdzie najwięcej 14 tys a pompa ciepła 28tys w moim przypadku, nawet jakby znalazł w Polsce za 23tys a na pewno nie taniej to nadal nie jest tysiąc jak pisałeś . Nie jestem z gazem, żeby nie było, ale za liczeniem rzetelnym a nie na korzyść pompy co nie jest prawdą, eksploatacyjne jest na plus pompy ale nie montaż i kupno.
Żebym jeszcze znalazł za te 23 tys albo mniej. Dlaczego pompa kosztuje 13 tys a robocizna wychodzi 10 tys? Co tam takiego jest do roboty?

@Lubin według Ciebie dla domu który buduje gaz to dobre rozwiązanie?
Odpowiedz
#14
Tak. Dlatego, że przy tak małym metrażu i przyzwoitym ociepleniu gaz będzie najtańszym ogrzewaniem poza pompa ciepła ale przy pc inwestycja zwróci się najszybciej po kilkunastu latach.
Odpowiedz
#15
13 tysięcy to sama pompa reszta to nie jest tylko robocizna ale także : (przykład z jednego oferenta)
PKT Kotłownia 9kW
ilość
1 Podejście pod pompę PP 32 z GZ 2
2 Spusty 1/2" 2
3 Gruba bezpieczeństwa 3 Bary 1
4 Zawór zwrotny 1" z PP32 1
5,6,7 Pompa obiegowa Grundfos 25/60/180+filtr+czujnik przepływu 1
8 Zawory 1" 4
9 Manometr + odpowietrznik 3 Bary 1
10,11 Pompa obiegowa Grundfos 25/60/180+zawór zwrotny 1
14,19 Zawory 3/4 C.W.U. 3
16 Trójnik PP25 2
17,18 Grupa bezpieczeństwa 6 Bar C.W.U. 1
20 Zawór zwrotny 3/4 1
21 Zbiornik kombinowany 280/120 1

Za 300 zł tego raczej Ci instalator nie da w tej kwocie
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#16
Zaraz przyjdzie tu kolega Sierżant i obali wszystkie moje teorie.
Już się melduję Big Grin :oczywiście tylko gaz.
Resztę kolega znajdzie w dyskusjach prowadzonych przez nas na tym forum,
a jest co czytać.
Odpowiedz
#17
(15.12.2017, 16:56)maciej87 napisał(a): 13 tysięcy to sama pompa reszta to nie jest tylko robocizna ale także : (przykład z jednego oferenta)
PKT Kotłownia 9kW
ilość
1 Podejście pod pompę PP 32 z GZ 2
2 Spusty 1/2" 2
3 Gruba bezpieczeństwa 3 Bary 1
4 Zawór zwrotny 1" z PP32 1
5,6,7 Pompa obiegowa Grundfos 25/60/180+filtr+czujnik przepływu 1
8 Zawory 1" 4
9 Manometr + odpowietrznik 3 Bary 1
10,11 Pompa obiegowa Grundfos 25/60/180+zawór zwrotny 1
14,19 Zawory 3/4 C.W.U. 3
16 Trójnik PP25 2
17,18 Grupa bezpieczeństwa 6 Bar C.W.U. 1
20 Zawór zwrotny 3/4 1
21 Zbiornik kombinowany 280/120 1

Za 300 zł tego raczej Ci instalator nie da w tej kwocie
I to wypisane to jest koszt ponad 10 tys z robocizna? Dość dużo tego.
Odpowiedz
#18
to dowale do tego
jako profesjonalista  bo mam z tym do czynienia  na codzien  od okolo 25 lat
powiem krotko
wybierz gaz
 zainstaluj kociol vaillant eco tec  24kW
lub podobny tanszy  np Ferolli
O pompie ciepla zapomnij
bzdury co wypisuje Marcin...  
wsadz sobie w kosz
 zycie zweryfikuje
 a na gazie przy mniejszej inwestycji  wyjdziesz na plus na  dzien dobry
a pozniej tylko zyskujesz
 PC potrzebuje zasobnik  a by bylo w miare tanio
to podlaczasz dwutaryfowy  co  juz sie mija z komfortem w zyciu codziennym
 i juz nie wychodzi juz tak tani
 @@@@@
punkt drugi
Twoj dom nie spelnia  wymogow naszgo forum  Twoj dom jest wiekszy i PC  ktora podal MArcin... do niczego się nie nadaje .....bez wulgaryzmów proszę....
ale tak to jest jak  doradza amator
Sorry Marcin...
 W twoim wypadku wybralbym gaz o PC zapomnial
Pozdrawiam
wiecej na PW
Nie jestem teoretykiem jak Marcin...
Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Dodatkowo przy gazie można zrezygnować całkowicie z kominów a wyrzut spalin poprowadzić przez ścianę. Wtedy można odłożyć ładną sumę...
Odpowiedz
#20
A co profesjonalista powie o immergas? Zdecydowałem się na dwufunkcyjny kocioł ale właśnie zastanawiam się co do producenta. Wiem że Immergas ma model z wbudowanym małym zasobnikiem. Pomieszczenia mam tak rozplanowanie że najdalszy odbiornik CW czyli prysznic będzie w linii prostej 2.5 metra od kotła.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu