Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłogówka wszedzie
#21
Photo 
[attachment=2955 napisał(a): 

Rnowicki możesz rozwinąć swoja wypowiedz.

Zadaj pytanie bedzie mi łatwiej :Smile
Dzięki rekuperacji zużyte powietrze zamieniane jest na świeże z zewnątrz o podobnej temperaturze tym samym zużywasz mniej paliwa tudzież prądu na ogrzanie domu, zatem termostaty wcześniej zamykają obieg danego pomieszczenia po osiągnięciu temperatury zadanej bo nie tracisz ogrzanego wczesniej powietrza. 
Pozdro Smile




Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#22
Pięknie piszesz, ale znam i powoli zaczynam budować rekuperator do mojego domku.
Jak się maja twoje termostaty do kilkugodzinnej bezwładności podłogi?
Jak chcesz to wysterować?.
Co z tego ze zamkniesz obieg, skoro podłoga dalej oddawać będzie ciepło.
Odpowiedz
#23
Sierżant co sugerujesz? Nie montować termostatów we wszystkich pokojach? Rozwiń trochę temat jak możesz
Odpowiedz
#24
Klonu oczywiście, prostota rządzi.
Raz ustawionych parametrów podłogówki, nigdy nie zmienisz.
Bezwładność podłogi jest tak duża, że sterowanie nią jest iluzją.
Pogodówka, to wszystko co można zrobić,Żadnych termostatów.
Odpowiedz
#25
Witam. Ze względu na dużą bezwładność ogrzewania podłogowego, zmiana zadanej temperatury po przestawieniu wartości termostatu może potrwać kilka dobrych godzin.  Zastosowanie odrębnych termostatów dla wybranych pomieszczeń ma sens gdy zamierzamy zróżnicować +/- temperaturę w tych pomieszczeniach, ale to można osiągnąć na przepływomierzach w rozdzielaczu. Zatem nie ma sensu bawić się w termostaty chyba o to chodziło koledze Sierzantowi. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#26
Dokładnie, komplikowanie instalacji to przywilej bogatych.
.... i głupich.
Odpowiedz
#27
(09.06.2018, 22:15)sierzant napisał(a): Dokładnie, komplikowanie instalacji to przywilej bogatych.
.... i głupich.

widzę że zęby zjadłeś na podłogówce... ciekaw jestem tylko jak zamierzasz to wszystko wysterować bez żadnych termostatów bioroąc pod uwage zmienne (wielkość pomieszczeń, słońce nagle Ci mocniej przyświeci, okno zostawisz otwarte, etc) jak za gorąco lecisz do rozdzielacza przepływ wody regulujesz. A tak masz termostacik ktory na to wszystko reaguje (nie chodzi w tym wszystkim zeby szybko zmieniac tem), nagrzeje sie szybciej odcina dopływ wody tylko do tej jednej strefy. Nie rozumiem co masz na mysli komplikowanie instalacji... dołożenie jednego przewodu dla Ciebie to komplikowanie? no to spoko przeciez Ty tam bedziesz mieszkał, w razie czego odezwij sie za rok to Ci bezprzewodowe założe chyba ze na wszelki wypadek kable puscisz w scianie :Smile troszke juz tych instalacji przerobiłem i z czystym sercem polecam zakladanie termostatow. Jestem jeszcze ciekaw jak latem zamierzasz odpalac podlogowke badz kaloryfer do recznikow w laziece bez odpalaia calej podlogowki
Odpowiedz
#28
(27.11.2017, 18:17)BoloSr napisał(a): Witam
Chciałem się zapytać czy ktoś dawał podłogówkę wszędzie ??? Jak tak to ile go to wyniosło chodzi o koszta za części ???

Chyba nie ma sensu dawać podłogówki wszędzie bo koszt będzie znaczny. Odpuśc sobie dawanie podłogówki pod szafami, kuchnią i na stale zabudowanymi meblami to zawsze bedzie kilkanaście metrów taniej
Odpowiedz
#29
Nie dajesz mu zbyt dobrej rady.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#30
Ja mam wszędzie i drugi raz zrobiłbym tak samo, wczesniej mysłałem o grzejnikach w pokojach, ale naszczęście wybili mi to z głowy
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu