Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłogówka wszedzie
#11
(22.05.2018, 20:57)klonu1988 napisał(a): Usłyszałem opinię, że przy takiej wentylacji czujniki od podłogówki są zbędne bo nie zdają egzaminu. Proszę osoby który się na tym znają o poradę.

hej 
to troszke źle słyszałeś czujniki zadziałają bezbłędnie, gdy rekuperator będzie odzyskiwał Twoje ciepło termostat odpowiednio zareaguje i obniży temperature podłogi oraz Twoje rachunki :Smile
Pozdro  Smile
Odpowiedz
#12
Rnowicki możesz rozwinąć swoja wypowiedz.
Odpowiedz
#13
Jakie czujniki zastosowałeś do podłogówki ? Tez zastosowałem ogrzewanie podłogowe w całym domu i zastanawiam się nad system sterowania.
Odpowiedz
#14
Ja polecam firmy TECH. Są w bardzo dobrej cenie a dodatkowo polski produkt. Osobiście zakładam serii 7 czyli jeden panel sterujący a w pokojach tylko czujniki temperatury bo nie oszukujemy sie ale raz ustawimy temperaturę i harmonogram i raczej nie będzie zmieniać jej co chwila. Ta seria jest akurat przewodowa i należy pociągnąć kable przed tynkami ale dostępna jest seria 8 czyli bezprzewodowa. No i jak kto woli wersja z termoregulatorami do każdego z pomieszczeń.
Odpowiedz
#15
Gdzie umieszczacie rozdzielacz? W sensie wg oryginalnego projektu w jakim pomieszczeniu bo wiadomo że każdy zmienia umiejscowienie
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#16
Ja umieszczam w ścianie działowej przy łazience tej oddzielającej wiatrołap (01)od komunikacji (09)
Odpowiedz
#17
Czyli centralnie? Mniej więcej na środku domu? Ktoś jakieś inne miejsce ma? Wiadomo oprócz kotłowni
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#18
Ja umiejscowiłem w poszerzonym WC (nie mam spiżarni) na ścianie, która w oryginale graniczyła ze spiżarnią. Będzie tam szafa wnękowa na chemię itp, komin i rozdzielacz
Odpowiedz
#19
(04.06.2018, 19:25)Leszek85 napisał(a): Ja umieszczam w ścianie działowej przy łazience tej oddzielającej wiatrołap (01)od komunikacji (09)

Zmieści się rozdzielacz w ścianie działowej? 
Ja mam taki zamysł że też wszędzie zrobię podłogówkę z jednego rozdzielacza umiejscowionego gdzieś pośrodku domu żeby skrócić dobiegi, ale ciągle w głowie mam że będzie to musiała być szafka natynkowa.
W automatykę się bawił nie będę. Mam nadzieje że jak się w miarę sensownie rozłoży podłogówkę to resztę już się wyreguluję przepływem Smile
Odpowiedz
#20
Rozdzielacz jest natynkowy, będzie zakryty szafą przesuwną. Ktoś mógłby rozwinąć temat rekuperacji i jej ewentualnego zgrzytu z podłogówką i termostatami w pokojach?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu