Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiekszony dom - podjal sie ktos wyzwania ?
#21
Cześć,
A mógłbyś wrzucić rysunek jak wygląda Twój rozkład po poszerzeniu i jaki teraz wyszedł metraż?
Odpowiedz
#22
   
Tak to mniej więcej wygląda. Powierzchnia użytkowa wynosi 120m2
Odpowiedz
#23
(03.02.2020, 01:34)Michał P. napisał(a): Tak to mniej więcej wygląda. Powierzchnia użytkowa wynosi 120m2

Generalnie szczerze...jak dla mnie, nie wiem dlaczego prawie wszyscy uparcie chcą mieć wejście do domu przez część sypialną, szczególnie, że w Twoim wypadku z powiększeniem jest inna opcja (ja poszerzałem o 70 cm).

Wg mnie bardziej praktycznym jest przejście z wiatrołapu do części salonowej, nie oszukujmy się strefa sypialni jest raczej taka tylko dla domowników, a w tej opcji wszyscy goście drepczą przy sypialniach idąc do salonu, mi się coś takiego w ogóle nie widzi i ja u siebie długo myślałem nad rozkładem, tym bardziej że chciałem upchnąć kominek z sensownym, schowanym miejscem wyczystki itp i po długich walkach z rysunkami wreszcie udało się .

Ja za adaptacje z powiększeniem domu zapłaciłem 3200 netto, nie za tanio, nie za drogo, teraz szukam wykonawcy.
Odpowiedz
#24
Pokażesz jakie Ty masz rozplanowanie
Odpowiedz
#25
Właśnie budujemy. Wszyscy wszędzie namawiają na małe domki, 100-120m2 - ba, niektórzy nawet <100m2. Tymczasem po zrobieniu listy pomieszczeń i zapewnieniu żeby te pomieszczenia miały rozsądną powierzchnię przy dwójce dzieci nie chce wyjść mniej niż 150m2. Jeśli salon ma być przestronny, pojawi się gabinet/pokój gościnny, 2 łazienki, dojdzie klatka schodowa, spiżarnia, korytarze to wychodzi około 200m2 bez garażu - czyli ponad 200m2 z garażem. 100m2 jest OK w mieszkaniu gdzie nie ma wiatrołapu, korytarzy, kotłowni, spiżarki, pomieszczeń do przechowywania... Oczywiście jeśli ktoś jest minimalistą 100m2 wystarczy (mieszkamy na 62m2) ale przestrzeń daje komfort.

Jeśli zależy Wam przy tym na szybkiej budowie, polecam zastanowić się nad domem prefabrykowanym:
https://greenhomes.pl/domy/

Taką ofertę ma Greenhomes.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu