Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 37 - budowa domu dzień po dniu. Instrukcja montażu komina systemowego
#1
Siemano z rana Smile

Nadszedł czas na kominy. Powoli zbliżamy się ku końcowi budowy i kolejnym etapem są kominy systemowe. W adaptacji przewidziano dwa kominy, jeden dymowy plus wentylacja w salonie oraz dymowy i cztery wentylacje w kotłowni. Kanały wentylacyjne odpowiednio, kotłownia, wc, łazienka i kuchnia.
Po zmianach wprowadzonych już po adaptacji z jednym kanałem wentylacyjnym będzie małą kombinacja aby go przyłączyć do wc lecz to również nie będzie stanowiło większego problemu.
Właściwie bez względu na dostawcę kominów składa się je bardzo podobnie w całość i każdy producent przygotował instrukcję montażu swoich produktów.
Jak można zobaczyć na materiale jest to bardzo prosta sprawa, wymagająca systematyczności i czasu aby postawic gotowy komin.
Osoby niedoświadczone, również muszą wiedzieć, że bez względu na producenta nie ma idealnie równych pustaków kominowych i nie jest to żaden błąd ani nie ma sensu się tym przejmować w najmniejszym topniu gdyż tak już jest i na to wpływu nie mamy.

Pod komin oczywiście musimy mieć wcześniej przygotowany fundament, w tym przypadku kominy mają osobne stopy kominowe.
Musimy bezwzględnie pamiętać o tym, że posadzka w domu będzie na odpowiednim poziomie i aby czasem przez pomyłkę nie osadzić odskraplacza poniżej poziomu 0 w gotowym domu.

Warto wymurowany komin co jakiś czas zabezpieczyć aby nie ruszał się podczas murowania dalszej jego części. Jest to dość wysoka niestabilna niezależna "wieża" . Śmiało można to porównać do wieży z klocków lego budowanej w górę z jednego tylko elementu.






[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_1.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_2.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_3.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_4.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_5.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_6.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_7.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_8.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_9.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_10.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_11.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_12.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_13.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_14.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_15.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_16.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_17.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_18.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_19.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_20.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_21.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_22.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_23.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_24.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_25.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_26.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_27.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_28.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_29.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_30.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_31.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_32.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_24_33.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Witajcie pyt do Łukasza.

Łukaszu z tego co wyczytałem to chcesz odpowietrzenie kanalizacji wpiąć w komin wentylacyjny???????


Z mojego punktu doświadczenia bo jestem instalatorem c.o. i takie odpowietrzenia robimy na codzień

Odpowietrzenie kanalizacji nie może być w kominy MUROWANE wprowadzane wiąże się to że po kilku latach powstaną wykwity na kominie

tam mamy całą tablice Mendelejewa kwasy smrody itp.. wiąże się to potem z uszkodzeniem komina i przykrym zapachem w domu.

Odpowietrzenie kanalizacji powinny być wpięte w kominek wentylacyjny w dachówkę a doprowadzenie do niego rurą kanalizacyjną np fi 75 w zupełności wystarcza,


przemyśl swoją decyzje bo mam ciebie za wielkiego fachowca i nie chciał bym żeby tak ładny dom zniszczyła go "odpowietrzenie kanalizacji !!"


a jeśli myślisz że w kanał wentylacyjny wsadzisz rurę pcv żeby osłonić wykwity na kominie ok dobry pomysł ale jeśli dojdzie nie daj boże kiedy kolwiek do pożaru komina to tej rury jednym słowem nie będzie.!

chętnie oczekuje na wypowiedzenie się ciebie w tej kwestii
Odpowiedz
#3
(24.08.2017, 21:36)lamix-moto napisał(a): Witajcie pyt do Łukasza.

Łukaszu z tego co wyczytałem to chcesz odpowietrzenie kanalizacji wpiąć w komin wentylacyjny???????


Z mojego punktu doświadczenia bo jestem instalatorem c.o. i takie odpowietrzenia robimy na codzień

Odpowietrzenie kanalizacji nie może być w kominy MUROWANE  wprowadzane wiąże się to że po kilku latach powstaną wykwity na kominie

tam mamy całą tablice Mendelejewa  kwasy smrody itp.. wiąże się to potem z uszkodzeniem komina i przykrym zapachem w domu.

Odpowietrzenie kanalizacji powinny być wpięte w kominek wentylacyjny w dachówkę a doprowadzenie do niego rurą kanalizacyjną np fi 75 w zupełności wystarcza,


przemyśl swoją decyzje bo mam ciebie za wielkiego fachowca i nie chciał bym żeby tak ładny dom zniszczyła  go "odpowietrzenie kanalizacji !!"


a jeśli myślisz że w kanał wentylacyjny wsadzisz rurę pcv  żeby osłonić wykwity na kominie ok dobry pomysł ale jeśli dojdzie nie daj boże kiedy kolwiek do pożaru komina to tej rury jednym słowem nie będzie.!

chętnie oczekuje na wypowiedzenie się ciebie w tej kwestii
Witam, ale w treści postu Łukasza nie ma mowy o wpięciu kanalizacji do wentylacji... jest mowa o doprowadzeniu/odprowadzeniu wentylacji grawitacyjnej do pomieszczenia wc, nie podejrzewałbym Łukasza o to, aby taki błąd mógł popełnić wpinając kanalizę do wentylacji grawitacyjnej, jak słusznie Pan zauważył od tego są kominki/grzybki dachowe i systemowe rury elastyczne od takich grzybków dachowych w które po prostu wpina się szarą rurę fi100 jako przedłużenie kanalizy. Przestrzegam wszystkich od razu przed jakimikolwiek pomysłami aby np. na poddaszu zakańczać wywiew kanalizacyjny jakimiś podciśnieniowymi grzybkami czy innymi membranami... jedynie wyprowadzenie wyziewu z kanalizy ponad polać dachu nie sprawi w przyszłości przykrych problemów domownikom, a i jeszcze jedno grzybki wentylacyjne-kanalizacyjne co najmniej 2 metry od okien połaciowych w dachu- w przypadku użytkowych poddaszy. Pozdrawiam, Łukasz.
Odpowiedz
#4
(24.08.2017, 23:20)lukasz_zs napisał(a): ...Przestrzegam wszystkich od razu przed jakimikolwiek pomysłami aby np. na poddaszu zakańczać wywiew kanalizacyjny jakimiś podciśnieniowymi grzybkami czy innymi membranami... jedynie wyprowadzenie wyziewu z kanalizy ponad polać dachu nie sprawi w przyszłości przykrych problemów domownikom...

No a niby czemu? Ja mam już bodaj dobre 10 lat albo i więcej taki zawór podciśnieniowy i póki co nie sprawia on żadnego problemu.
Odpowiedz
#5
odpowietrzenie kanalizacji jest umieszczane w kuchni i później wyprowadzane na zewnątrz a mowa była o wentylacji z komina do wc.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu