Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekształcenie działki z rolnej
#11
Niestety u mnie też potrzebują zapewnienia o podłączeniu prądu i wody.
Odpowiedz
#12
Dobre, prawo sobie,urzędnicy sobie. K... jak w tej Polsce może być dobrze.
Zwróćcie uwagę na wzor pozwolenia na budowę 2017,macie tam spis dokumentów
potrzebnych do pozwolenia.Nie ma tam śladu o przyłączach.
Odpowiedz
#13
Witam.
sierzant ma jak najbardziej rację powołując się na obowiązujący zapis w ustawie mówiący jedynie o zniesieniu obowiązku  dołączania do projektu budowlanego oświadczeń właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła i gazu itd. Wszystko jednak zależy od tego o jakiej treści wniosek ten złożymy. Wykładnia prawa sensu largo mówi w dalszej części. że to inwestor określa zakres planowanych robót budowlanych we wniosku o pozwolenie na budowę. W związku z powyższym, w zależności od woli inwestora, może on objąć jednym wnioskiem o pozwolenie na budowę wykonanie obiektu budowlanego (objętego obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę) wraz z przyłączami, jak również może wykonać obiekt budowlany bez przyłączy. Gdy budowa przyłączy ma nastąpić w późniejszym terminie, wówczas inwestor ma do wyboru dwa tryby wykonania przyłączy: na podstawie zgłoszenia (art. 29 ust. 1 pkt 20 w związku z art. 30 ust. 1 pkt 1a pr. bud.) lub bez zgłoszenia (art. 29a pr. bud.).
W praktyce niestety gdy zaczniemy kozaczyć w urzędzie i powoływać się na prawo i ustawy, może się zdarzyć że złośliwy urzędnik zablokuje nasze kwity na dłuuugi ( zgodny z prawem) czas i nic nie będziemy mogli z tym zrobić.
Dlatego jeżeli to możliwe postarajmy się o promesy na przyłącza właściwych mediów a unikniemy problemów i zaoszczędzimy na czasie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Witam. Kupiłem działkę 8.6ar grunt klasy IIIb i IV w księdze wieczystej oznaczone jako R grunt orny a w akcie notarialnym jako budowlana w rozumieniu planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie warunki przyłączy, drogi mam. Projektant jest na etapie adaptacji i moje pytanie brzmi czy muszę odrolnic, wyłączyć grunt z produkcji rolnej żeby dostać pozwolenie na budowę? Czy będzie problem z pozwoleniem? Jutro będę dzwonił i się dowiadywał do starostwa ale nie daje mi to spokoju i chciałbym się dzisiaj coś dowiedzieć może ktoś z was był w takiej sytuacji. Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Moim zdaniem MPZP jest dokumentem nowszym i na nim trzeba bazować Smile
Odpowiedz


#16
(02.04.2018, 20:32)klonu1988 napisał(a): Moim zdaniem MPZP jest dokumentem nowszym i na nim trzeba bazować Smile

W MPZP rodzaj zagospodarowania to: MN63 teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej
Odpowiedz
#17
Jeśli działka rolna jest objęta planem miejscowym i w ustaleniach planu jest MN-mieszkaniowa to nie wymaga odrolnienia. Odrolnił ją plan.
Odpowiedz
#18
(02.04.2018, 20:52)Lubin napisał(a): Jeśli działka rolna jest objęta planem miejscowym i w ustaleniach planu jest MN-mieszkaniowa to nie wymaga odrolnienia. Odrolnił ją plan.

Czyli starostwo nie powinno mieć problemu wydać pozwolenie na budowe jeśli jest MN mieszkaniowa? odrolnienie a wyłączenie z produkcji rolnej to to samo?
Odpowiedz
#19
Ja mam od siebie z urzędu gminy info, że za klasę IV,V i VI nie jest pobierana opłata. Wyłączą mi z użyteczności rolnej teren tylko pod samym obrysem domu, wjazdem i ewentualnie terenem gdzie będą szły przyłącza. Przypuszczam że po odbiorze domu zgłoszę ten fakt do urzędu gminy i od tego momentu zaczną naliczać roczny podatek od ziemi rolnej + budowlanej
I gotta keep movin', up and down this life...

Odpowiedz
#20
Odrolnienie a wyłączenie z produkcji rolnej to to samo.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu