Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 23 - budowa domu dzień po dniu. Jak zaszalować wieniec? cz3.
#1
Cześć w kolejnym dniu. Dziś 3 ostatni dzień szalowania za nami. (Sobota. 23 dzień prac)

Na materiale dokładnie widać jakie prace zostały wykonane w dniu dzisiejszym. W poniedziałek planujemy z rana zalać wieniec. Również na poniedziałek pozostawiliśmy sobie ostatni etap prac czyli szalowanie słupów i wrzucenie zbrojenia. Powiązanie narożników, wrzucenie zbrojenia dodatkowego w strefie nadokiennej.
Dokładnie nie wiadomo , na którą godzinę puszczą beton więc musimy się ostro spiąć aby nas nie zaskoczyli Big Grin

Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Świetna robota Smile Każdy chciałby mieć takiego szefa, jak Ty Łukasz Smile


Pozdrawiam z Belgii Smile
Odpowiedz
#3
 Łukasz do tych śrub co stosujesz dodaj jeszcze podkładkę wtedy śruba lepiej dociąga i nie wchodzi w deskę i łatwiej ją wykręcić.Sprawdzone.Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Co myślicie o szalowaniu wieńca z płyty OSB 18 mm ? Ktoś próbował ? Różnica między 18 mm a 25 mm jest 10 zł na 1m2 czyli licząc potrzebne 14 płyt wychodzi różnicy ponad 400 zł.
Odpowiedz
#5
(14.12.2017, 22:16)deeropolskie napisał(a): Sa opinie ze 22 to itak lipa jak szalunek postoi kilka dni na deszczu, w 18 bym sie nie pchal, na co komu rozwalony szalunek w trakcie zalewania??? Łzy sie do oczu na sama mysl cisną....

Powoli zaczynam rozważać kupno desek i skręcenie blatów. Tylko liczyłem że te płyty OSB wykorzystam na stryszek na podłogę a z deskami to już chyba nie za bardzo.
Odpowiedz


#6
Ja szalowałem z osb 15 parę dni lało wytrzymały. Były dobrze skręcone
Odpowiedz
#7
Rozumiem że jak lało to były przykrye?
Odpowiedz
#8
Nie nie były napęczniały to fakt ale nic im się nie stało.Inna sprawa że było lato i przesychały.Coś tam tego "kleju'' w nich jest.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu