Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki zabudowy
#41
Przecież bez problemu możesz zmienić dach na dwuspadowy na etapie adaptacji projektu.
Odpowiedz
#42
Dlatego ja najpierw czekam na odpowiedz o warunki zabudowy, przed kupnem projektu żeby mnie właśnie coś nie zdziwiło, bo się okaże że gmina coś sobie wymyśli i będzie problem. I tak na początku już miałem problem właśnie z dachem i nie chcieli mi dać zgody na dach 4spadowy bo rzekomo nie ma takich w miejscowości i żebym zmienił na 2, co niestety mi z żoną się nie podoba, ale na szczęście w ostateczności zgodę wyrazili bo przejechałem się po okolicy i dachy takie są więc i u mnie nie będzie problemu.
Odpowiedz
#43
A co powinno się w pierwszej kolejności zrobić jak posiada sie pole rolne IV kategorii 10 000 metrów kw
I chce się wydzielić na niej działkę np. 1800metrów (18 arów) lub dwie takie działki do wyboru najlepszej lokalizacji.
Działka jest na ojca. Nie ma planu zagospodarowania. Media biegną po polu. Odralniać tego nie trzeba bo IV klasa nie podlega odrolnieniu. Wiadomo trzeba wystąpić o warunki zabudowy do gminy. Mogę to zrobić ja sam a jako właściciela wpisać ojca. Pytanie tylko czy mam wystąpić o warunki na całe 10 000 a potem dopiero wydzielać działki? Czy lepiej jak ojciec najpierw wydzieli działki czyli jak rozumiem geodeta i mapki + gmina i dopiero na konkretną działkę dopiero składać o warunki zabudowy? Oczywiście ze względów na przyszłe kredyty lepiej nie przekraczać wielkości 30arów? w moim przypadku byłoby to 18 lub max 24
a myślę o 2 lokalizacjach bo jedna ma dojazd z głównej asfaltowej drogi Droga ta jest dość wysoko a jeśli kalenica będzie musiała być równolegle do tej drogi to może być kiepsko z ustawieniem domu. Na drugiej lokalizacji można by wytyczyć działkę w narożniku tak żeby z boku była też dostępna inna drogą nie asfaltowa która idzie na równi z poziomem działki (nie jest wyżej ani niżej) no i korzystniej było by ustawić tam dom zgodnie z ewentualnymi warunkami zabudowy.
Kombinuje tak:
- ojciec wydzieli 2 działki po około 20 ar
- ja wystąpię o WZ dla obu żeby posiadać wybór.
- potem albo przekazanie działki na mnie albo najpierw pozwolenie na budowę na ojca rozpoczęcie budowy i przekazanie działki z rozpoczętą budową.
Czy macie jakie doswiadczenia w takim przekazywaniu z ojca na syna ? Jakies podatki ?
Odpowiedz
#44
(12.10.2017, 09:03)qwerty napisał(a): - ojciec wydzieli 2 działki po około 20 ar
Nie wiem czy to przejdzie, bo z tego co pamiętam działki rolnej nie można podzielić na mniejszą niż 30 arów. Musisz o szczegóły spytać geodetę, ale z tego co wiem dopiero po wybudowaniu domu można wydzialić mniejszą działkę budowlaną.
Odpowiedz
#45
U mnie warunki trwały bez 3 dni 5 miesięcy!!! I mi powiedzieli że to i tak szybko w tej gminie! Walczymy dalej z papierologią.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#46
Cytat:Nie wiem czy to przejdzie, bo z tego co pamiętam działki rolnej nie można podzielić na mniejszą niż 30 arów
Czyli chcesz powiedzieć że w tym przypadku jak to jest ziemia rolna (nie podlegająca odrolnieniu) to musiałbym wystąpić o warunki na całość ? dostać je potem  ojciec jako właściciel ziemi musiałby zwrócić się o pozwolenie na budowę zacząć budowę i dopiero wtedy wydzielić mi małą działkę z tej dużej? i przekazać całość razem z budową?
  czy może wystąpić o warunki zabudowy pod całość , ojciec przekazuje mi całośc ja składam o pozwolenie i buduje a potem wydzielam sobie działkę w działce ? a nadal posiadam reszte?
Odpowiedz
#47
(12.10.2017, 09:58)marcinur napisał(a):
(12.10.2017, 09:03)qwerty napisał(a): - ojciec wydzieli 2 działki po około 20 ar
Nie wiem czy to przejdzie, bo z tego co pamiętam działki rolnej nie można podzielić na mniejszą niż 30 arów. Musisz o szczegóły spytać geodetę, ale z tego co wiem dopiero po wybudowaniu domu można wydzialić mniejszą działkę budowlaną.
U nas. Ojciec mojej dziewczyny podzielil działkę ponad 2 hektarow. Na pół po hektarze i trochę a później jeszcze ten jeden hektar też na pół i wyszło po 52 ary. Oraz jeszcze jedno pole na pół po około 70 arów. I wszystko przepisał mojej dziewczynie i jej siostrze pod budowę domu to wyszło po około 1hektar i 20 arów. Moja dziewczyna złożyła papiery na budowę naszego domu na zasadach rolnika. Na działce 52 arów. I nie obowiązywały nas żadne warunki zabudowy. Tylko warunkiem było postawienie budynku gospodarczego. U nas to Garaż. Oraz działka nie mogła mieć mniej niż 30 arów. Na której będzie stał dom. Przepis z Ojca na moją dziewczynę przeszedł szybko i bez większych opłat podkategorii około 700 zł. Choć działki warte sporo. A przepis był z pierwszego stopnia pokrewieństwa czy jakoś tak. A jeszcze warunki zabudowy na wszelki wypadek wzięliśmy na Ojca mojej dziewczyny jeszcze przed podziałem. Ale tam było tylko to co wyżej opisałem. Nic więcej. Całość od pomysłu do pozwolenia prawomocnego zajęło nam  czas od konca kwietnia do 5 października. W poniedziałek zaczynamy kopać.
Odpowiedz
#48
Czyli generalnie posiadacie działkę pod budowę większą niż 30 arów ?
Czyli z tego co pisali wcześniej może być problem z braniem kredytu pod taką działkę .(bank może potem tego nie sprzedać)
A jak dziewczyna składała papiery na budowę na zasadach rolnika? Czy jest tak żeby być rolnikiem to trzeba posiadać minimum hektar? W tym przypadku macie 1,2 hektarta więc dlatego mogła na takich zasadach zapewne.
Odpowiedz
#49
ja mam podobną sytuacje ale jeszcze nie wiem w jakiej kolejności to ogarnąć... rodzice mają 2,4h ziemi...przez działke biegnie woda i prąd... narazie złozyłem papiery w wodociągach i udostawcy prądu o wydanie opini o możliwości przyłączy... jak dadzą to składam wniosek o warunki zabudowy na 2 działki ( dwa prostokąty leżące przy sobie jeden ok19m szerokości a drugi 7m muszę warunki dla 2 bo się dom nie zmieści na 19m ;/ )
I teraz nie wiem czy budować na rodziców a potem jakoś się to wytnie i przepisze na mnie i wtedy kredyt czy najpierw podział i przepisanie na mnie... bo jak przepiszą na mnie np20-30 arów to bedzie to nadal ziemia rolna a ja nie bedąc rolnikiem chyba nie bede się mogł na tym budowac... no i bedzie nowy numer działki i odnowa warunki zabudowy itp...
Jak radzicie? ktoś miał taką sytuacje i już przez to przeszedł?
Odpowiedz
#50
No ja jeszcze o nic nie składałem ale w gminie mówili żeby szybko składać o WZ bo się przepisy mogą zmienić po nowym roku i może być problem w zależności co wymyślą rządzący.
Pole ojca 1hektar i nic jeszcze nie dzielone i o nic nie składane. I tak naprawdę zastanawiamy się jak tu zacząć żeby dobrze wyszło żeby do celowo było na nas młodych i żeby można było brać spokojnie kredyt na wykończenie pod działkę i stan surowy. No i żeby nie musieć być rolnikiem na siłe Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu