Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GWC
#11
Ja wkopuję 30-35m prostej rury na głębokości ok 1m średnicy 160mm ( tak powyżej punktu zamarzania)
Zupełnie inaczej niż większość kolegów tu pisze.
Odpowiedz
#12
(24.10.2017, 20:15)sierzant napisał(a): Ja wkopuję 30-35m prostej rury na głębokości ok 1m średnicy 160mm ( tak powyżej punktu zamarzania)
Zupełnie inaczej niż większość kolegów tu pisze.
Ja się nie znam, ale jeśli masz mieć rekuperację, to z tego co zapamiętałem z tabelki - przy średnicy 200mm powinno być minimum ok 50metrów rury a przy średnicy 160mm jeszcze więcej.
Widziałem czerpnie z ocynku za ok 800pln, tyle że bez filtrów. W sumie, jak się ma reku, to przecież w nim są filtry, więc pozostaje tylko dobrze zabezpieczyć przed zwierzakami
Odpowiedz
#13
"W tym momencie mam około 100m3/h na 4 osoby i w domu jest za sucho. Niestety nie mogę zmniejszyć przepływu, to już minimum. Dom jak Twój - 98m2.
Centralka cały rok chodzi na tym minimum, zwiększam przepływ okresowo do szacowanych 200m3/h, ale to raz na kilka dni na krótko. Pośrednich ustawień praktycznie nie używam."

To cytat, u mnie będzie jeszcze mniej bo po prostu jest za sucho.Rura bedzie tylko delikatnie wspomagala rekuperacje zapobiegajac zamarzaniu rekuperatora.
Zwiększając długość rury zwiększasz zdecydowanie jej opory. Fizyki nie oszukasz. Bedziesz potrzebowal wiecej watów zeby wprawic to powietrze w ruch.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu