Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 37 - Kontynuacja murowania ścian nośnych .... 11.03.2017 Full HD
#1
Cześć przy sobocie Smile

Dziś od rana zabraliśmy się za poprawienie prawej ściany, w której zostało zmienione okno balkonowe. Pierwotnie miało być przy trzpieniu betonowym lecz z drugiej strony, decyzją inwestora zostało to zmienione. Wiązało się to z demontażem już wymurowanej ściany na wysokość 4 bloczków. Po szybkiej akcji byliśmy gotowi do kontynuowania całości Smile

W między czasie wpadł na plan budowy jedna z osób, która nabyła projekt z chęcią zobaczenia wszystkiego w realu. Ciekawi mnie jakie wyciagnął wnioski po kilkurodzinnym dniu pracy. Patryk zajął się murowaniem ściany frontowej, i swoją robotę wykonał Smile

Wracając do samej budowy to narożniki mamy wymurowane na docelowa wysokość, która ostatecznie została ustalona na 12 warstw. Na filmie omówiłem dlaczego właśnie dwanaście a nie mniej czy więcej. Oczywiście wynika to z projektu, lecz ostateczna wysokość pomieszczeń będzie tak naprawdę zależała od inwestora, manewr to ok 10cm.

Okna w projekcie maja wysokość 150cm i zaczynają się na poziomie +90cm. Widoczne otwory będą jeszcze podmurowane na wysokość ~18cm, tyle samo zostawiam miejsca w świetle otworu na skrzynki rolet nadstawnych.

Wieniec w projekcie ma wysokość 30cm, zbrojony wzdłużnie 4 prętami o przekroju 12mm, nad oknami dodatkowo zazbrojony prętami fi 16mm żebro. Rozwiązanie z wieńcem, który jednoczenie spełnia rolę nadproża jest dobrym rozwiązaniem. Odpada nam zakup 16 - stu belek strunobetonowych, oraz sam proces ich obsadzania. Belki pozostają tylko nad drzwiami do kotłowni i wejściowymi. Przewidziałem izolację termiczna na wieńcu materiałem o lepszych właściwościach od pozostałej powierzchni.

Pod koniec dnia pracy okazało się, że jednak nie dostanę dziś w swoje ręce jednego z aut, które jest wymagane do pracy przy drugiej budowie, wiec poniedziałek jeszcze zostajemy tu.

Strunobetony nad drzwi są z pewnością na miejscu i planujemy ostro popracować z uzależnieniu od pogody oczywiście i skończyć etap ścian nośnych.




[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_14.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_15.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_16.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_11_17.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Cześć....prawie zdążyłeś mi odpowiedzieć dziś na temat tradycyjnych fundamentów... Zamiast nich płytę. Podpatrzone w DE i fajnie to wygląda tylko czy finansowo ma to sens...Chłopaki mówią,że drogie. Mógłbyś coś napisać,powiedzieć??? Dzięki!
Odpowiedz
#3
Witam,

mam pytanie odnośnie otworów okiennych i drzwiowych. Ponieważ buduje sam z moją lepszą połową i od kwietnia startujemy z pierwszą warstwą mam dylemat:
W projekcie są okna 150x150 (na wysokości 90cm), czy do tego wymiaru doliczam 2cm z każdej strony na wpasowanie czy zostawiam
światło w murze o podanych wymiarach 150 cm na 150 cm? co do drzwi mam 90/200 czy również w tym przypadku powinienem zwiększyć te wymiary na 95/205


pozdrawiam
Krzysztof
Odpowiedz
#4
(11.03.2017, 23:54)Mr Kris napisał(a): Witam,

mam pytanie odnośnie otworów okiennych i drzwiowych. Ponieważ buduje sam z moją lepszą połową i od kwietnia startujemy z pierwszą warstwą mam dylemat:
W projekcie są okna 150x150 (na wysokości 90cm), czy do tego wymiaru doliczam 2cm z każdej strony na wpasowanie czy zostawiam
światło w murze o podanych wymiarach 150 cm na 150 cm? co do drzwi mam 90/200 czy również w tym przypadku powinienem zwiększyć te wymiary na 95/205


pozdrawiam
Krzysztof

Tu masz wymiary okien typowych oraz otwory pod nie 150x150 to sam otwór na gotowo.  http://www.ekoplast-krakow.pl/cennik
Odpowiedz
#5
(12.03.2017, 10:06)soviet napisał(a):
(11.03.2017, 23:54)Mr Kris napisał(a): Witam,

mam pytanie odnośnie otworów okiennych i drzwiowych. Ponieważ buduje sam z moją lepszą połową i od kwietnia startujemy z pierwszą warstwą mam dylemat:
W projekcie są okna 150x150 (na wysokości 90cm), czy do tego wymiaru doliczam 2cm z każdej strony na wpasowanie czy zostawiam
światło w murze o podanych wymiarach 150 cm na 150 cm? co do drzwi mam 90/200 czy również w tym przypadku powinienem zwiększyć te wymiary na 95/205


pozdrawiam
Krzysztof

Tu masz wymiary okien typowych oraz otwory pod nie 150x150 to sam otwór na gotowo.  http://www.ekoplast-krakow.pl/cennik

Witam,

dziękuje za odpowiedz, natomiast jeżeli chodzi o drzwi to jaki zostanie przyjęty wymiar światła w murze ?

pozdro
Odpowiedz


#6
Łukasz już wam w filmiku odpowiadał na to pytanie. W projekcie jest wymiar podany otworu a nie okna. Okno jest mierzone w późniejszym czasie przez przedstawiciela danego sprzedawcy. Od kilku lat nie ma już coś takiego jak okno typowe. Kiedyś rzeczywiście takie okna były tańsze ale dziś ze względu na różnorodność dodatków i opcji takie rozwiązanie nie ma racji bytu. Owszem są jakieś standardy ale przeważnie są to okna o niskich parametrach np w marketach ( tak mają jedną zaletę -cena).
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Łukasz a w jaki sposób kontrolujesz poziom między wymurowanymi narożnikami? Ławę i ścianę fundamentową możesz mieć do oczka ale na solbecie zawsze coś mogło uciec, a nie widziałem żebyś sprawdzał w jakiś sposób poziom względem wszystkich narożników. No chyba że wszystko zniwelujesz wieńcem.
Odpowiedz
#8
witam przy Wtorku... moja mała praktyka u Łukasza pokazała mi że to całe murowanie z bloczków faktycznie nie jest takie trudne. Fakt trzeba mieć małe przygotowanie fizyczne do tego bo zakwasy od docinania bloczków i ich noszenia mam jeszcze dziś Smile mam nadzieje że nie będzie trzeba niczego poprawiać po mnie a ściana idąca do góry będzie nadal prosta Smile

p.s. dziennik budowy będzie na 100% tylko trzeb jeszcze poczekać na pozwolenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu