Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadaszenie tarasu
#21
To miałem na myśli pisząc o przedłużeniu zadaszenia nad tarasem. Foto zrobiłem u kolegi.

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_4.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#22
Ja bede robil dokladnie takiegot typu zadaszenie tylko troche dluzsze
Odpowiedz
#23
Nikt chyba jeszcze nie poruszał kwestii wylania tarasu. Zastanawiam się czy nie warto rozważyć zalania tarasu za jednym razem przy zalewana wienca? Żadna filozofia zrobić szalunek i zalać z gruszki zamiast bawić się później betoniarką.
Odpowiedz
#24
zadaszenie tarasu = mniej swiatla w salonie
Odpowiedz
#25
(29.05.2017, 19:45)enter17 napisał(a): Nikt chyba jeszcze nie poruszał kwestii wylania tarasu.  Zastanawiam się czy nie warto rozważyć zalania tarasu za jednym razem przy zalewana wienca? Żadna filozofia zrobić szalunek i zalać z gruszki zamiast bawić się później betoniarką.

Wtedy taras wlicza się do obrysu budynku. Jeśli nie jest uwzględniony w projekcie, mogą być problemy przy odbiorach. Tak mi się wydaje.
Odpowiedz


#26
a nie lepiej poprostu kupic markize z silnikiem elektrycznym ? chcesz cien to go masz , nie chce to nie ma cienia i salon lepiej doswietlony. koszt markizy o wymiarach 5,5m x 4,5m z silnikiem ok 3500zl . i dom lepiej wyglada niz z takim dachem . poza tym tak jak napisalem wyzej co dla mnie osobiscie najwazniejsze bedzie jasniej w salonie bo z takim dachem na wysokosci ok 2,3-2,4metra na pewno bedzie ponuro w srodku
Odpowiedz
#27
(29.06.2017, 13:42)artur1 napisał(a): a nie lepiej poprostu kupic markize z silnikiem elektrycznym ? chcesz cien to go masz , nie chce to nie ma cienia i salon lepiej doswietlony. koszt markizy o wymiarach 5,5m x 4,5m z silnikiem ok 3500zl . i dom lepiej wyglada niz z takim dachem . poza tym tak jak napisalem wyzej co dla mnie osobiscie najwazniejsze bedzie jasniej w salonie bo z takim dachem na wysokosci ok 2,3-2,4metra na pewno bedzie ponuro w sroku
Pada deszcze i zwijasz markize, wiatr zwijasz markize. A co z meblami w takiej sytuacji
Nie jest ciemmo, przyjedz i sprawdz. a zadaszenie wyszlo taniej niz markiza z silnikiem
Odpowiedz
#28
(29.06.2017, 13:59)tarkins napisał(a):
(29.06.2017, 13:42)artur1 napisał(a): a nie lepiej poprostu kupic markize z silnikiem elektrycznym ? chcesz cien to go masz , nie chce to nie ma cienia i salon lepiej doswietlony. koszt markizy o wymiarach 5,5m x 4,5m z silnikiem ok 3500zl . i dom lepiej wyglada niz z takim dachem . poza tym tak jak napisalem wyzej co dla mnie osobiscie najwazniejsze bedzie jasniej w salonie bo z takim dachem na wysokosci ok 2,3-2,4metra na pewno bedzie ponuro w sroku
Pada deszcze i zwijasz markize, wiatr zwijasz markize. A co z meblami w takiej sytuacji
Nie jest ciemmo, przyjedz i sprawdz. a zadaszenie wyszlo taniej niz markiza z silnikiem

dlaczego masz zwijac markize w czasie deszczu czy wiatru ????? ja na domu w ktorym teraz mieszkam mam 2 markizy w tym 1 jeszcze wieksza 6 x 5 metrow zwijam ja tylko na zime. nigdy nie zwijalem w czasie deszczu czy wichury .napisalem cene 3500 zl za markize bo tyle ja dalem 3 lata temu i byla obszywana na zamowienie. teraz takie markizy sa za 2 tysiece z kawalkiem  ( cena z dzisiaj ). oczywiscie to jest rzecz gustu i to byla tylko taka moja opinia jako jedna z alternatyw zagospodarowania tarasu. Ja takze teraz buduje taki dom i bede montowal markize. 

BTW , jaka masz wysokosc zadaszenia w najnizszym punkcie ? jest chociaz 2,4m ?
Odpowiedz
#29
235 . Taras bedZie równo poziomem 0 w domu
Odpowiedz
#30
mój maż zrobił na działce zadaszenie z płyt -poliwęglan komorowy. to jest takie faliste, fajnie sie sprawdziło. jest lekkie, przepuszcza światło, wytrzymałe, odbioja promienie uv, łatwy montaz, łatwe w czyszczeniu.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu