Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadaszenie tarasu
#1
Star 
Chciałbym wykonać prosty i niewielki taras. Wyjscie by było z salonu. Taras pewnie najtaniej i najłatwiej by było ułożyc z kostki. Zadaszenie chciałbym jakies proste typu 5 słupów, na to 2 belki i w poprzek łaty. Nie wiem czy dobre nazwy bo sie na tym nie znam ale chyba wiadomo o co chodzi. Przykryć pewnie by było najlepiej jakimś przeźroczystym pcv żeby cieniu nie rzucało na drzwi tarasowe.

Problemem jest to że takie drzwi sięgają praktycznie do dachu i nie bardzo mam pomysł jak to pogodzić żeby to miało ręce i nogi. Przecież nie zrobie tak że mi konstrukcja przysłoni drzwi.
Odpowiedz
#2
Ja mam cos takiego. Projektant  dołożył mi w czasie adaptacji projektu.

Z checia wrzuce na forum.  Tylko mam problem bo projekty sa zapisane PDF i przekracza dopuszczalny rozmiar pliki jaki mozna wstawic.

Ktos pomoze?
Odpowiedz
#3
też chciałabym taras, czekam aż uda Ci się wrzucić plik. Nie wiem co więcej "waży", ale czasem będąc w pliku pdf robię zdjecie i otwierasz nawet glupiego painta zapisuje je tam np. do jpg.
Odpowiedz
#4
U mnie wygladac bedzie to tak

Nie wyobrazam sobie tarasu bez zadaszenia



                   
Odpowiedz
#5
A myślał ktoś o dołożenia pergoli. Mi podoba się taka narożna od jednych drzwi salonowych po drzwi w jadalni. I tu tutaj mam pytanie do pana Łukasza czy możliwe jest zrobienie troszke wyższego wieńca i dołożenia betonowej lub drewnianej pergoli
Odpowiedz


#6
Fajnie. Ostatnio dyskutowałem z kimś z nabywców projektu o tym zadaszeniu. Ja chyba skłonię się ku markizie jednak, z uwagi na to, że decyduję o tym kiedy słońce jest, a kiedy go nie ma Smile

Takie dostawiane zadaszenia o konstrukcji drewnianej nie są strasznie drogie, i na pewno nie stanowi problemu wykonanie ich we własnym zakresie, po odpowiednio dokładnym zaplanowaniu sobie prac Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#7
O takim tarasie myślę i ja Smile Nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się że jest tak taki typ wiązarów jak na zdjeciu na samym dole w tym temacie.http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-2.html
Przy takim typi wiązarów nie ma problemu z budową zadaszenia, jednak mi się bardziej podoba taki typ jak na tej stronie z drugiego postu http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-3.html Chciałbym mieć tak opuszczone belki względem wieńca, ale w takim przypadku obawiam sie że się nie zmieści zadaszenie tarasu pod dachem domu Sad

Prośba to użytkownika tarkins, jak to wygląda u Ciebie? który pyt wiązarów będziesz robił?
Odpowiedz
#8
Smile 
(04.03.2017, 08:58)Łukasz napisał(a): Fajnie. Ostatnio dyskutowałem z kimś z nabywców projektu o tym zadaszeniu. Ja chyba skłonię się ku markizie jednak, z uwagi na to, że decyduję o tym kiedy słońce jest, a kiedy go nie ma Smile

Takie dostawiane zadaszenia o konstrukcji drewnianej nie są strasznie drogie, i na pewno nie stanowi problemu wykonanie ich we własnym zakresie, po odpowiednio dokładnym zaplanowaniu sobie prac Smile

mozliwe ze ze mna. Bo kiedys dzwonilem sie sie pytalem i cos takiego 

Markiza jest ok ale powiedzmy masz meble ogrodowe na tarasie jest duzy wiatr i pada deszcz. Niestety markiza musi byc zwinieta

(04.03.2017, 16:30)raxon napisał(a): O takim tarasie myślę i ja Smile Nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się że jest tak taki typ wiązarów jak na zdjeciu na samym dole w tym temacie.http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-2.html
Przy takim typi wiązarów nie ma problemu z budową zadaszenia, jednak mi się bardziej podoba taki typ jak na tej stronie z drugiego postu http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-3.html Chciałbym mieć tak opuszczone belki względem wieńca, ale w takim przypadku obawiam sie że się nie zmieści zadaszenie tarasu pod dachem domu Sad

Prośba to użytkownika tarkins, jak to wygląda u Ciebie? który pyt wiązarów będziesz robił?

Raczej z płaskim okapem a nie spadajacym
Odpowiedz
#9
My też myślimy o zadaszeniu, ale to wyniknie dopiero jak już dom bedzie stał to będziemy myśleć.
Architekt sugerował to przy adaptacji aby zrobic


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#10
(04.03.2017, 21:43)Martyna napisał(a): My też myślimy o zadaszeniu, ale to wyniknie dopiero jak już dom bedzie stał to będziemy myśleć.
Architekt sugerował to przy adaptacji aby zrobic

Tez chodzilo mi cos takiego po glowie. Ale zawsze to jest "dostawiane" do domu.

Ja u siebie zadaszenie tarasu pokryje tym samym co caly dach
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu