Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz czy Ekogroch/pellet
Oczywiście że nie, ale klimatyzator ogrzewa to pomieszczenie w którym jest, więc nie wiem czy można jako źródlo ogrzewania całego domu podac taką pompę. Jak można to by to było dobre rozwiązanie.
Odpowiedz
Na rynku sa juz bardzo wydajnr pompy powietrze/powietrze. Pewnie można to spiąć z wentylacją mechaniczną plus jakiś rekuperator i masz ogrzewanie wentylacyjne zimą a latem klimatyzacje.

Ps. Wątek tematu jest inny więc lepiej nie zaśmiecajmy. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
(11.04.2017, 09:01)Sly12344 napisał(a): Na rynku sa juz bardzo wydajnr pompy powietrze/powietrze. Pewnie można to spiąć z wentylacją mechaniczną plus jakiś rekuperator i masz ogrzewanie wentylacyjne zimą a latem klimatyzacje.

Ps. Wątek tematu jest inny więc lepiej nie zaśmiecajmy. 

Pozdrawiam

Klimatyzacji z wentylacją się nie łaczy. Zbyt duża wymiana i spadek wilgotnosci nie byłby zbyt komfortowy. Ogrzewanie klimatyzatorem kanalowym podobno się sprawdza bardzo dobrze tylko nie akumuluje ciepla.

Sam rozważam różne źródła ogrzewania i trafiłem na ciekawe moim zdaniem kotły na pellet dla takiego budynku.
http://499.com.pl/kociol-na-pellet-gren-...-1542.html
http://www.kostrzewa.com.pl/#!Press_room..._MOCY_8_KW
Odpowiedz
Ten kocioł o mocy 8 KW nadaje się do ogrzewania podłogowego wodnego?
Odpowiedz
Nadaje się bez problemu.
Odpowiedz


Dziękuję za odpowiedź.
Na wstępie powiem, że jestem w trakcie papierologii...
Jako, że system grzewczy należy zaplanować na etapie projektowania bądź adaptacji, stąd to pytanie.
Planuję ogrzewać domek systemem grzewczym mieszanym.

Pompy ciepła nie przemawiają do mnie, gaz odpada - bark dostępu, elektryczne to chyba drogi komfort Wink

Konkretnie myślę o wodnym podłogowym (w salonie, korytarzu, kuchni i łazience ) oraz grzejnikach (w pokojach).
Jednak wciąż mam dylemat między kotłem na ekogroszek lub na pellet.
Jeśli chodzi o ekogroszek to ceny takich instalacji są dość przystępne - kocioł, podajnik, itd. Gorzej z systemami na pellet... Ceny są dosyć spore, chociaż (podobno) jest większy komfort w użytkowaniu oraz czystość - co przemawia do mnie.

Jakie są Wasze instalacje grzewcze i czy jesteście zadowoleni z rozwiązań jakie macie?
Odpowiedz
Ja gdybym musiał wybierać, bez wahania wybrałbym ekogroszek.
Bardziej brudny, jednak zdecydowanie kaloryczniejszy. Piece proste w
konstrukcji i czyszczeniu. Paliwo zdecydowanie stabilniejsze jesli chodzi o jakość,
dostępne praktycznie wszędzie. Technicznie do naprawy i ustawienia dla średnio
pojętnego gościa.Fajny cytat z innego forum"kup piec na pellet, a kotłownia stanie
się dla ciebie drugim domem " Coś w tym jest.
Odpowiedz
(09.10.2017, 20:07)Or_s0n napisał(a): Dziękuję za odpowiedź.
Na wstępie powiem,  że jestem w trakcie papierologii...
Jako, że system grzewczy należy zaplanować na etapie projektowania bądź adaptacji, stąd to pytanie.
Planuję ogrzewać domek systemem grzewczym mieszanym.

Pompy ciepła nie przemawiają do mnie, gaz odpada - bark dostępu, elektryczne to chyba drogi komfort Wink

Konkretnie myślę o wodnym podłogowym (w salonie, korytarzu, kuchni i łazience ) oraz grzejnikach (w pokojach).
Jednak wciąż mam dylemat między kotłem na ekogroszek lub na pellet.
Jeśli chodzi o ekogroszek to ceny takich instalacji są dość przystępne - kocioł, podajnik, itd. Gorzej z systemami na pellet... Ceny są dosyć spore, chociaż (podobno) jest większy komfort w użytkowaniu oraz czystość - co przemawia do mnie.

Jakie są Wasze instalacje grzewcze i czy jesteście zadowoleni z rozwiązań jakie macie?

A może zleć OZC budynku. Kilka stówek ale moim zdaniem dobrze wydane pieniadze. Dowiesz się ile energii toboe potrzeba na ogrzanie domu w temp jakich ty chcesz mieszkać. Mając te wiedze możesz przekalkulować na jakie paliwo się zdecydować ( najtańsze nie znaczy najlepsze/najwygodbiejsze) i zaplanować pod to instalacje. 
Podłogowe rób po całym domu. Prostrza i tańsza instalacja.
Odpowiedz
Hmm
Przeczytałem cały dział...
I nie wiem nadal nic
Wiem że kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem jest super.
Mam ogrzewanie gazowe podłoga na parterze ( kuchnia łazienka przedpokój ) a reszta grzejniki
Przez 3 sezony grzałem może razem z 3 miesiące (wyjazdy,lenistwo) ale ciepło z kominka i klimat przebijają wszystko.i cenię bezpieczeństwo-nie potrzebuję prądu,mam na podwórku drzewa na dwa sezony... Chwila kryzysu lub wojna z ruskami i jakoś przeżyje.
Ale pytanie...
Teraz planuje nowy dom (tym razem na wsi) - nie ma gazu.
Więc bedzie kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym i będę wybierał ogrzewanie...
Myśle że cieżko będzie.
Pozdr
Odpowiedz
My ostatecznie zdecydowaliśmy się na gaz / podłogówka po całości, plus kominek czysto rekreacyjnie lub jak kto woli - w razie wojny z ruskami.

Gdyby nie było gazu, chyba byśmy szli w pompę ciepła. Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu