Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz czy Ekogroch/pellet
#91
Jest tez w wersji grzania wody ale fakt koza niezla
Odpowiedz
#92
Pytanie jak szybko przerdzewieje skoro temp. spalin jest tak niska? Przecież producenci kotłów wiedzą jak poprawić sprawność, a najprościej jest poprzez zwiększenie powierzchni wymiennika ale śa powody dla których tego nie robią.
Patrząc jak to wygląda to do domu tego raczej nikt nie kupi.
Odpowiedz
#93
(23.03.2017, 15:54)lucky napisał(a):
(23.03.2017, 15:34)marcinur napisał(a): Teoretycznie masz rację. Ale praktycznie to rekuperacji nie można stosować przy kominkach pobierających powietrze z zewnątrz.

Chyba na odwrótSmile
Rekuperacji nie można stosować przy kominkach pobierających powietrze z pomieszczenia w którym się znajdują. Kominek powinien powietrze z zewnątrz aby nie zakłócać działania WM.
Racja. Pomieszało mi się Smile
Co nie zmienia faktu, że kominki średnio nadają się do domu z rekuperacją.
Odpowiedz
#94
rekuperacji nie będzie, także kominek zostanie. Raczej. I owszem, ludzie mieszkający w bloku tęsknią za kominkiem - codziennie w pracy wysłuchuję od dwóch kumpli jak to pięknie odpalić kominek.
Wszystko super, jeśli będzie gazowe i podłogówka to kominek na bank zostawiamy, jeśli na ekogroszek to nie wiem.
Tak czy inaczej dzięki za opinie.
Odpowiedz
#95
Witam, właśnie zaczynam budowę w domu i po wielu rozmowach zdecydowałem się na gaz + reku. Gaz dlatego bo jest 5 m od działki, tani piec, bezobsługowy, ekonomiczny, ekologiczny, brak konieczności budowy drogich kominów itd... Rekuperacja głównie dlatego bo żona jest alergikiem i więcej wydaje na chusteczki :SmilePamiętaj że dom budujesz na zawsze. Aaaa i zrezygnowaliśmy z kominka w którym tak jak ktoś pisał palisz 3 x w roku, a koszt budowy bardzo wysoki .  Dom 127m2 parterówka
Odpowiedz


#96
Piasus - mam swoje powody żeby zrezygnować z reku Smile Może jakbym się budowała w jakiejś przyjemnej zalesionej okolicy to co innego, ale jak zmienię zdanie w przyszłości i wygram w totka to może sobie zafundujemy rekuperację i super wypasione antysmrodowe filtry.
Nad kominkiem ciągle myślę. W przypadku kataklizmu będzie czym nagrzać w domu.
Odpowiedz
#97
Przeciez WG nie posiada zadnych filtrow, a juz na pewno nie antysmrodowych. Przeciez okolica nie ma nic do tego no chyba ze sie liczy na to ze majac WG defacto nie bedziemy miec wentylacji no to wtedy faktycznie nie bedzie zaciagalo powietrza z zewnatrz ale za to bedzie wiele wiekszych problemow.
Odpowiedz
#98
Witam,

Tak jak wielu forumowiczów mocno zastanawiam się jakie ogrzewanie zastosować. Niestety już wiem, że nie będę miał możliwości podłączenia gazu. Długo myślałem o pompie ciepła powietrze woda, wciąż ją rozważam. Jednak na tą chwilę skłaniam się chyba ku pelletom. W całym domu będę miał podłogówkę.

Znam osobę, która ogrzewa nowy dom około 150 m2 kotłem Heitztechnik Q PELLET DUO. Q pellet duo opis

Zaleta tego kotła to możliwość palenia również drewnem. Najmniejszy kocioł z tej serii ma moc nominalną 15 kW, a zakres mocy 5-15 kW. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że to dość dobrze wpisuje się w zapotrzebowanie dla projektu domu za 150tys. Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#99
No nie wiem. Sprawdzałem na ciepło właściwe zapotrzebowanie tego domu na ciepło ( z tym że podałem 20cm styro w podłodze bo tak chce) i wyszło że:

Ile ciepła potrzebuje twój dom
Poniższe wyliczenia zakładają utrzymanie w domu przez całą zimę średniej dobowej temperatury 20,0°C.

3,8kW maksymalna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w "najmroźniejszy" dzień, przy średniej dobowej -20°C

1,8kW przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,2°C

Jak to się ma do kotła 5-15? Przecież to nie ma sensu.
Dobre to by się wpisywał piec z zakresem 2-8 KW.
Odpowiedz
skam-p 7kw zakres od 2.5kw Dojdzie jeszcze cwu, wiec piecyk teoretycznie w sam raz.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu