Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykop pod szalowania fundamentów
#21
Stokrotka do spania, i nie małpować szefa Wink
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#22
Witam , 
 w moim przypadku majster bardzo chciał pośpieszyć pracę i w dwa dni z swoją ekipą wykopali i zalali fundamenty . Efekt końcowy taki był że wzrosły koszty betonu o 50 % tzn. według naszego projektu powinno być około 25 m3 a zużyto prawie 40 m3 czyli dołożyliśmy na dzień dobry 3000 zł . Gamoń jeden w ostatniej chwili zrobił podsypkę z piasku bo pewnie weszło by kolejnych m3 jeszcze więcej .Moim zdaniem poszedł na łatwiznę z świadomością taką że on przyoszczędzi na robocie a ja za to zapłacę .
Załączam zdjęcia wykopanych i zalanych fundamentów które nie były szalowane .
Dopiero początek budowy i ciekaw jestem czym mnie jeszcze zaskoczą ekipy budowlane .
Dodam że ja się stawiam bo ten kto ma pieniądze to się buduje.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#23
Dośc chyba nie wygodnie bedzie im to murować z bloczka, a humus czemu nie ściągnięty??
Odpowiedz
#24
Dziwnie to wygląda! Czy to na pewno fachowcy robią ?
Odpowiedz
#25
Byłeś przy zalewaniu? Stal jest w środku? Może jeszcze jeden dom się zalał? U mnie też lali w grunt, ale weszło chyba 1 czy 2m3 więcej przy troszkę większym projekcie. Było kopane koparką, murarze delikatnie poprawili łopatą... Czemu humus nie ściągnięty? I tak będziesz go musiał wybrać, tylko po fundamentach będzie znacznie trudniej.
Odpowiedz


#26
Trochę tego betonu dużo....

To u mnie poszło 15m3 i kopane standardową łychą.
No i ten humus nie wybrany...
Odpowiedz
#27
coś ten fundament za ciekawie nie wygląda
Odpowiedz
#28
Witam, potrzebuję porady.


Załóżmy, że mam mało kasy a chce na wiosnę coś zacząć tylko fundamenty. Czy opłaca się wytyczyć budynek, zalać ławę na tym na razie poprzestać. Czy warunki atmosferyczne zimą mogą zniszczyć w jakiś sposób tę ławę? Czy może poczekać...uzbierać kasy i pobudować kilka warstw bloczków, wykonać stopy kominowe wszystko ocieplić i zamknąć ten tamat jako powiedzmy stan zerowy??. Czy warunki atmosferyczne zimą mogą zniszczyć w jakiś sposób tę ławę?



Pozdrawiam Adam
Odpowiedz
#29
(04.09.2017, 15:01)Maverick napisał(a): Witam, potrzebuję porady.


Załóżmy, że mam mało kasy a chce na wiosnę coś zacząć tylko fundamenty. Czy opłaca się wytyczyć budynek, zalać ławę na tym na razie poprzestać. Czy warunki atmosferyczne zimą mogą zniszczyć w jakiś sposób tę ławę? Czy może poczekać...uzbierać kasy i pobudować kilka warstw bloczków, wykonać stopy kominowe wszystko ocieplić i zamknąć ten tamat jako powiedzmy stan zerowy??. Czy warunki atmosferyczne zimą mogą zniszczyć w jakiś sposób tę ławę?



Pozdrawiam Adam

Witam. Jeżeli planujemy wykonać jesienią tylko ławy fundamentowe to jak najbardziej trzeba zabezpieczyć je przed nadchodzącą  zimą. To jest fundament na którym stanie dom a więc najważniejszy jego punkt. Gdy pod niezabezpieczonymi ławami fundamentowymi zamarznie grunt, zwiększy się jego objętość. Podczas odmarzania będzie się zapadał, co może powodować pękanie fundamentów, potem doprowadzić do pękania ścian i nadproży. Poczytaj na internetach jak to wszystko zabezpieczyć bo nie jest to żadna filozofia i działaj a wiosną wystartujesz z kopyta dalej Smile   Pozdrawiam
Odpowiedz
#30
Lepiej poczekać do wiosny.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu