Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są koszty robocizny SSO - podkarpackie
#1
Witam

Niedawno zakupiliśmy z żoną projekt domu za 150 tyś, działkę mamy wszystkie formalności związane z budową są już za nami.
Jesteśmy na etapie wyboru ekipy budowlanej. Na początek chcemy zlecić wykonanie sso. Dostaliśmy już jedną wycenę na kwotę 45 tyś za samą robociznę za SSO ( do wieńca). Wydaje mi się że jest to trochę za wysoka kwota. Przeglądałem inny wątek na tym forum i ceny kształtowały się na poziomie 25 - 35 tyś. W zależności od regionu Polski. Czy ktoś zlecał budowę domu sso firmie w woj. podkarpackim ? Zna ktoś może jakieś sprawdzone ekipy budowlane? Czekam obecnie na wyceny innych firm. Jaka jest obecnie uczciwa cena za wykonanie sso ?
Odpowiedz
#2
45tys za robote do wienca to na ten moment REALNA kwota... Te, ktore padaly na forum w poprzednich latach nijak maja sie do sytuacji, ktora jest aktualnie. Projekt zostal stworzony do tego, zeby moc go wybudowac samemu, wiec do tego Cie zachecam.
Odpowiedz
#3
Weź pod uwagę że niektórym łatwiej przychodzi zarobienie 40k w swojej pracy niż tyranie rok na swojej budowie.
Odpowiedz
#4
(24.06.2021, 08:10)Bulbulator napisał(a): Weź pod uwagę że niektórym łatwiej przychodzi zarobienie 40k w swojej pracy niż tyranie rok na swojej budowie.


Postawienie tego domku w SSO zajęło mi i mojemu ojcu 3 miesiące średnio przy 8,9h pracy dziennie i robilismy to pierwszy raz. Nie wspominając o tym, ze pod warstwa humusu mialem kamienie i w nie których miejscach musialem używać młota, co znacząco wydłużyło prace przy fundamencie.  Nie wiem skąd wziąłeś rok ?
Odpowiedz
#5
To fajnie że masz 9h wolnego w ciągu dnia, bo ja mam 2-3h dla rodziny i obowiązki. Spoko że ma ci kto pomagać Domyślam się że za darmo. W innych przypadkach za pomoc trzeba płacić. W pojedynkę nie pobudujesz tego w 6 miesięcy. W moim przypadku robocizna kosztowała 36k. Budując samemu musiałbym komuś zapłacić za pomoc, kupić narzędzia, paliwo na dojazdy, ograniczyć pracę przez co mniej bym zarabiał, zaniedbać rodzinę i być może stracić zdrowie by oszczędzić 15k. Gwiżdżę na to.
Odpowiedz


#6
Co mi się na pewno w trakcie budowy sprawdziło:
Wkretarka +2barerie z Juli, mlotowiertarka i duża szlifierka z lidla, pilarka tarczowa(na kablu), pila szablasta i mała szlifierka z castoramy (mcalister).
Jedyne co zajechałem to pila szablasta ale zdążyła wykonać swoja pracę. Budżetowe zakupy i się nie zawiodłem na własne potrzeby w 100% wystarczają. Ale w dobrą poziomice warto zainwestować np. Słowik.
Dobrze jst na pewno polować na promocje w sklepach online jak tutaj https://buythis.pl/zestawy-narzedzi/ .

A i narzędzia które użytkuje się rzadko warto jest na pewno nie kupić ale wypożyczyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu