Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
budowa domu
#1
witam mam problem szukam ekipy budowlanej zgłosiło się do mnie 3 firmy które moim zdanie trochę poszły po bandzie za stan do SSO 35tys a jedna 40tys a z dachem 60tys sama robocizna czy to nie za dużo???
Odpowiedz
#2
Witaj,

wyceny "speców" charakteryzują się często dużą rozbieżnością, sam to przerobiłem , ale uważam że za SSO max 30 tyś za robotę, więcej to już idea małego białego domku nie ma sensu, to jest zbyt prosta konstrukcja.
Ja miałem propozycje SSO nawet 40 tyś.

zapłaciłem za SSO 16 000 + 12 000 za dach (inna ekipa). Te 16000 to mega tanio, choć trzeba było pilnować, ale w sumie źle nie wyszło , i zaczęli w lutym także w sezonie na bank byłoby drożej.

Jak ekipa chce powyżej 30 tyś za SSO bez dachu to jest drogo wg mnie , w okolicach 30 już lepiej ale tylko pod warunkiem, że z polecenia i jakość w porządku.
Odpowiedz
#3
Zależy od regionu.
Nie porównuj Lubelskiego do np. Lubuskiego....
Wiem, że "żołądki" mamy wszyscy te same, ale jednak na zachodzie stawki fachowców są niestety droższe.
Odpowiedz
#4
Według mnie na obecną chwilę do wieńca koszt wygląda tak:
20k - tanio
30k - normalnie
40k - drogo
W zachodniej Polsce byle średnio rozgarnięty pracownik budowlany zarabia ok. 5k na rękę. Wyceniając robociznę za ten dom na 20k i biorąc pod uwagę wszystkie koszty prowadzenia dzialalnosci, to czysta desperacja.
Odpowiedz
#5
(16.11.2020, 13:46)Michał G. napisał(a): Zależy od regionu.
Nie porównuj Lubelskiego do np. Lubuskiego....
Wiem, że "żołądki" mamy wszyscy te same, ale jednak na zachodzie stawki fachowców są niestety droższe.

nie porównuję , nawiązuję do mojego regionu. Pamiętajcie że tego domu nie musi budować firma zatrudniająca 30 pracowników, wszyscy na zusie itp bo wtedy wezmą nawet i 50 000. Wszystko musi mieć finansowe uzasadnienie, 3 Juziów szukasz bez działalności i tyle, bo widzę że niedługo to i w 500 000 z tym domem się nie zmieścimy.

Robię teraz elewację i mam wyceny  z przedziału za robociznę od 7000 do 15000, masakra, ale takie fakty dlatego trzeba znaleźć rozsądek w tym wszystkim.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu