Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
(12.10.2019, 12:54)sierzant napisał(a): Mnie się generalnie podoba.
Jak chcesz żebym się czepiał to:
-mała i ciemna główna łazienka
- za duża kotłownia (mam 3m2 i miejsca zostało dużo, a tam mam wszystkie instalacje łącznie z zmiękczaczem,rekuperatorem, piecem z zasobnikiem 100l) doczytałem że będzie tam pralnia wiec ok.
-koszt tego okna balkonowego będzie bardzo duży
-dla mnie za wąska komunikacja w strefie pokoi
-wiem że się nie da, ale zamieniłbym wiatrołap z małą łazienką
Ale ciągle powtarzam: to tobie się ma podobać Smile 
Gdzie będziesz stawiał ? Po nicku wnioskuję że okolice Lublina
Będziemy sąsiadami.

Witam sierzanta Smile

1) odnośnie łazienki własnie chyba sklonię się ku temu , a żeby ją powiększyć kosztem wnęki pokoju 3, okna nie będzie, zgoda , fajnie jakby było , ale bez okna łazienka bardziej ustawna się robi Wink
2) odnośnie kotłowni, chcę tam zrobić pralkę, jakaś suszarka na pranie , kocioł gazowy, reku, stacja uzdatniania, w sumie to będzie jedyne pomieszczenie gospodarcze także zobaczymy ale chyba zostawię 
3) w komunikacji w szerszym miejscu jest 150 cm , w węższym od pokoji 120 cm, nie wiem może i przydałoby się więcej, choć z drugiej strony to tylko komunikacja
4) koszt okna będzie większy zdaję sobie sprawę , ale takie okna robią robotę Smile

ogólnie będę budował w okolicach świdnika od strony gminy wólka, w tym tygodniu odbieram adaptację i składam o pozwolenie, choć projektant trochę się spóźnia z robotą niestety...

a Ty gdzie budujesz? ten projekt łukasza?

pozdr
Odpowiedz
Ten projekt Łukasza. I nie buduję a kładę płytki w łazience.  Smile

Jak w korytarzach jest 120-150cm to się nie czepiam.
Odpowiedz
Rzut domu jest wersją pierwotną. Ostatecznie zostanie przesunięte okno w łazience oraz dostawiony zostanie komin w salonie. Tak jak na załączonej grafice poniżej.  [Obrazek: smile.png] Może taka wersja przypadnie komuś do gustu i będzie chciał coś zmienić w swoim projekcie. [Obrazek: blush.png] Do grafiki użyty został internetowy program KAZAPLAN - łatwy i intuicyjny w obsłudze z wieloma możliwościami.  Shy


Załączone pliki Miniatury
   
Obrazki
                                                                                                       
Odpowiedz
Witam,
 co myślicie o takim ułożeniu pomieszczeń ? Zlikwidowałem kotłownie na rzecz garderoby ktora pojawiła sie tuż pod sypialnią.Pozbyłem sie również wiatrołapu, pomniejszyłem korytarz o 50 cm po to aby powiekszyć spiżarnie, dzieki temu bedę mógł zainstalować tam piec gazowy. Skorzysta na tym rownież łazienka gdyż tak samo zyska na wielkości.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Jeśli kupisz drzwi za ok. 6 tyś o dobrym stopniu izolacji, 
to brak wiatrołapu ok.
Korytarz od wejścia dla mnie: długa ciemna kicha. 
Droga do kuchni z zakupami to może być wyzwanie.
Ten dom można zdecydowanie lepiej rozplanować.
Ale to tobie ma się podobać. 

Wszystkiego dobrego na święta.  Smile

[Obrazek: choinka-ruchomy-obrazek-0328.gif]
Odpowiedz


Wersja domu Michała G. z przeniesioną łazienką na stronę frontową.
Dom bez kominów - ogrzewanie gazowe.
Chociaż ciągle się waham czy jednak kominka w salonie nie zostawić.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Jak dla mnie spoko Smile
Na podstawie moich doświadczeń:
- kotłownia jest nieustawna i hałasuje. Jeśli tylko kocioł gazowy to ok. U mnie jest więcej sprzętu. 
- w WC masz prysznic czy pralkę?
  my mamy tylko umywalkę i WC. Wymiar 1,4x1,35 jest zdecydowanie wystarczający. Bałem się, że będzie ciasno.
- korytarz 1,4m - strzał w dziesiątkę.
- pomyśl o spiżarni. Wydzieliłbym z kawałka wiatrołapu, lub zaplanował w kuchni solidną szafę. U nas trochę brakuje i są kombinacje.
- fajną będziesz mieć kanalizę. Wszystko obok siebie.
Odpowiedz
Witam, to mój pierwszy post bo dopiero myślę o budowie ale wstępnie sobie rozrysowałem wnętrze domu wg swoich potrzeb. Zamysł jest taki, żeby odseparować sypialnie i pokoje od kotłowni, która byłaby na ekogroszek i podzielić dom na strefy dzienną i nocną. Co myślicie o takim rozplanowaniu? Wejście do kotłowni byłoby z zewnątrz i z wnętrza domu, albo tylko z zewnątrz. Jak widać, trochę się rozpędziłem i dom wyszedł mi nieznacznie większy, trzebaby poszerzyć na etapie adaptacji

[Obrazek: 3X7euvB.jpg]
Odpowiedz
mati0618

Jak dla mnie, to nie widzę tutaj podziału na strefę dzienną i nocną...
Co to za strefa nocna, jeśli między sypialniami krążą goście, w poszukiwaniu WC - który u Ciebie jest daleko salonu i trudny do odnalezienia.
Sam korytarz to też wywijasy, zakamarki. Kupa powierzchni ucieka.
Odpowiedz
Ja zrezygnowałem ze dodatkowego klozetu i spiżarki oraz zamkniętego ganku.
Jest dużo przestrzeni.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości
  
Menu