Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
(08.12.2018, 18:11)RobertF napisał(a): milosz.sz
Całkiem fajnie, a wielkość pokoi to kwestia gust, co niektórym nawet 25m to mało Smile
Pamiętaj że ma się podobać Tobie (w końcu to Ty będziesz tam mieszkał)


Ja muszę długo się zastanawiać przed wprowadzeniem zmian i jak dotąd u mnie wygląda to tak:

Posłuchałem kilku osób z forum i dodałem co nieco z ich uwag do projektu (dziękuję za uwagi - zainteresowani pewnie zauważą naniesione zmiany). Może trzeba jeszcze coś zmienić (poza szerokością korytarzy Wink ) na co nie zwróciłem uwagi?


Jak dla mnie to idealny podział powierzchni, a wyjście z kuchni do ogrodu bardzo praktyczne.
czy wejście do domu będzie od wschodu?

Odpowiedz
Mniej więcej, działka jest "kopnięta" i wejście będzie usytuowane lekko na północny wschód
Odpowiedz
cześć Miłosz, bardzo ładny projekt biorąc pod uwagę ilość pomieszczeń, świetny podział na część dzienna i nocną.
Szkoda że jedna łazienka sąsiaduje bezpośrednio z stołowym. Ale niektórych rzeczy pewnie nie da się uniknąć.
Jeżeli chcesz schowac lodowke side by side to musisz myslec o około 70cm głebokości i bedzie musiała być odsunięta od spizarki, bo drzwi otwierają się w tych lodówkach niejako poza obrys samej lodówki, a zeby np. wyjąc półki do mycia to te drzwi trzeba dość szeroko otworzyć. 5-6cm zapasu by się przydało.

Osobiscie poszerzyłbym nieznacznie korytarz prowadzący do stołowego, bo po otynkowaniu bedzie 135, a druga czesc blisko 160. Ja wiem, że widziałem już tu korytarze 110cm. ale to tylko moje zdanie

ta szafka w sypialni nie jest zbyt blisko wejscia do pokoju?

Daleko od kotłowni do kuchni czy łazienki - minie wieczność od momentu odkrecenia kurka zanim zacznie płynąć ciepła woda

Pozdrawiam
PS co to za "kropki" widoczne przy oknach -sterowanie rolet?
Odpowiedz
Masz 100% racji co do lodowki, juz w planach znienilem scianke do spizarni, zeby byla na 75cm. Oczywiscie bedzie troche luzu, zeby sie lodowka swobodnie otwierala.

Szafka w sypialni stanie tylko, jezeli nie bedzie przeszkadzac przy wchodzniu. To bedzie mozna zaplanowac w sumie dopiero jak bedziemy meblowac a do tego jeszcze ladnych pare lat Wink.

Troche slabo z tym wymiarem korytarza, ale jak bym go poszerzyl stracil bym pare cm. w lazience ktora i tak bedzie juz mala (niestety cos za cos).

Tez troche obawiam sie o odleglosc od kotlowni do kuchni, musze sie troche jescze zorientowac w temacie, zeby nie zrobic jakiegos glupstwa Wink.

Te kropki kolo okien to rzeczywiscie sterowanie roletami a pod spodem gniazdka. Chce miec kazda rolete sterowana osobno bez radiowych przekaznikow.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Mój nowy pomysł.  Takiej wersji jeszcze nie widziałam. Zależy mi na osobnej kuchni. Teraz mam otwartą na salon i niestety drażni mnie patrzenie cały dzień na gary. Na chwilę obecną mamy 2 synów, którzy lubią spędzać ze sobą czas - stąd wspólny pokój. Pokój gościnny - gabinet - z dala od zgiełku. Duży stół w salonie - u nas miejsce nr 1 w domu, od rodzinnych/przyjacielskich spotkań dużych i małych więc w centralnym miejscu, część kanapowa lekko schowana - uzyskane trochę intymności. Dwa wyjścia na taras (taras od strony południowej). Kotłownia przeniesiona do garażu-piec na gaz (dokładnie jeszcze nie znam wymiarów garażu, ale nie będzie duży) Drzwi do kuchni prawdopodobnie przesuwne. Zastanawiam się nad zamknięciem drzwiami przesuwnymi jadalni, ale się waham, bo jednak lubię przestrzenie, nie wiem jak by to wyglądało. Projekt skrojony jak dla mnie na miarę, podsuwam jako trochę inne spojrzenie na układ i funkcjonalność. Co myślicie?


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Po przemyśleniu nasunęła się jeszcze jedna myśl o zmianie - zamiana pokoju z łazienką, bo być może jednak chłopcy nie będą chcieli mieć wspólnego pokoju. Nigdy nie wiadomo poza tym czy się 3 nie pojawi Wink Co prawda będzie tylko 1 łazienka, ale pralnia będzie osobno, więc będzie dużo miejsca. Dodatkowo kominek będzie narożny. Może tak już zostanie....


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
Witam
Poważnie zastanawiamy się nad projektem "domu za 150 tys". Od pewnego czasu śledzimy forum i cała inicjatywa wydaje nam się świetna! Moim priorytetem było jednak "upchnięcie" dodatkowego, malutkiego pokoju, który miałby być moim gabinetem do pracy. Korzystając z możliwości dowolnej zmiany układu wymyśliliśmy następujący projekt - plik rzut domu_standard.
Przemyśleliśmy trochę to co nam wyszło i obawiamy się że ten gabinet będzie jednak trochę za mały a i do naszej sypialni wejdzie za mała szafa. Pomyśleliśmy więc o powiększeniu domu na etapie adaptacji o ok. 1 m i wyszło nam coś takiego - plik rzut domu_powiększony. Co myślicie o tych projektach? Dodam, że na działce mamy gaz więc duże pomieszczenie nie będzie potrzebne. Nie przewidujemy też drugiej łazienki. Teraz zdecydowanie bardziej skłaniamy się ku wersji powiększonej - wszystkie pokoje są w pełni funkcjonalne.
pozdrawiamy


Załączone pliki Miniatury
   
Obrazki
   
Odpowiedz
Witajcie  Smile

Wrzuciłam swoją propozycję już na FB, ale postanowiłam się podzielić również tutaj. 
Dom poszerzony o 1,5 m. 
Projekt poprawiony, bo wydzielona powierzchnia korytarzy tak aby nie przekłamywała wielkości salonu. Wink
Szerokość komunikacji ~ 140 cm. 
Powstała pralnia o powierzchni 1,9 m2. Kotłownia powiększona, na paliwo stałe. Rezygnujemy z kominka.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Witam

Przyznam, że od pewnego czasu obserwuję forum i temat - bo sam przymierzam się do budowy - działka jest  i ponad 1/2 budżetu też.

Ale mam pewien problem bo działka wąska. a gmina (MZP) nie pozwala mi ustawić budynku inaczej niż z kalenicom równolegle do osi drogi wiec te 12,5 m jest nieco za duże. A i jeszcze orientacja ze stronami świata...

Ale jako, że mam trochę jeszcze czasu na podjecie decyzji pomyślałem jakby tu "oszukać system" i wymyśliłem taki układ w kwadracie gdzie mierząc wewnątrz budynku jest 10x10m.

Rysunek jest zorientowany - tj góra to północ.
1. i 2 - pokoje 9m2 (3x3m) + nisza na szafę (głęboka na 60cm a szeroka na 145 cm)
3. - sypialnia 15,7m2 (4,9x3.2m) + nisza na szafę (głęboka na 60cm a szeroka na 180 cm)
4. - salon 25m2 (5x5m)
5. - jadalnia 7,56m2 (2,8x2,7m)
6. - kuchnia 5.06m2 (2,2x2,3m)
7. - łazienka 3.92m2
8. - WC 1,3m2 (1x1.3m )
9. - kotłownia 5.94m2 (2.2x2,7m)
10. - wiatrołap 3.96m2 (1,8x2,2m)
11. - korytarz 6,94 (1,8x3,8m)

RAZEM 93,83m2 - jak odliczymy powierzchnie ścianek działowych oraz wnęk na szafy (bo jak pisałem mierząc wewnątrz od ściany do ściany jest 10 metrów na 10, czyli 100 )


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
nie za małe te okna w salonie wszystkie 3 sztuki 90 x250cm??
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu