Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jaki materiał ścian nośnych się decydujecie ?
#1
Witam,
Jak w temacie.
Ilu zwolenników tyle przeciwników każdego materiału.
W projekcie jest silikat - i ja chyba w jego stronę bym się skłaniał - głównie ze względu wytrzymałości na ściskanie.
Ciekawi mnie na co wy się zdecydowaliście i co przemówiło akurat za tym a nie innym wyborem ?
Odpowiedz
#2
(12.08.2016, 12:00)3kris napisał(a): Witam,
Jak w temacie.
Ilu zwolenników tyle przeciwników każdego materiału.
W projekcie jest silikat - i ja chyba w jego stronę bym się skłaniał - głównie ze względu wytrzymałości na ściskanie.
Ciekawi mnie na co wy się zdecydowaliście i co przemówiło akurat za tym a nie innym wyborem ?

Ja beton komórkowy - byłem zdecydowany na Solbet ale ostatnio mnie juz przekonali na Ytong (rzekomo lepiej trzyma wymiary i w moim przypadku odchodzi koszt dowozu - fabryka u mnie w miejscowości).

Fachowcem w tym nie jestem silikat chyba lepiej chroni akustycznie i mniej chłonie wodę ale jest "zimniejszy". Ja nie potrzebuje bariery akustycznej a i tak z zewnątrz będzie chroniony od wilgoci - ostatni parametr dla mnie najistoniejszy bo to realne oszczędności w ogrzewaniu. Co do wytrzymałości na ściskanie myślę że oba materiały mają wystarczającą (z dużym zapasem) wytrzymałośc do tego typu budynku tym bardziej że nie ma w nim ciężkiego betonowego stropu - a i z tym poradzą sobie oba materiały.
Odpowiedz
#3
Moj dom z Ytong ..niby ma dobre parametry izolacyjne i ze niby ogrzewac nie trzeba ale jak to naprawde bedzie okaze sie po 1 sezonie grzewczym...mysle ze kazdy material jest ok..material chyba az tak sie nie liczy..najwazniejsza jest chyba grubosc ocieplenia...
Odpowiedz
#4
http://www.budujemydom.pl/sciany-i-strop...zy-silikat

silikaty maja jedna bardzo wazna zalete. Mocno akumuluja cieplo.
Odpowiedz
#5
A liczyłeś ile musiałbyś dołożyć do tego?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
Czy ktoś ma jakieś potwierdzone informacje dotyczące pustaków keramzytowych? np od osób budujących lub od tych co już wybudowali dom z tego materiału.
Wspołczynnik przenikania gotowej ściany, mostki termiczne wumurowanej ściany, łatwość murowania?


Same foldery, broszury producentów to trochę mało Undecided
Dziękuję za odp
Odpowiedz
#7
Ja tam wybiorę BK pewnie Solbet bo dookoła wszyscy budują z solbetu bo chyba fabryka jest w pobliżu. BK wybieram bo ma lepszy parametr izolacyjności, działówki też z BK co by nie mieszać technologii, więc mniejsze straty do podłogi. Kiepska akumulacyjność nie jest problemem bo grzać chce gazem. Bloczek 24 pewnie i tak jest mocno przewymiarowany więc zapas wytrzymałości jestSmile
Odpowiedz
#8
(05.03.2017, 16:38)raxon napisał(a): Ja tam wybiorę BK pewnie Solbet bo dookoła wszyscy budują z solbetu bo chyba fabryka jest w pobliżu. BK wybieram bo ma lepszy parametr izolacyjności, działówki też z BK co by nie mieszać technologii, więc mniejsze straty do podłogi. Kiepska akumulacyjność nie jest problemem bo grzać chce gazem. Bloczek 24 pewnie i tak jest mocno przewymiarowany więc zapas wytrzymałości jestSmile

podpinam się pod temat.  p.s. ile trzeba bedzie BK firmy Suporex na sciany nośne ???
Odpowiedz
#9
Hej.

Ściany nośne mają ok 95m2 powierzchni. Jeśli będziesz robił tak jak w projekcie, czyli bez zmian wielkości otworów okiennych to potrzebujesz materiału ok 650szt przy solbecie o wymiarach 0,24x0,24x0,59m

Musisz zwracać uwagę na jednostkową wielkość elementu, z którego ostatecznie zdecydujesz się na budowę.
Inaczej jest przy ceramice, inaczej przy materiale silikatowym a jeszcze inaczej przy betonie komórkowym właśnie.

p.s "suporex" to na dzień dzisiejszy potoczna nazwa betonu komórkowego.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#10
(05.03.2017, 20:55)Łukasz napisał(a): Hej.

Ściany nośne mają ok 95m2 powierzchni. Jeśli będziesz robił tak jak w projekcie, czyli bez zmian wielkości otworów okiennych to potrzebujesz materiału ok 650szt przy solbecie o wymiarach 0,24x0,24x0,59m

Musisz zwracać uwagę na jednostkową wielkość elementu, z którego ostatecznie zdecydujesz się na budowę.
Inaczej jest przy ceramice, inaczej przy materiale silikatowym a jeszcze inaczej przy betonie komórkowym właśnie.

p.s "suporex" to na dzień dzisiejszy potoczna nazwa betonu komórkowego.

Dziekuję . niestety z budownictwem niewiele mam wspólnego  Smile ale szybko sie uczę .czyli pustaki suporex firmy solbet o wymiarze 59x24x24  może zostać użyty
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu