Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jaki materiał ścian nośnych się decydujecie ?
#41
To jest to ze z BK rosnie w oczach i mi sie wydaje ze jest duzo tańsza niz z pustaka
Odpowiedz
#42
Cześć,

czy zastanawialiście się nad ścianami 1 warstwowymi? Mam tu na myśli np. Ytong Energo Plus 48cm lub podobny H+H. 

Jestem na etapie wyboru materiału na ściany...
Odpowiedz
#43
Wg mnie słaby pomysł - jest duży problem z mostkami termicznymi na łączeniach, trzpieniach etc, dużo większe koszty fundamentu (ściana fundamentowa też musi mieć 48 zamiast 24cm, problem z powieszeniem czegokolwiek na ścianie - bo to jest typ 200 czyli do wydrapania palcem, akumulacyjność cieplna praktycznie żadna. Z drugiej strony - izoluje całkiem nieźle od fundamentów, nie potrzeba teoretycznie dodatkowego ocieplenia, ale musisz nałożyć i tak tynk, pewnie na kleju aby wyrównać podłoże.
Odpowiedz
#44
Gra nie warta swieczki temat bardzo wrazliwy na bledy wykonawcze nie bedziesz patrzec ekipie na rece to narobia ci mostkow i nici z izolacyjnosci 48cm bloczka musisz tez pamietac ze po wybudowaniu scian musisz je od zewnatrz otynkowac specjalnym tynkiem termo ktory swoje kosztuje... co do fundamentow to nie musza byc tak szerokie jak bloczek wg producenta bloczkow H+H 2/3 bloczka musi miec oparcie wiec przy bloczku 36cm zwykla sciana 24 wystarczy przy 48 juz niestety trzeba cos tam do tych 24 dolozyc... poczytaj w internecie bardzo duzo ludzi po 2 zimach ociepla 5cm styropianu bo jednak nie trzyma tak ciepla jak powinno...
Odpowiedz
#45
Sąsiad budował się w techologii 1W, wprawdzie nie z betonu komórkowego, ale Porothermu T (pustak ceramiczny z wypełnieniem z wełny mineralnej). Materiał drogi, wygląda na wykonany super precyzyjnie i parametry "na papierze" wyglądają rewelacyjnie (właściwie brak jakichś szczególnych minusów). Wszystkie plusy standardowej ceramiki + poprawiona izolacyjność termiczna do poziomu ściany pasywnej. Wykonawczo nie różni się to szczególnie od zwykłej murarki, ale np. już narożniki czy w ogóle cięcie tych pustaków to większa zabawa. Generalnie jednak materiał bardzo ciekawy, oczywiście otynkowany tynkiem Termo z perlitem (też nie tani). Ale jako taki produkt premium w budownictwie moim zdaniem jest fajnym rozwiązaniem.
Odpowiedz


#46
(05.03.2017, 20:55)Łukasz napisał(a): Ściany nośne mają ok 95m2 powierzchni. Jeśli będziesz robił tak jak w projekcie, czyli bez zmian wielkości otworów okiennych to potrzebujesz materiału ok 650szt przy solbecie o wymiarach 0,24x0,24x0,59m

Na pewno wiele z osób budowało z bloczka o wymiarach 24x24x59 bez większych zmian w projekcie, czy ktoś z Was może napisać czy ta ilość 650 bloczków nie jest za mała? I tak samo z działówkami? W prowadzonych wątkach na forum widzę nieraz ilości prawie 700szt na nośne. Budując według planu wychodzi pełne 12 warstw z tego materiału?
Odpowiedz
#47
Nam poszło 650 na nośne i na działowki około 800 sztuk solbetu
Odpowiedz
#48
@retronora najlepiej sobie policzyć bo każdy robi inaczej.. mi wychodzi 900+ ytonga (20cm wys) z tego tytułu że robię pod siebie wysokości parapetów plus daje warstwę "wyżej" żeby później zostawić wieniec "na poddaszu" po prostu policz sam. Nie patrz na innych
Odpowiedz
#49
Przy czasie będę przeliczał dokładną ilość, głównie chodziło mi o to, że musiałem coś dziś kupić bo śniegi puściły u nas na Podkarpaciu i już się zaczyna znów "szaleństwo" budowlane. Dla informacji płaciłem dziś za Solbet 600 - 8,80zł na nośne, 4,80 na działowe + dwukrotny transport i rozładunek 22 palet (auto 11 paletowe z HDS-em) - 230zł, palety do zwrotu. W innych hurtowniach ceny jakie mi podano to - 9zł, 9,70zł, "będzie powyżej dychy" za bloczek 24cm.
Odpowiedz
#50
u mnie już dawno dychę minęło do marca się nie zmieni później mają być podwyżki
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu