Budowa domu za 150 tys
Błonie - Zachodnio Warszawski - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Mazowieckie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-137.html)
+---- Wątek: Błonie - Zachodnio Warszawski (/thread-944.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Błonie - Zachodnio Warszawski - gjenio - 29.08.2018

Witam,

Po kilku miesiącach w końcu znalazłem chwilę i zdecydowałem się na utworzenie tego dziennika budowy. Około półtora roku temu natrafiłem na yt na kanał Łukasza, śledziłem na bieżąco budowę domu i wtedy zdecydowałem się że sam wybuduje dom. W kwietniu 2017 zakupiłem działkę w Błoniu pod Warszawą (około 100zł za m2). Na projekt domza150tysiecy zdecydowałem się dopiero na przełomie 2017/2018 wcześniej chciałem coś z poddaszem użytkowym gdyż wydawało mi się że wyjdzie to taniej. Ostatecznie do projektu Łukasza przekonał mnie fakt iż filmy z całej budowy są dostępne a ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z budową. 

Założenia wejściowe:
- budowa systemem gospodarczym - Ja + Szwagier + Brat (tylko z doskoku gdy było to niezbędne)
- budowa po godzinach i w weekendy (jako iż na co dzień pracuję budowe będziemy realizować po godzinach, w weekendy, w dni mojego urlopu i w święta) 
- zarówno ja jak i szwagier nie mamy doświadczenia w budowie SSO, opieramy się jedynie na filmach Łukasza
- pierwotny plan miał kończyć nasz udział w SSO na wieńcu, niestety bądź stety robimy całość sami na co nie mieliśmy wpływu. 
- korzystamy z własnych narzędzi które miałem już przed budową : wiertarka z udarem makita, wyrzynarka B&D, piła tarczowa Biedronka, szlifierka kątowa - Einhell. Kupione na potrzeby budowy: zestaw makita - wkrętarka + udar 14,4V, piła tarczowa akumulatorowa Graphite 18V, Piła spalinowa - Castoroma, Betoniarka - BrikoMan. Narzędzia z wypożyczalni : wibrator, giętarka do blachy, skoczek, niwelator .
- materiały kupowałem w większości lokalnych składów
- projekt został przerobiony w zakresie możliwym (zmiana położenia okien, pomieszczeń, i kominów) Timeline: 

- zakup działki -kwiecień 2017
- pozwolenie na wycinkę + wycinka - wrzesień 2017
- warunki zabudowy - październik 2017
- zakup projektu grudzień 2017
- pozwolenie na budowę - kwiecień 2018
- rozpoczęcie budowy - kwiecień 2018
- stan 0 - 14 maja 2018
- zakończenie murowania ścian zew - czerwiec 18
- wylewanie wieńca - 2 lipca
- zakończenie montażu wiązarów - 12 sierpnia
- wstawienie okien i drzwi wewnętrznych - 16 sierpnia 
- zakończenie foliowania i łacenia dachu - 20 sierpnia


obecnie jestem na etapie montażu pokrycia dachu (rynny, blachodachówka) w ciągu dnia po zmroku zajmuję się murowaniem ścianan wew oraz kominami.


Projekt po zmianach zaprojektowany w programie do modelowania 3d SolidWorks - autor - Ja.

[attachment=3813]

i w PDF
[attachment=3798]

Dzień 0 - przed rozpoczęciem budowy :
kilka zdjęć z czyszczenia działki, budowania szopki 
[attachment=3799]
[attachment=3800]
[attachment=3801]
[attachment=3802]

Dzień 1 - po czyszczeniu działki, i odbudowie szopki na podstawie metalowego szkieletu

[attachment=3803]
[attachment=3804]
[attachment=3805]
[attachment=3806]
[attachment=3807]
[attachment=3808]


Dzień 2 - zdejmowanie humusa i szalowanie ław

[attachment=3809]
[attachment=3810]
[attachment=3811]
[attachment=3812]

Podczas kopania fundamentów okazało się że woda gruntowa jest na poziomie około -0,9m, zapadła decyzja że lejemy równo z 0,9m i podnośnimy grunt o 0,2m. Jak się później okazało była awaria zbieracza na końcu ulicy i po jego naprawie poziom spadł o jakieś 0,5m i obecnie jest na poziomie około -1,4m. Niemniej jednak fundamenty na tą chwilę są  na poziomie -0,9 grunt zostanie podniesiony o 0,2 tak aby dno ławy było na -1,1m. Humusu było na tyle dużo że musieliśmy częściowo szalować ławy w pełni - w tych miejscach dużo betonu nam się wylało i szalunki się rozeszły przez co później zabrakło betonu na stopy. 

W obecnej chwili jesteśmy na etapie montaż pokrycia dachowego więc budowa raczej dobiegnie do końca stąd ostateczna decyzja o założeniu dziennika. Aktualizację będę robił co kilka dni. Co najmniej 3 razy w tygodniu do czasu nadrobienia zaległości czyli do chwili gdy będę relacjonował wydarzenia na bieżąco. 

Pozdrawiam !


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - Michał G. - 29.08.2018

Witamy na forum!

Fajnie, że zdecydowałeś się na budowę samodzielnie i założenie dziennika Smile

Widzę, że przygotowania do budowy sporo trwały, ale prace idą bardzo sprawnie!

Zaczęliśmy w podobnym czasie i teraz jestesmy na podobnym etapie (ja mam dach, aktualnie muruję działówki, na okna poczekam do października...).

Będę zaglądał do Ciebie i trzymał kciuki! Smile


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - Artur_A - 29.08.2018

to pomieszczenie 222 na 257 to do czego będzie? taki rozmiar kuchni wystarczy? bo troche mała wygłąda


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - gjenio - 29.08.2018

Artur pomieszczenie o które pytasz to łazienka + wc. Kuchnia jest otwarta na salon wiec nie wydaje się mała mam działówki już na wysokość 10 bloczków więc jest już pogląd. Żona chce jakąś wyspę w kuchni dać ale ja jeszcze tego nie widzę.


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - qwerty - 30.08.2018

Witam
Rozumiem że z kuchni wchodzi sie do kotłowni? i to w kotłowni to nie okno tylko drzwi na zewnątrz? albo okno bo masz gaz czy pc?
Nie masz dodatkowej łazienki ani spiżarni a jeden z pokoi jest z wejściem bezpośrednio z salonu ale za to masz aż 4 pokoje i większy salon. Coś za coś.
Ja w tym układzie dzieciaki dał bym po prawo i lewo żeby rozdzielał je korytarz he chociaż pewnie była by wojna że jedno ma większy pokój. Dalej biurowy żeby rozdzielał dzieci od sypialni głównej do której wchodziłbym z salonu. Smile


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - gjenio - 30.08.2018

Kotłownia to to pomieszczenie w lewym dolnym rogu rysunku - wyjście z kuchni i wyjście na lewą stronę do przyszłego garażu od frontu jest okno w kotłowni 750x1500. Na tą chwile dzieciaki będą w pokojach po prawej +pokój pierwszy od wejścia to będzie biuro. Sypialnia po lewej będzie nasza (moja i żony). Kombinuje aby w tej sypialni wrzucić jeszcze prysznic, wyciągnąłem tam kanalizę w razie co ale nie wiem jak to się zmieści na razie.

Upd !

Kilka fot z zalewania ław :

[attachment=3819]
[attachment=3820]
[attachment=3828]


Murowanie ścian fundamentowych 

Do murowania ścian zdecydowałem się nabyć betoniarkę za 500zł, po przeliczeniu wyszło mi że wypożyczenie się nie opłaca a betoniarka na budowie zawsze się przyda. Obecnie betoniarka urabia tylko małe ilości i pod odpowiednik kątem mieszania - zakładam ze są to jej ostatni dni aczkolwiek najważniejsze już urobiła Smile

Dodatkowo do urabiania zaprawy niezbędna jest woda, podjełem próby wykonania "studni w jeden dzień" niestety po kilku zmarnowanych godzinach ustąpiłem i poszedłem do sąsiada po wodę. Poniżej zdjęcie z tego co udało mi się utworzyć Smile

[attachment=3829]

Jak udało sie już zdobyć wodę mogłem rozpocząć murowanie narożników, z narożnikami pomagał mi szwagier, brat i kolega więc w jeden dzień udało się zrobić wszystkie narożniki. Resztę bloczków układałem już sam Sad Na murowanie w ten sposób zeszła mi cała majówka - miałem spory dystans do noszenia bloczków. Polecam wszystkim uszykować działkę przed dostawą materiałów i naciskać na kierowców żeby rozładunek był tam gdzie wam pasuje. 

[attachment=3830]
[attachment=3831]
[attachment=3832]
[attachment=3833]
[attachment=3834]

Jutro upd z hydroizolacji, ocieplenia fundamentów i zasypu.


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - qwerty - 30.08.2018

pokój dziecka bezpośrednio przez drzwi do salonu nie będzie problemem? głośne imprezy ...  itd?


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - MateuszK - 30.08.2018

mi też się wydaje mały komfort użytkowania takiego rozmieszczenia tym bardziej jak umeblować salon tak żeby zostawić ciąg komunikacyjny z kuchnią, tak się wydaje na pierwszy rzut oka ale pewnie mają jakiś plan i na to


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - Szpyrek - 30.08.2018

Po jakim czasie kułeś otwór przy bednarce pod rurę kanalizacyjna?


RE: Błonie - Zachodnio Warszawski - gjenio - 30.08.2018

Otwór pod kanalizę nie był w pełni kuty. Tzn zostawiłem otwór ale był zdecydowanie za niski. Ponacinałem bloczki tworzące dolną płaszczyznę otworu i odkułem jeszcze z dobre 10cm (na kilka razy nacinałem).

Co do rozstawu pomieszczeń to pewnie przeznaczenie sypialni wyjdzie w praniu, Głośnych imprez codziennie nie planujemy więc zawsze coś się wymyśli z dziećmi Smile. Obecnie mieszkamy w centrum warszawy w wynajentym mieszkaniu 2 pokojowym więc możemy mieć inne spojrzenie teraz a inaczej będzie jak już się wprowadzimy do domku Smile.

Jeżeli chodzi o umeblowanie w salonie i ciąg komunikacyjny to w salonie planujemy jedynie kanapę i stolik kawowy na wysokości kominka (między oknami). Oraz stój jadalniany na wysokości okien balkonowych. Salon jest szeroki na 3,8m i długi na ponad 8 metrów więc z szerokości zakładamy że zostanie te 1,8m na przejście.


  
Menu