Budowa domu za 150 tys
DACH + komin - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Lubuskie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-134.html)
+----- Dział: Gorzów Wlkp. (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-121.html)
+----- Wątek: DACH + komin (/thread-904.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


DACH + komin - Michał G. - 19.07.2018

Prace przy dachu zaczęły się od ....
kopania w ziemi Wink

Przy okazji wylewania wieńca zrobiliśmy z kolegami 4 stópki, na których oprze się daszek, który zostanie zamontowany nad wejściem do domu.

Stópki wysokie na metr, deski szalunkowe z fundamentów, w środku zbronienie z prętów fi16 !
Akurat takie pręty mi zostały, to skręciłem małe beleczki Tongue

Nie mam zdjęć sprzed wylania, gdyż szalunki były zmontowane "na ostatnią chwilę", gdy pompa się już rozstawiała.

Zgodnie z dyspozycją ekipy od wiązarów - góra stóp jest 20 cm poniżej gotowej podłogi.
Wiązary prawdopodobnie zostaną zamontowane do końca lipca.


RE: DACH - Michał G. - 07.08.2018

W zeszłą środę przyjechały wiązary.
Oczywiście na płytkach kolczastych - w technologii Miltek.

Dach 30 stopni, okap prosty, maksymalnie powiększony i podwyższony stryszek, dołożony daszek nad wejściem - przez to drożej niż większość konstrukcji opisanych na forum. Ale dzięki pozbieraniu dużej liczby ofert - wybrany dostawca solidny i przystępny cenowo Wink

Pierwszego dnia zamontowano murłatę, wszystkie przęsła zostały ustawione na górze.
Drugiego dnia robota niewidoczna - fachowcy pieścili wiązary - były ustawiane i poprawiane do sznura. 
Taka dokładność zasługuje na uznanie!
Zamontowano stężenia.

Zastanawiam się, czy firmy opisywane na forum, które "montują wiązary w 1 dzień" też tak skrupulatnie podchodzą do tematu...

W piątek, trzeciego (!) dnia, do śniadania, został zamontowany daszek nad wejściem.

Daszek to nasz "wymysł" Wink
Firma od wiązarów przez cały czas służyła poradą w zakresie rozwiązań - szczególnie przy daszku. 
Wyobrażenie daszku miałem inne, ale posłuchałem opinii fachowców, zdałem się na ich doświadczenie i nie żałuję!
Daszek mi się podoba. Jest oparty na solidnych kantówkach - przekrój 16 cm!

Firma zlokalizowana na pograniczu województw lubuskiego/wielkopolskiego/zachodniopomorskiego więc jest szansa, że dla wielu użytkowników forum namiar może okazać się przydatny Wink

Kontakt z firmą bezproblemowy, wszystko dograne. W cenie transport, montaż. Dźwig także zorganizowany przez dostawcę (co w przypadku niektórych firm nie jest takie oczywiste...).

Ze swojej strony szczerze polecam!

Ogólnie bardzo fajny etap na budowie, bo samemu się raczej wiązarów nie montuje, a po 4 miesiącach męczarni i dłubaniny aż miło popatrzeć, jak w jeden dzień budowla nabrała kształt domu - i to bez mojego wysiłku Smile


RE: DACH + komin - Michał G. - 08.08.2018

W związku z pytaniami na priv:

Wiązary produkowała i montowała firma:

LECHNAR
z miejscowości Krzyż Wielkopolski

Namiar bez problemu do znalezienia w przeglądarce internetowej.

Cena w moim przypadku 22.000 zł brutto.
Cena wydaje się niemała w porównaniu z cenami podawanymi przez innych użytkowników forum, ale pozbierałem sporo wycen i po raz kolejny stwierdzam, że nasz region (zachodnia część kraju) ma wszystko najdroższe. Dodatkowo u mnie cenę podniosły moje wymagania opisane w poście wyżej...

Przypominam, że wszystkie koszty podaję szczegółowo w swoim dzienniku budowy:
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-738.html

Po raz kolejny zechęcam do zadawania pytań bezpośrednio w moim dzienniku budowy - niekoniecznie na priv. Zdarza się, że odpisuję kilku osobom na te same pytania... Wink


RE: DACH + komin - kielsis - 08.08.2018

Super to wygląda, gratulacje Michale Smile


RE: DACH + komin - sierzant - 09.08.2018

.....Zastanawiam się, czy firmy opisywane na forum, które "montują wiązary w 1 dzień" też tak skrupulatnie podchodzą do tematu...
Jaki jeden dzień?.Dokładnie 6 godzin.(pozdrowienia dla ekipy Tomka N-Drewno)
U mnie bardzo skrupulatnie,ekipa dekarzy była w szoku jak równy jest dach.


RE: DACH + komin - Michał G. - 09.08.2018

W ciągu 2 dni została zamontowana membrana, kontrłaty i łaty.
Membrana Aqua Control XL - 3 rolki po 50mb x 1,6m.
Gramatura tej membrany to 170g.
Hurtownie proponowały mi membrany od 140-215g.

Druga ekipa w tym czasie wymurowała komin.
Komin Schiedel Rondo Plus - 7mb, wkład ceramiczny 200.
Zastanawiałem się, czy montować samemu, bo trochę bałem się go stawiać bez ścian działowych, tymbardziej, że nie dysponuję porządnym rusztowaniem.
Wątpliwości moje rozwiał brak czasu i dostępny super szybki termin u dekarzy Wink
Stwierdziłem, że niech wymurują fachowcy. To pierwsza ekipa na mojej budowie (nie licząc wiązarów)...
Utwierdziłem się w przekonaniu, że jak jest możliwość to lepiej robić samemu co się da...

Przyjechał też materiał na ściany działowe.
Dachówka miała być od ręki, ale stoi u producenta, bo hurtownia nie może zalatwić spedycji.
Z kilku źródeł słyszałem, że jest koszmar żeby załatwić transport!

W weekend będę chciał obrobić komin na gotowo - planuję dać styropian, siatkę, klej, grunt i tynk mozaikowy.


RE: DACH + komin - gregorrek - 09.08.2018

Ooooooo panie!!! Toż to już jak dom wygląda!! Ja już bym wstawił polówkę, postawił lodówkę, podłączył tv i zamieszkał Smile Smile Gratuluję Smile


RE: DACH + komin - Michał G. - 09.08.2018

Wyglądu nabiera teraz szybko Wink
Miło patrzeć.
Czeka mnie obróbka komina i jeszcze ścianki działowe. A wtedy znów robota przyspieszy, bo wskoczy elektryk, tynki.
Ja będę mógł się zająć czymś innym.


RE: DACH + komin - radzio - 09.08.2018

"Utwierdziłem się w przekonaniu, że jak jest możliwość to lepiej robić samemu co się da..." Dokładnie myślę tak samo po ekipie która mi dach robiła... 

Teraz to będziesz mógł pracować niezależnie od pogody :Smile powodzenia z ekipami, ładnie wiązarów ci gęsto zrobili - super!


RE: DACH + komin - Michał G. - 09.08.2018

Na ekipę od dachu narzekać nie mam podstaw, choć nie chwalmy dnia przed zachodem słońca Wink

Działówki powinno się fajnie stawiać pod dachem. Cień, przeciąg Wink

Cały czas na budowie byłem sam, a teraz taki ruch. Troche dziwne uczucie, jak ktoś coś przestawi, to rzuci śmieć, to niedopałek papierosa.
Wcześniej miałem pod kontrolą każdy kamyczek na działce Wink


  
Menu