Budowa domu za 150 tys
Marzenia czy fakt? - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+--- Wątek: Marzenia czy fakt? (/thread-840.html)

Strony: 1 2 3


Marzenia czy fakt? - mariop4 - 28.05.2018

Witam

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem budowy / kupna bliźniaka od developera, wiadomo lepiej się budować.. Lecz jak większość ludzi ograniczają nas pieniądze Smile

Czy REALNIE za 250tyś jest w stanie się postawić ten dom + go wykończyć (wiadomo wykończenie rzecz gustu ale mówie tu o średniej polce cenowej) 

Nie liczę działki -  mogę ją dostać (rolną - ale z tego co się dowiadywałem da się to odrolnic - media w granicy działki)

Budowa wszystko zlecam - nie mam umiejętności no i czasu ..

Alternatywnie mogę mieć bliźniaka 98m2 z działką 450m2 za 265tys - stan developerski = rolety elektryczne, brama, kosta na wjezzdie, wejściu, w środku sciany malowane w tej cenie na  kolor (sniezką lub magnatem) posadzki wlasciwe, sufity malowane na bialo.. grzejniki itd..
Brakuje w sumie tylko podłóg, drzwi wewnątrz no i mebli..


Dlatego zastanawiamy się czy w tej cenie jesteśmy w stanie postawić dom o którym na forum mowa Smile


RE: Marzenia czy fakt? - Michał G. - 28.05.2018

Co mądrego można Ci powiedzieć?

Podobno dom Huberta kosztował 192 tys. "bez dotkniecia palcem inwestora"...
Wszystko zależy od tego, czy będziesz porównywać ceny, negocjować, od lokalnych cen w hurtowniach, cen robocizny, rodzaju materiałów...

Zerknij do kosztorysu, podstaw ceny, porób wyceny. Tyle możesz zrobić. Troszkę zachodu to kosztuje...

Gwarancji, że się zmieścisz w budżecie, Ci nikt na forum nie da.
Byłoby zbyt łatwo...
ale osobiście mam nadzieję w podobnej kwocie się zmieścić...
Dla "pewności" robię sam część prac.


RE: Marzenia czy fakt? - sierzant - 28.05.2018

Realnie, to stan surowy zamknięty maj 2018
115 tys. Wszystko zlecone. Na samym dachu da się zaoszczędzić
10 tys.(blachodachowka zamiast ceramiki i 5 tys.mniej za położenie)
Ja mam ceramikę, nie oszczędzałem.


RE: Marzenia czy fakt? - kabak - 28.05.2018

Sierzant podajesz sam koszt  domku bez adaptacji, projektu, kierownika, przyłączy itd.?


RE: Marzenia czy fakt? - czarny286 - 28.05.2018

Witam.Myślę,że nie dasz rady w tej kasie się wybudować systemem zleconym.Teraz kiedy jestem na etapie budowy domu a w sumie wykanczania tzn: teraz robię sam już podłogówkę i elektrykę też zrobię sam.To widzę ile to finansowo teraz wychodzi.Czyli wzieliśmy z moją żoną kredyt 260tyś i wkład własny 30tyś.W tej chwili wydane już na dom w raz z pozwoleniami,koparki itd. 173tyś w tej kasie koszta robocizny budowy i położenia dachu w raz z kierowaniem budowy 30tyś zł.W tej kasie jestConfusedtan surowy zamknięty tzn:dom,dach(ceramiczna dachówka),sciany(solbet)+dzialowki,okna+rolety zew,drzwi zew,material na podlogowke i wode co.I tyle na temat.I działamy z resztą a sam trochę też zrobię więc dalej sobie przelicz to sam a ceny są różne.Lepiej kup tego blizniaka i będziesz miał więcej spokoju.Też walczę z wykonawcami teraz i wiem co to znaczy ,masakra.Piszę realnie bez ściemy .Budowa zaczęta 3 grudzień 2017r.


RE: Marzenia czy fakt? - sierzant - 28.05.2018

Sierzant podajesz sam koszt  domku bez adaptacji, projektu, kierownika, przyłączy itd.?

Tak same koszty materiału + robocizna (23 tys. zero+ściany +dach)


RE: Marzenia czy fakt? - raxon - 28.05.2018

(28.05.2018, 21:58)sierzant napisał(a): Sierzant podajesz sam koszt  domku bez adaptacji, projektu, kierownika, przyłączy itd.?

Tak same koszty materiału + robocizna (23 tys. ściany +dach)

A co z robocizna stanu zero? 
Prowadzisz może dziennik budowy? Chętnie bym zajrzał Big Grin


RE: Marzenia czy fakt? - czarny286 - 28.05.2018

Najtaniej z robocizna za pokrycie dachu miałem wycene 25 tys zl blacha modulowa. Ceramika wyszla 3.300zl więcej. Oczywiście rynny itd tez w tej cenie. Sierżant jakiej firmy masz okna jaki model ? Rolety zewnętrzne masz czy wewnętrzne ? Pytam z ciekawości ?

Dach konstrukcja 21.500 z robota i tarasem. Pokrycie z materialem 28.300zl.Okna z roletami zew i montażem 16.500.22tys robota stanu sur otwartego. Reszta materiały u mnie tak bylo. Wiec takie koszta sa.


RE: Marzenia czy fakt? - sierzant - 28.06.2018

A co z robocizna stanu zero?
Prowadzisz może dziennik budowy? Chętnie bym zajrzał

Kolega się czepia, robocizna stanu zero w cenie.  Wink
Nie prowadzę, lubię samotność na budowie.

Okna vetrex v82, nie mam żadnych rolet. Wszystkie okna 150x150, przeszklenie 150x210 i balkonowe 250x240
Koszt okien z ciepłym montażem itd. 13500 tys.

Koszt dachu:
Dachówka Tandem firmy Meyer-Holsen + rynny itd 17700zł
Wiązary N-drewno 19000zł brutto (moja głupota powinno być 17400zł info na priv)
Robota dachu 7tyś


RE: Marzenia czy fakt? - lesiopesio - 29.06.2018

Ja zakładam na budowę 300 tysięcy, systemem zleconym, liczone bez działki i papierów przed budową.


  
Menu