Budowa domu za 150 tys
Kilka pytań w sprawie ogrzewania - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Ogrzewanie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-37.html)
+---- Wątek: Kilka pytań w sprawie ogrzewania (/thread-664.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - fastplayer - 18.12.2017

Instalacja gazowa to najtańsze rozwiązanie mimo początkowej inwestycji przyłącza i budowy chociaż jednego komina.


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - rustin - 18.12.2017

raxon wszystkie dane o domu i jego ociepleniu są przecież w pierwszym poście.

Kominka nie będzie, nie po to nie będę miał kotła na paliwo stałe, żeby robić kotłownie w salonie.
Oczywiście nie neguje, że ktos ma, jego dom i jego sprawa


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - marcinur - 18.12.2017

(18.12.2017, 16:34)raxon napisał(a): Nie wiem jaki dom budujesz, ale dobrze ocieplona parterówka 106m2 wcale drogo nie wyjdzie grzejąc w 2 taryfie oczywiście. 

Ale preferujesz maty grzewcze czy ogrzewanie wodne? Jeżeli wodne to z kotłem elektrycznym czy buforem z grzałką?


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - spedek1 - 19.12.2017

Ale zyje sie cala dobe i prad zuzywa cala dobe... co ci da uzywanie 2 taryfy jak tv ogladasz w drozszej odkurzasz w drozszej lodowka chodzi w drozszej prasujesz w drozszej zima jest juz ciemno o 16 wiec swiatla tez swieca sie w drozszej taryfie... 2 taryfa jest dla ludzi którzy lubia biegac do zmywarki i pralki o polnocy i mysla ze oszczedza nie wiadomo ile... mieszkalem kiedys w domu w ktorym latem grzalismy wode w bojlerze elektrycznym rok mielismy 2 taryfy a drugi rok normalnie i po podliczeniu zuzycia i oplat za prad 2 rok wyszedl taniej nie wspomne juz o wygodzie korzystania z pralki zmywarki czy zelazka kiedy sie chce a nie kiedy jest tanszy prad...


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - marcinur - 19.12.2017

(19.12.2017, 00:17)spedek1 napisał(a):
(18.12.2017, 21:58)marcinur napisał(a):
(18.12.2017, 16:34)raxon napisał(a): Nie wiem jaki dom budujesz, ale dobrze ocieplona parterówka 106m2 wcale drogo nie wyjdzie grzejąc w 2 taryfie oczywiście. 

Ale preferujesz maty grzewcze czy ogrzewanie wodne? Jeżeli wodne to z kotłem elektrycznym czy buforem z grzałką?

Ale zyje sie cala dobe i prad zuzywa cala dobe... co ci da uzywanie 2 taryfy jak tv ogladasz w drozszej odkurzasz w drozszej lodowka chodzi w drozszej prasujesz w drozszej zima jest juz ciemno o 16 wiec swiatla tez swieca sie w drozszej taryfie... 2 taryfa jest dla ludzi którzy lubia biegac do zmywarki i pralki o polnocy i mysla ze oszczedza nie wiadomo ile... mieszkalem kiedys w domu w ktorym latem grzalismy wode w bojlerze elektrycznym rok mielismy 2 taryfy a drugi rok normalnie i po podliczeniu zuzycia i oplat za prad 2 rok wyszedl taniej nie wspomne juz o wygodzie korzystania z pralki zmywarki czy zelazka kiedy sie chce a nie kiedy jest tanszy prad...
Ciężko się z Tobą nie zgodzić. Ale trzeba też mieć na względzie, że przy ogrzewaniu czystym prądem, strzelam - 70-80% całkowitego zużycia będzie przypadało własnie na ogrzewanie.


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - sierzant - 19.12.2017

70-80% całkowitego zużycia będzie przypadało własnie na ogrzewanie.
Co dalej nie zmienia faktu że za 2 taryfy, dopłacisz do interesu ok 300zł rocznie.
Denerwuje mnie, że przy podawaniu kwoty za ogrzewanie pompą, ta
suma jest zawsze pomijana. Bo ogrzanie naszego domku to nie ok 1100zł,
tylko 1100+300zł. I taki jest fizyczny koszt ogrzewania lekko zmodyfikowaną lodówką.


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - Lubin - 19.12.2017

Ciekawe jak będą wyglądały koszty ogrzania gazem. Podejrzewam , że różnica będzie niewielka.


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - Easy Driver - 19.12.2017

Nie będę nikogo zniechęcał ani zachęcał. Jestem po trzech rozmowach z użytkownikami pomp P-W w moim rejonie i KAŻDEMU polecam tę metodę uzyskiwania informacji. Ja usłyszałem od tych trzech osób opinie niemal takie same, więc biorę ja za wiarygodne i na ich podstawie podejmę decyzję.


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - raxon - 19.12.2017

(18.12.2017, 21:58)marcinur napisał(a):
(18.12.2017, 16:34)raxon napisał(a): Nie wiem jaki dom budujesz, ale dobrze ocieplona parterówka 106m2 wcale drogo nie wyjdzie grzejąc w 2 taryfie oczywiście. 

Ale preferujesz maty grzewcze czy ogrzewanie wodne? Jeżeli wodne to z kotłem elektrycznym czy buforem z grzałką?

Wodne, bo nie zamyka drogi do innego źródła ciepła Smile No i gdybym miał robić to zbiornik z 700l plus grzałki bo to zapewni ciepło w godzinach drogiego prądu. Wg mnie najrozsądniejsza opcja. No ale ten cały prąd to taka ostateczność jak nie ma gazu, a chce się mieć kominek.


RE: Kilka pytań w sprawie ogrzewania - gregorrek - 19.12.2017

Witam. Ja jak już kiedyś powiedziałem, mimo że mam dostęp do gazu, będę jednak za pompą ciepła PW. Ważniejsze dla mnie niż kombinowanie jak tu zaoszczędzić 200 czy 300 zł rocznie jest to że będzie czysto i w miarę bezobsługowo. Mozna sobie gadać i spierać się na liczby i złotówki, tymczasem sytuacja wygląda tak że pompy ciepła nie mają na rynku ogrzewania równego sobie przeciwnika pod względem nakładów, wydajności, wygody i oszczędności, które generują. Ogrzewanie pompą ciepła jest tanie, komfortowe i łatwe w obsłudze. 50% gospodarstw w Skandynawii jest ogrzewanych pompami ciepła i jest to opłacalne a warunki w jakich pracują pompy nijak się mają do średnich warunków w Polsce. Nie spotkałem się tu na forum z żadnymi konkretnymi argumentami aby mnie do tego systemu potrafiły zniechęcić ( jedynie długotrwały brak prądu co zdarza się bardzo rzadko ). Co do kosztów które będzie trzeba ponieść użytkując pompę to trudno, tyle ile zużyje za tyle trzeba będzie zapłacić i tyle w temacie. "Nasz" domek to nie jest wielki hangar tylko niespełna 106 metrów do ogrzania więc cóż to mogą być za szalone kwoty? Oczywiście przy wyborze źródła ogrzewania każdy kieruje się czym innym, jeden ma drewna pod dostatkiem, drugi ekwiwalent z energetyki a trzeci lubi palić w piecu węglem i tyle. Ja chyba lubię wygodę i czystość Smile Pozdrawiam


  
Menu