Budowa domu za 150 tys
Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Realizacje firmy domza150tysiecy.pl (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-32.html)
+---- Dział: Budowa domu wg. projektu domza150tysiecy.pl Lustrzane odbicie Myślibórz al.Jabłonkowa (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-43.html)
+---- Wątek: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD (/thread-290.html)

Strony: 1 2


Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - Łukasz - 08.02.2017

Hej.
Jako, że pogoda nie dopisuje to prace właściwie nie postępują. Dziś tylko przeprowadziłem rurę PE32, która będzie zasilała dom w wodę.
Rura przeprowadzona pod ławą fundamentową, przytwierdzona od środka do ściany fundamentowej na dwie obejmy. Planowane były trzy , ale dwie wydały i zrezygnowałem z trzeciej.

Po podkopaniu ławy (na szczęście w tym miejscu był piasek) więc poszło szybko i bez problemowo, mimo zmarznięcia wierzchniej warstwy gruntu (na 1/3 szpadla) przeprowadzona rura.
Miejsce po wybranym gruncie zostało pod ławą uzupełnione suchym betonem, który został ręcznie zagęszczony.
Suchy beton pociągnie wilgoć z gruntu, w efekcie czego stwardnieje i uzyska swoja moc. Praktycznie na co dzień macie okazję obserwować wykorzystanie suchego betonu jak okładają chodniki.

Jutro z rana mają przywieźć piasek zasypowy, zamówiłem 5 bryk (4 osiówki). Jeśli piasku braknie to bardzo niewiele i domówię. Myślę, że jednak zostanie ilość piasku wystarczająca na obsypanie terenu przyległego do budynku warstwa umożliwiającą swobodne "czyste" prace i poruszanie się po gliniastym gruncie przy reszcie prac związanych z budową.

Na filmie zaprezentowałem jedna z możliwości przeprowadzenia i zamontowania rury wodnej PE32




p.s
Ostatnio łapię się na tym, że wykonuje mało zdjęć przy relacji video. Na pewno poprawię ten element Smile






RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - dzab1 - 11.02.2017

Hej. Kiedy 26 dzień budowy? Już nie możemy się doczekać.


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - Łukasz - 11.02.2017

Mam nadzieje, że od wtorku ostro ruszymy. Ma odpuścić po weekendzie.
Dodam, że również to jest wyznacznikiem tego, kiedy zaczną montaż wiązarów na budowie pod lasem. Czyli w najgorszym przypadku z budowy z Myśliborza będą może ze 3-4 dni jeszcze udokumentowane w tym "cyklu" Smile   I wracamy kontynuować w momencie zakończenia budowy pod lasem.   Jestem z natury człowiekiem, który nie potrafi usiedzieć na czterech literach i cały czas coś działam, lecz nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na powrót na budowę na wolnym powietrzu.
Ogarnąłem kilka spraw , między innymi z softem do renderingu, co może przyspieszyć cały proces uploadu filmów na yt, lecz to okaże się już wkrótce.
Pozdrawiam







RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - dzab1 - 11.02.2017

Dzięki za szybką odpowiedź. Kawał zaje.....tej roboty robisz tymi filmikami i całym forum. Kiedy będziesz produkował wiazary? I jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. Co ze strychem. Jak sufit bedzie podwieszany z regiosow to co na podłogę na strychu? Plyta OSB?


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - enter17 - 11.02.2017

Cały czas jest mowa o kosztach związanych z samym budynkiem, a postawienie domu to przecież także inne koszta : zakup działki, notariusz, podatek 2 %. Mam prośbę o podanie przybliżonych pozostałych kosztów takich jak wszelkiego rodzaju pozwolenia, opłaty urzędowe , podłączenie budynku w media ( prąd, kanaliza, woda, gaz),  Jak to średnio wygląda z materiałami i usługą. Wiadomo że cena zależna jest od odległości na jaka trzeba zrobić przekop ale może znane wam są stawki za metr.


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - Bartosz - 11.02.2017

Notariusz w granicach 2 tys podłączenie do sieci gazowej 2,5 tys w tej cenie jest skrzynka i licznik wraz z reduktorem. Działka w moich okolicach to koszt 41,5 tys za 810m2. W cenie gazu jest podłączenie w odległości do 15m od sieci każdy kolejny metr to 100zł


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - tarkins - 11.02.2017

(11.02.2017, 19:27)enter17 napisał(a): Cały czas jest mowa o kosztach związanych z samym budynkiem, a postawienie domu to przecież także inne koszta : zakup działki, notariusz, podatek 2 %. Mam prośbę o podanie przybliżonych pozostałych kosztów takich jak wszelkiego rodzaju pozwolenia, opłaty urzędowe , podłączenie budynku w media ( prąd, kanaliza, woda, gaz),  Jak to średnio wygląda z materiałami i usługą. Wiadomo że cena zależna jest od odległości na jaka trzeba zrobić przekop ale może znane wam są stawki za metr.

sa to bardzo rozne koszty

Notariusz: zalezy za jaka kwote zakup dzialki, wpis hipoteki do banku i pozostałe sprawy.... mozna kupic działke za 30 tys i zaplacic 600 zł albo działke za 500 tys i zaplacic 10 tys podatku

Jedyne pewne koszta do  prad do 200m czyli 70zł za kazdy KWh w umowie. Ja zamowiłem 14 Kwh.  Jezeli musza ciagnac  powyzej 200 mb to partycypujesz w kosztach jak dobrze pamietam 35zł /mb

Gaz do 15m  ok 2 tys

woda - ja znam ok 200 zł za mb

Pozwolenie na budowe: architekt adaptujacy, mapa do celow projektowych, wypisy z MPZP lub WZ ok 3 tys musisz liczyc


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - piotras224 - 11.02.2017

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na cd cyklu mnie bardzo ciekawi np. kanaliza i jakie patenty ma Łukasz na zrobienie spadku dla laika " bez niwelatora" i jak po zalaniu płyty dokopuje sie do rur bo jak widać po zalaniu nic nie wystaje, super jest ten cały pomysł i myślę że w najbliższym czsie i ja skorzystam z tego projektu...


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - WiuEmPe - 02.01.2019

Chciałbym spytać, dlaczego nie kładzie się tej rury jak jeszcze nie są wylane ławy fundamentowe? Wyobrażam sobie to tak, że koparka wykopuje obszar na fundamenty, po tej koparce trochę szpadlem w miejscu gdzie ma iść rura, następnie przełożyć rurę, zakopać i zbrojenia i wylać ławy fundamentowe.


RE: Dzień 25 - Rura wodna PE32 pod ławami fundamentowymi. 08.02.2017 Full HD - MateuszK - 02.01.2019

z mojego punktu widzenia to tak poprostu jest lepiej przekop to 10 minut roboty i masz pewne nowa rura siedzi tam gdzie powinna aczkolwiek można by dać gruby peszel aby nie ryć bezpośrednio pod ławą, co do położenia rury przed ławami to jest to uciążliwe podczas wszystkich prac z murowaniem i izolacją przeciwwilgociową poprostu ta rura by przeszkadzała druga sprawa jest taka że przypadkowe nadepnięcie lub przegięcie tej rury kwalifikuje ją do wymiany dlatego lepiej dać ją na samym końcu


  
Menu