Budowa domu za 150 tys
Adaptacja dach dwuspadowy - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Poszczególne kroki w procesie uzyskania pozwolenia na budowę. (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-62.html)
+---- Wątek: Adaptacja dach dwuspadowy (/thread-1258.html)

Strony: 1 2 3 4


Adaptacja dach dwuspadowy - gregorrek - 23.11.2017

Witam. Pierwsza zasada która była poruszana tu na forum kilkakrotnie - jeżeli projektant adaptujący czy kier bud robi jakieś problemy - zmieniamy projektanta/kierownika ! Smile  Użytkownicy forum budują wg tego projektu z dachem kopertowym jak również 2 spadowym. Nie stanowi to dużego problemu. Natomiast co do proponowania zakupu innego projektu to wiadomym jest że architekt będzie namawiał do zakupu projektu WŁAŚNIE u niego bo sobie przytuli parę zł. Często stosowany wybieg i z tego co wiem z dobrym skutkiem, ale nie dajmy się zwariować. Jeżeli nie ma istotnych zastrzeżeń natury konstrukcyjnej to NASZE MUSI BYĆ NA WIERZCHU !  Pozdrawiam Smile


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - jarzyn - 24.11.2017

Jak nie masz szczególnie wyboru, to pytaj o konkretne ceny - zamiana na dwuspadowy, własny projekt z instalacjami (często projekty autorskie są bez instalacji), wtedy z reguły rura mięknie, bo 2k za adaptację ze zmianami jest mniejsze niż 6-7k od zera.


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - adamski1209 - 24.11.2017

Dzisiaj byłem u architekta i to samo za adaptację 4000zł + projekt, lub projekt od podstaw za 6000zł. Jak czytam tutaj o kwotach 1500-2500 za adaptację to troszkę jestem zły. Plus mapka do celów projektowych, badanie geologiczne i ładna sumka się robi. Do wbicia łopaty dychę trzeba dać. Też mam w warunkach zabudowy dach dwuspadowy tylko kąt dachu od 38 stopni i chyba nie za bardzo budynek będzie się prezentował. Tak jak ty zadzwoniłem do producenta wiązarów i pytałem o więźbę to powiedział że dla nich w projekcie może być zwykła oni i tak wyliczają swoim programem pod wiązary. A i u innego też cena 4000zł.

Także budowa domu należy do ludzi bogatych Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - Michał G. - 24.11.2017

Skoro porównujemy ceny adaptacji, więc podam jak to wygląda w naszym przypadku (Gorzów Wlkp.)

2 tygodnie temu byłem u architektów.
Potrzebuję:
- zmiana kąta dachu na 30 stopni
- zmiana układu pomieszczeń na oparty o "wersję sierżanta"
- no i chyba projekt gazu osobno.

Jeden architekt zawołał 3000 zł kompleksowo, ale dokumenty do urzędu złoży marzec/kwiecień 2018.
Wszystko w urzędzie załatwia biuro.
Dodatkowo 600 zł za mapę do celów projektowych.
Podziękowałem, z uwagi na termin.

Inna architekt ma się obrobić w około 1,5 mca. Cena 2600 + projekt gazu za 600 zł. Przygotuje dokumenty, które mam złożyć osobiście w urzędzie. Zacznie działać jak dostanie mapę. (Znaleźliśmy geodetę za 500 zł - termin do 2 tygodni - minie w pn.)

W obu przypadkach badania
 geologiczne mile widziane, ale niekoniecznie.

Dopisano:
Najdroższą ofertę NA ADAPTACJĘ też miałem koło 6000 zł.
"Oczywiście" projekt gazu, mapa projektowa płatne osobno Wink
Trzeba porównywać ceny i TERMINY !


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - gregorrek - 24.11.2017

(24.11.2017, 16:16)Michał G. napisał(a): Skoro porównujemy ceny adaptacji, więc podam jak to wygląda w naszym przypadku (Gorzów Wlkp.)

2 tygodnie temu byłem u architektów.
Potrzebuję:
- zmiana kąta dachu na 30 stopni
- zmiana układu pomieszczeń na oparty o "wersję sierżanta"
- no i chyba projekt gazu osobno.

Jeden architekt zawołał 3000 zł kompleksowo, ale dokumenty do urzędu złoży marzec/kwiecień 2018.
Wszystko w urzędzie załatwia biuro.
Dodatkowo 600 zł za mapę do celów projektowych.
Podziękowałem, z uwagi na termin.

Inna architekt ma się obrobić w około 1,5 mca. Cena 2600 + projekt gazu za 600 zł. Przygotuje dokumenty, które mam złożyć osobiście w urzędzie. Zacznie działać jak dostanie mapę. (Znaleźliśmy geodetę za 500 zł - termin do 2 tygodni - minie w pn.)

W obu przypadkach badania
 geologiczne mile widziane, ale niekoniecznie.

Witam. Też jestem z Gorzowa Wlkp. budowa będzie w Janczewie a start od wiosny. Od geodety mam namiar na pani architekt która podobno robi szybko i za uczciwe pieniądze. Jakie to pieniądze będę wiedział w przyszłym tygodniu i dam znać Smile Zmiany jakie zamierzam wprowadzić to : doprojektowanie garażu, przeniesienie kotłowni do garażu, likwidacja 1 komina  (pompa ciepła) dach bez zmian. Układ pomieszczeń będzie trochę zmieniony ale to naniesie kier.bud. Podaj namiar na architekt za 2.600 bo kto wie ile zaśpiewa ta do której się wybieram Smile  Ps. w jakiej okolicy będzie budowa bo zawsze można coś podglądnąć bądź wspomóc w razie potrzeby Smile


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - santaDe - 24.11.2017

Ja za adaptacje dalem 4tys. A do tego jeszcze wydzielanie dzialki, notariusz, znowu geodeta, mapki i inne cuda... Wszystko chwile trwalo ale bylem tylko po pieczec jak juz bylo pozwolenie. Wszysgko zalatwione za mnie


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - Artur Stojanowski - 24.11.2017

Nie dajcie się nabijać w butelkę.
Ja zapłaciłem 2500 zł za adaptację projektu - zmiana konta nachylenia dachu do 30 st i wydłużenie elewacji o 2,5 m
Adaptacja projektu była razem z planem zagospodarowania działki
Szukać dalej nie dać się :-)


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - retronora - 24.11.2017

(24.11.2017, 18:20)santaDe napisał(a): Ja za adaptacje dalem 4tys. A do tego jeszcze wydzielanie dzialki, notariusz, znowu geodeta, mapki i inne cuda... Wszystko chwile trwalo ale bylem tylko po pieczec jak juz bylo pozwolenie. Wszysgko zalatwione za mnie

No ale chyba dużo poważnych zmian nie było u Was nie licząc okna w kuchni? Miałem pytać kto Wam adaptował bo jestem z okolic i myślałem, że może dobrze by było z projektem odwiedzić kogoś kto już go przerabiał. Choć z drugiej strony 4 tys to trochę wysoka cena.


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - Easy Driver - 24.11.2017

Sorry za offtop, ale ile kosztuje Was pan kierownik budowy? Dziś rozmawiałem z dwoma i usłyszałem 4k i 5k, gdzie jeszcze na wiosnę ci dwaj panowie brali 2-2,3k Tak się zastanawiam, czy mi przypadkiem jakieś podwyżki ważne dla życia nie umknęły ??


RE: Adaptacja projektu - koszty do MPZP- dach dwuspadowy - arm7tdmi - 24.11.2017

Witam,

Proszę o napisanie czy projekt zawiera porjekt instalacji C.O. Jest to chyba formalnie wymagane przy pozwoleniu na budowę.. Czy będzie musiał to robić architek adaptujący..
Jak to było u kolegów i koleżanek którzy już budują..


  
Menu