Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - lucky - 16.11.2016

(15.11.2016, 22:16)sierzant napisał(a): lucky gdzie ty widzisz dach dwuspadowy. Maniekami ma dach kopertowy wiec czterospadowy

Mój błąd.

Ja raczej będę skłaniał się ku dachowi dwuspadowemu i stąd te pytania. (chyba się już rozmarzyłem).
Osobiście chciałbym zmienić kąt nachylenia dachu na 30-35 st i wykorzystać "użytkowo" poddasze (wzmocnić pas dolny kratownicy) Czytałem gdzieś że to podnosi koszt kratownicy o ok 10-15%, ale będę miał dodatkowo kilkadziesiąt metrów do zagospodarowania.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Martyna - 16.11.2016

Hej a ktoś się orientuje jaką wytrzymałość mają te wiązary jak np za kilkadziesiąt lat będzie wyglądała wymiana tego dachu?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Bob2020 - 17.11.2016

(06.11.2016, 22:48)maniekami napisał(a): Witam wszystkichSmile
Jak mówiłem tak zrobiłem, mój projekt jest już po adaptacji.
Do wcześniejszego założenia wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek i już wiemy jak będziemy mieszkaćSmile
Teraz tylko czekać aż mury pójdą do górySmile
Jeszcze parę rzeczy myślę że dopracujemy w trakcie budowy i chyba zrobimy łazienkę na pół ale to jeszcze rozważamySmile

Witam, w jakim celu robisz słupy żelbetowe w ścianach przy garażu i spiżarni? Osobiście skłaniałbym się zeby dać na ścianie w salonie i podłużnej ścianie garażu


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 20.11.2016

Niestety moj poprzedni pomysl z racji tego iz droge mam od poludnia i balem sie ciemnych pokoi i salonu, poszedl do smieci. Wrocilem do poprawionej wersji z kotlownia na ekogroch. Jestem cieplolubny i wysokie rachunki za gaz doprowadzilyby mnie do palpitacji serca. Wole wlozyc troche roboty wlasnej Bylem w kilku domach znajomych na przeszpiegach i ta forma ogrzewania nie jest tak znow straszna, a pare zlotych w kieszeni zostaje


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - antyradar1 - 27.11.2016

Witam wszystkich
Może troszkę skomplikowane ale myślimy z żoną o czymś takich jak załączniku, część zmieniona według pomysłu Łukasza a część to tak z partyzanta Wink

Chcieliśmy gdzieś umieścić garderobę i jakieś miejsce się znalazło Wink
Stwierdziliśmy że będziemy mniej czasu przebywać w sypialni i dlatego ich pokoje będą większe 
Dwóch synów 11 i 12 lat będą mieli największy pokój 
Córunia tatunia która przyjdzie na świat w marcu będzie miała swój osobny pokój 
Spiżarnia zlikwidowana 
Kominek prawdopodobnie będzie na ścianie TV a holem 

- Dalej nie wiemy czy odbicie lustrzane będzie dobrym rozwiązaniem ( na działce znajduję się budynek gospodarczy z prawej strony ale po budowie bedzie przesunięty na koniec działki.
- Nie wiemy jak rozwiązać sprawę z schodami tzn. wejście na strych. 
- myślimy też o oknie narożnym w kuchni


Proszę o jakieś sugestię - pomysły Wink


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - antyradar1 - 27.11.2016

(27.11.2016, 15:37)antyradar1 napisał(a): Witam wszystkich
Może troszkę skomplikowane ale myślimy z żoną o czymś takich jak załączniku, część zmieniona według pomysłu Łukasza a część to tak z partyzanta Wink

Chcieliśmy gdzieś umieścić garderobę i jakieś miejsce się znalazło Wink
Stwierdziliśmy że będziemy mniej czasu przebywać w sypialni i dlatego ich pokoje będą większe 
Dwóch synów 11 i 12 lat będą mieli największy pokój 
Córunia tatunia która przyjdzie na świat w marcu będzie miała swój osobny pokój 
Spiżarnia zlikwidowana 
Kominek prawdopodobnie będzie na ścianie TV a holem 

- Dalej nie wiemy czy odbicie lustrzane będzie dobrym rozwiązaniem ( na działce znajduję się budynek gospodarczy z prawej strony ale po budowie bedzie przesunięty na koniec działki.
- Nie wiemy jak rozwiązać sprawę z schodami tzn. wejście na strych. 
- myślimy też o oknie narożnym w kuchni


Proszę o jakieś sugestię - pomysły Wink
Wersja 2 bez garderoby


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - rav23 - 27.12.2016

Witam Wszystkich
Przeglądam Wasze propozycje zmian i mam pytanie czy ściana pomiędzy garażem a częścią mieszkalną jest ścianą nośną. Czy też można ją dowolnie przesuwać zagospodarowując garaż na np pokoje?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 27.12.2016

(27.12.2016, 15:31)rav23 napisał(a): Witam Wszystkich
Przeglądam Wasze propozycje zmian i mam pytanie czy ściana pomiędzy garażem a częścią mieszkalną jest ścianą nośną. Czy też można ją dowolnie przesuwać zagospodarowując garaż na np pokoje?
W autorskiej wersji projekt nie ma garażu. Chyba, że chodzi Ci o którąś modyfikację?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michal - 27.12.2016

(27.12.2016, 15:31)rav23 napisał(a): Witam Wszystkich
Przeglądam Wasze propozycje zmian i mam pytanie czy ściana pomiędzy garażem a częścią mieszkalną jest ścianą nośną. Czy też można ją dowolnie przesuwać zagospodarowując garaż na np pokoje?

Projekt w standardzie nie ma garażu. Więc to, czy po adaptacji będzie to ściana nośna czy nie, to jest kwestia dogadania się z architektem adaptującym.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - klonu1988 - 27.12.2016

Może się komuś spodoba albo ktoś coś doda od siebie. W koncie salonu i jadalni kominek, ogrzewanie gazowe podłogowe, piec w kuchni w rogu zabudowany, kotłownia przerobiona na graciarnię/spiżarnię bez ogrzewania i bez drzwi na zewnątrz, okno jadalni przesunięte w stronę kuchni. Powiększona łazienka i kuchnia i małe zmiany w pokojach.
[attachment=95]


  
Menu