Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - adiLBN - 14.10.2019

(12.10.2019, 12:54)sierzant napisał(a): Mnie się generalnie podoba.
Jak chcesz żebym się czepiał to:
-mała i ciemna główna łazienka
- za duża kotłownia (mam 3m2 i miejsca zostało dużo, a tam mam wszystkie instalacje łącznie z zmiękczaczem,rekuperatorem, piecem z zasobnikiem 100l) doczytałem że będzie tam pralnia wiec ok.
-koszt tego okna balkonowego będzie bardzo duży
-dla mnie za wąska komunikacja w strefie pokoi
-wiem że się nie da, ale zamieniłbym wiatrołap z małą łazienką
Ale ciągle powtarzam: to tobie się ma podobać Smile 
Gdzie będziesz stawiał ? Po nicku wnioskuję że okolice Lublina
Będziemy sąsiadami.

Witam sierzanta Smile

1) odnośnie łazienki własnie chyba sklonię się ku temu , a żeby ją powiększyć kosztem wnęki pokoju 3, okna nie będzie, zgoda , fajnie jakby było , ale bez okna łazienka bardziej ustawna się robi Wink
2) odnośnie kotłowni, chcę tam zrobić pralkę, jakaś suszarka na pranie , kocioł gazowy, reku, stacja uzdatniania, w sumie to będzie jedyne pomieszczenie gospodarcze także zobaczymy ale chyba zostawię 
3) w komunikacji w szerszym miejscu jest 150 cm , w węższym od pokoji 120 cm, nie wiem może i przydałoby się więcej, choć z drugiej strony to tylko komunikacja
4) koszt okna będzie większy zdaję sobie sprawę , ale takie okna robią robotę Smile

ogólnie będę budował w okolicach świdnika od strony gminy wólka, w tym tygodniu odbieram adaptację i składam o pozwolenie, choć projektant trochę się spóźnia z robotą niestety...

a Ty gdzie budujesz? ten projekt łukasza?

pozdr


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 14.10.2019

Ten projekt Łukasza. I nie buduję a kładę płytki w łazience.  Smile

Jak w korytarzach jest 120-150cm to się nie czepiam.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Damiano86 - 21.11.2019

Rzut domu jest wersją pierwotną. Ostatecznie zostanie przesunięte okno w łazience oraz dostawiony zostanie komin w salonie. Tak jak na załączonej grafice poniżej.  [Obrazek: smile.png] Może taka wersja przypadnie komuś do gustu i będzie chciał coś zmienić w swoim projekcie. [Obrazek: blush.png] Do grafiki użyty został internetowy program KAZAPLAN - łatwy i intuicyjny w obsłudze z wieloma możliwościami.  Shy


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - AdamGSW - 23.12.2019

Witam,
 co myślicie o takim ułożeniu pomieszczeń ? Zlikwidowałem kotłownie na rzecz garderoby ktora pojawiła sie tuż pod sypialnią.Pozbyłem sie również wiatrołapu, pomniejszyłem korytarz o 50 cm po to aby powiekszyć spiżarnie, dzieki temu bedę mógł zainstalować tam piec gazowy. Skorzysta na tym rownież łazienka gdyż tak samo zyska na wielkości.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 23.12.2019

Jeśli kupisz drzwi za ok. 6 tyś o dobrym stopniu izolacji, 
to brak wiatrołapu ok.
Korytarz od wejścia dla mnie: długa ciemna kicha. 
Droga do kuchni z zakupami to może być wyzwanie.
Ten dom można zdecydowanie lepiej rozplanować.
Ale to tobie ma się podobać. 

Wszystkiego dobrego na święta.  Smile

[Obrazek: choinka-ruchomy-obrazek-0328.gif]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Mortar - 27.12.2019

Wersja domu Michała G. z przeniesioną łazienką na stronę frontową.
Dom bez kominów - ogrzewanie gazowe.
Chociaż ciągle się waham czy jednak kominka w salonie nie zostawić.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 28.12.2019

Jak dla mnie spoko Smile
Na podstawie moich doświadczeń:
- kotłownia jest nieustawna i hałasuje. Jeśli tylko kocioł gazowy to ok. U mnie jest więcej sprzętu. 
- w WC masz prysznic czy pralkę?
  my mamy tylko umywalkę i WC. Wymiar 1,4x1,35 jest zdecydowanie wystarczający. Bałem się, że będzie ciasno.
- korytarz 1,4m - strzał w dziesiątkę.
- pomyśl o spiżarni. Wydzieliłbym z kawałka wiatrołapu, lub zaplanował w kuchni solidną szafę. U nas trochę brakuje i są kombinacje.
- fajną będziesz mieć kanalizę. Wszystko obok siebie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - mati0618 - 28.12.2019

Witam, to mój pierwszy post bo dopiero myślę o budowie ale wstępnie sobie rozrysowałem wnętrze domu wg swoich potrzeb. Zamysł jest taki, żeby odseparować sypialnie i pokoje od kotłowni, która byłaby na ekogroszek i podzielić dom na strefy dzienną i nocną. Co myślicie o takim rozplanowaniu? Wejście do kotłowni byłoby z zewnątrz i z wnętrza domu, albo tylko z zewnątrz. Jak widać, trochę się rozpędziłem i dom wyszedł mi nieznacznie większy, trzebaby poszerzyć na etapie adaptacji

[Obrazek: 3X7euvB.jpg]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 28.12.2019

mati0618

Jak dla mnie, to nie widzę tutaj podziału na strefę dzienną i nocną...
Co to za strefa nocna, jeśli między sypialniami krążą goście, w poszukiwaniu WC - który u Ciebie jest daleko salonu i trudny do odnalezienia.
Sam korytarz to też wywijasy, zakamarki. Kupa powierzchni ucieka.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - szpachla - 28.12.2019

Ja zrezygnowałem ze dodatkowego klozetu i spiżarki oraz zamkniętego ganku.
Jest dużo przestrzeni.


  
Menu