Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Szpyrek - 12.08.2018

No a jak to jest z tym budynkami gospodarczymi gdzie pow zabudowy ma być mniejsza niż 36mkw? Pozwolenie na budowę nie trzeba mieć, wystarczy zgłosić w gminie itp z mapka gdzie będzie stał, za taki też podatek jest taki wysoki? 5,9 na 5,9m to już ładny garaż do tego wiate odstawić i bajka.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - myha85 - 12.08.2018

[attachment=3632][attachment=3632]Witam. U nas być może będzie tak - pierwsza wersja zmian. Zależy mi na oddzieleniu strefy prywatnej od dziennej, stąd przesunięcie drzwi wejściowych. Zależy mi na zamknięciu kuchni. W tej chwili mamy otwartą kuchnię na salon, co prawda w bloku, ale zdecydowanie wolę gotować w spokoju Wink Piec na gaz będzie prawdopodobnie przeniesiony do garażu, a w przejściu do garażu planuję zrobić suszarnię, aby uzyskać więcej miejsca w łazience. Okna oczywiście otwierane do środka Wink Będą większe niż w oryginalnym projekcie, obok jadalni planujemy drzwi balkonowe. Wjazd na działkę od północy, dlatego projekt w lustrzanym odbiciu. W tym miesiącu otrzymamy warunki zabudowy i idziemy z projektem i moimi zmianami do architekta. Na wiosnę planujemy wbić pierwszą łopatę. Co myślicie?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 13.08.2018

Mycha85 ja i MichałG. mamy bardzo podobnie rozplanowane domy.Idę na budowę wieczorem napiszę więcej.Pomyśl o suszarce zaoszczędzisz miejsca.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kielsis - 13.08.2018

Sierzant zerknij na moje rozmieszczenia(strona wcześniej), Ty masz zawsze dobre rady Smile Innych też proszę o opinie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - myha85 - 13.08.2018

(13.08.2018, 10:11)sierzant napisał(a): Mycha85 ja i MichałG. mamy bardzo podobnie rozplanowane domy.Idę na budowę wieczorem napiszę więcej.Pomyśl o suszarce zaoszczędzisz miejsca.

Suszarka będzie, nawet już jest Wink Czekam na więcej Smile Zastanawiam się czy wiatrołap nie za wąski/mały, ale nie za bardzo chciałabym pomniejszać sypialni, łazienki ani kuchni. A gdzie ta budowa? My z Koszalina. Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 13.08.2018

(13.08.2018, 11:27)kielsis napisał(a): Innych też proszę o opinie.

W odniesieniu do pierwszej wersji - zerknij na mój układ - jest w moim dzienniku budowy. Wzorowałem się też na wersji sierżanta.
Dla Ciebie tylko lustrzane odbicie.

A druga wersja jak dla mnie, to ogromne "marnotrawstwo" powierzchni. Ten korytarz jest ogromny i chyba nie wykorzystany...


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kielsis - 13.08.2018

Dzięki Michał za opinię, ja muszę spiżarnio-magazynek gdzieś wcisnąć, bo żona się uparła Smile


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - xxdamian85xx - 13.08.2018

witam
co powiecie o mojej propozycji jakieś uwagi ?
zajrzyjcie na wcześniejza stronę.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 14.08.2018

kielsis: najważniejsze jest to by tobie się podobało i żebyś w nowym domu czuł się komfortowo.
Magazynek trochę jest problemem gdyż zabiera miejsce w dosyć małym domu. Nie wiem ile małżonka twa
potrzebuje miejsca, moja zgodziła się na wąską półkę od góry do dołu wzdłuż pomieszczenia technicznego.
Dodatkowo będą u nas szafy wnękowe w każdej sypialni i dosyć duża szafa w przedpokoju (jest tam tez wnęka na pralkę i suszarkę)
Naszkicowałem na szybko szafy. "To miejsce" to u mnie wnęka na kominek(ty go nie masz), po przesunięciu drzwi utworzy nam się miejsce na schowek.
Tyle na szybko, idę na budowę.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kielsis - 15.08.2018

Witam
xxdamian85xx układ specyficzny, nie dałeś wymiarów,ale czy zmieści Ci się pompa w spiżarni, wraz ze zbiornikiem na wodę? Czy zmiany są opłacalne to zależy ile adoptujący Ci powie, pewnie drożej niż jakbyś znalazł gotowca pod siebie, Wasze pieniądze, Wasza decyzja Smile Ale układ nawet mi się podobaSmile
Pozdrawiam


  
Menu