Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - RobertF - 11.08.2018

(06.04.2018, 17:18)waldemar37 napisał(a): Witam serdecznie przedstawiam mój projekt domu po małych zmianach.

Witam

Podoba mi się twoja adaptacja i wizualizacja domu. Istnieje możliwość udostępnienia pliku w sketchupie na forum lub na priv?
Chciałbym na nim popracować jeśli to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie

Proszę was o pomoc w usadowieniu domu w odpowiednim miejscu na działce.
Czekam na sugestie i z góry dziękuję

w przyszłości planuję również budowę garażu dwustanowiskowego


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - gregorrek - 11.08.2018

(02.08.2018, 16:00)enter17 napisał(a): Czas na elewację....

Witam. Tak z grubsza rzucając okiem na grafikę to to garaże mają w tym układzie wysokość około 200 cm i to w najwyższy miejscu bo dach jest spadowy ku tyłowi. Na grafice wygląda to oczywiście super ale niestety tak się nie da zrobić z czysto technicznych względów.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 11.08.2018

(11.08.2018, 01:07)gregorrek napisał(a): garaże mają w tym układzie wysokość około 200 cm

Sokole oko jesteś! Smile
Rzeczywiście "zero" garażu na tym samym poziomie co w domu.
Przyjmując okno o wysokości 150 cm, osadzone 90 cm nad posadzką - 240 cm góra okna.
A garaż jest niższy o ok 20 cm.
Tył garażu sięga już tylko do połowy okna. 90+75 to ok. 165 cm...

Bez sensu. Jak w blaszaku. Tylko cena jak za murowany...


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - xxdamian85xx - 12.08.2018

Witam,
Przedstawiam moją propozycję zmiany usytuowania pomieszczeń oraz wejście do budynku od węższej strony budynku.
Mam wąską działkę ok 17,5 m szerokości dlatego taka zmiana + jeszcze brak okien po jednej stronie elewacji aby się zbliżyć na 3 m do granicy.
Salon, kuchnia oraz łazienka są bez zmian (jedynie położenie wc zostało zmienione) co nie wiąże się z wielkimi zmianami w projekcie (kanalizacja, hydraulika)
Układ pokoi został zmieniony chodź metraż jest podobny z oryginałem oraz dodana garderoba i powiększona spiżarnia.
Usunięta kotłownia i wszystkie kominy ponieważ chciałbym zastosować pompę ciepła którą umieścił bym w spiżarni .
Proszę o wasze opinie oraz o opinie Łukasza czy takie zmiany są możliwe i opłacalne ?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 12.08.2018

Odpowiem twoim pytaniem:
"takie zmiany są możliwe i opłacalne"


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kielsis - 12.08.2018

Pomóżcie, bo już zwariuje Smile
Mam dwie opcje rozplanowania pomieszczeń i nie wiem, która by była lepsza. Muszę zrezygnować z okien z jednej strony domu (szerokość działki) i teraz co zrobić z kotłownia........
opcja 1 kotłownia między pokojami (żeby ją wygłuszyć planuję dać ściany grubsze z silikatu)
opcja 2 kotłownia koło kuchni
Ogrzewanie planuję pompą ciepła, chyba, że uda się gaz doprowadzić wcześniej. Wentylacja z rekuperacją również umieszczona w kotłowni.
Proszę o opinię i co by tu zmienić,żeby było optymalnie.
Z góry dziękuję


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - gregorrek - 12.08.2018

Witam. Pierwsze co się rzuca w oczy w propozycji nr 1 to niefortunnie umieszczone wejście do toalety od strony salonu/jadalni co z wiadomych względów nie jest wskazane, ale to kwestia przestawienia drzwi. Przy pompie ciepła czy gazie nie trzeba jakoś specjalnie wygłuszać kotłowni, jedyne głośniejsze dźwięki mogą pochodzić od WM jeżeli taka będzie. Jest dosyć spory magazynek czy cokolwiek tam zrobicie, brak niestety spiżarni Smile Widać wyraźny podział na część dzienną i część prywatną. Wydaje się że w propozycji nr 2 dużo miejsca "zmarnowało" się na hol który jest duży że można by z tego zrobić pokój Smile Plusem jest za to kotłownia przy kuchni (którą z powodzeniem można przedzielić na rzecz małej spiżarni skoro ma być pompa ciepła lub gaz) Osobne wejście do kotłowni byłoby z holu. Czy pompa lub gaz to będą jedyne źródła ciepła bo nie widać komina a co za tym idzie nie będzie np. kominka Smile


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kielsis - 12.08.2018

Dzięki Gregorrek za opinię. Kibelek wrysowany na szybko,żeby była pokazana wizja Smile Byłem, oglądałem, wsłuchiwałem się i jednak hałas może przeszkadzać szczególnie w nocy (własnie od WM), dlatego asekuracyjnie myślę o wyciszeniu,żeby mi dzieci później nie truły i nie chciały z nami w sypialni spać SmileSmileSmile Ten magazynek to właśnie zastąpienie spiżarni, żona chce,żona musi mieć Smile Nie chcemy kominka, ani żona ani ja więc tutaj nie było kłótni Smile Planuję jedno żródło grzania, nie licząc...........żony Smile Czyli opcja 1 wydaje się lepsza?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - enter17 - 12.08.2018

(11.08.2018, 07:43)Michał G. napisał(a):
(11.08.2018, 01:07)gregorrek napisał(a): garaże mają w tym układzie wysokość około 200 cm

Sokole oko jesteś! Smile
Rzeczywiście "zero" garażu na tym samym poziomie co w domu.
Przyjmując okno o wysokości 150 cm, osadzone 90 cm nad posadzką - 240 cm góra okna.
A garaż jest niższy o ok 20 cm.
Tył garażu sięga już tylko do połowy okna. 90+75 to ok. 165 cm...

Bez sensu. Jak w blaszaku. Tylko cena jak za murowany...

Bo to jest blaszak obłożony styropianem i tynkiem jak dom.  Koszt 4k a nie 20k za murowany, i bez podatku co rok !
Nie wpadłbyś na to, co ?
https://www.google.pl/search?q=blaszak+tynkowany&client=ms-android-samsung&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwicx7r2_ufcAhUFIpoKHTfUDC8Q_AUIESgB#imgdii=JLIfsh0nA9Yk8M:&imgrc=ZpiDuz4cBHneRM:


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 12.08.2018

(12.08.2018, 19:01)enter17 napisał(a): Nie wpadłbyś na to, co ?

Widziałem te ogłoszenia.
Wyglada spoko na zdjęciach. Na żywo nie widziałem.
Tylko z tego co się orientuję, to nie kosztuje 4 tys. zł!
Za tyle, to możesz kupić bramę uchylą Hormann.

Z tego co się orientowałem to taki garaż jednostanowiskowy to koszt 7600 zł + transport i montaż. A gdzie dopiero 2-stanowiskowy?

Zamiast wydawać 15-20 tys. za blaszaka, mam zamiar postawić wolnostojący 2-stanowiskowy, z dodatkowym pomieszczeniem.
Myślę, że 40-50 tys.wystarczy.
Tylko te dodatkowe 400-500zł podatku rocznie daje do myślenia...


  
Menu