Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raxon - 19.10.2016

Zna ktoś jakis prosty program do narysowania rzutu projektu? Nie chce mi sie kombinować z piratowaniem autocada, a pokazałbym moją wariacje na działke z wejściem od południa i dwoma pokojami od południa Smile


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Martyna - 19.10.2016

(19.10.2016, 16:16)raxon napisał(a): Zna ktoś jakis prosty program do narysowania rzutu projektu? Nie chce mi sie kombinować z piratowaniem autocada, a pokazałbym moją wariacje na działke z wejściem od południa i dwoma pokojami od południa Smile

ja robiłam w na stronie leroy chyba leroy planer w google wpisz


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raxon - 19.10.2016

Znalazłem i juz stworzyłem Smile Na 1 stronie znalazłem fajna wersje projektu, ale że mam wejście od południa to chciałem zrobić pokoje od południa i stworzyłem takie coś Smile Wersja poszerzona o jeden metr co do oryginału.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Martyna - 19.10.2016

(19.10.2016, 21:08)raxon napisał(a): Znalazłem i juz stworzyłem Smile Na 1 stronie znalazłem fajna wersje projektu, ale że mam wejście od południa to chciałem zrobić pokoje od południa i stworzyłem takie coś Smile Wersja poszerzona o jeden metr co do oryginału.

Jak kotłownia na gaz to fajne
My niestety Eko no chyba że da radę gaz pociągnąć.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raxon - 19.10.2016

Myślę właśnie nad gazem. Co do grochu to zrobić drzwi na zewnątrz i spoko luz. Kocioł z podajnikiem to nie to samo co śmieciuch na wszystko, więc i powinno być czysto. Do kotła z podajnikiem się nie zagląda co dwie godziny Smile


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Martyna - 21.10.2016

Ja pokoi łazienki raczej nie przenoszę mam tyle pomysłów w głowie ale już mi łeb pęka od myślenia.
Jedynie powiekszamy dom o 1,5 m w środku na większy salon i kuchnię w rogach salonu wstawiam dwa wielkie okna balkonowe moje marzenie Smile troche nie mam gdzie tv powiesic ale powieksze spiżarnie i na tej scianie bedzie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raxon - 21.10.2016

Z której strony świata wychodzi u Ciebie wejście? U mnie od południa i chciałem w miarę możliwości przerzucić pokoje na południe. Druga sprawa to taka że raczej żadnego komina nie będę robił, co za tym idzie przy południowej kotłowni bym musiał zrobić wylot spalin z pieca na południową ścianę , a tego bym nie chciał robić. Wychodzi mi że jak poszerzę dom o 1 metr to się ze wszystkim wymieszcze Smile


Zastanawiam się czy na etapie projektowym można na tyle dokładnie ustawić sobie ścianki działowe żeby np. standardowymi meblami zabudować sobie kuchnie tak żeby nie było 10cm szpary między szafkami Big Grin Wiadomo że łatwo sobie to rozrysować i policzyć, ale czy idealnie postawią działówki, jak gruby tynk itp. Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne żeby to policzyć plus minus centymetr na gotowo Huh Chciałbym dać dwie narożne szafki, a miedzy nimi po całej długości normalne proste, tylko że narożna musi być dostawiona do rogu i no własnie. Jaki wyjdzie wymiar miedzy nimi. Nie mam pojęcia czy to, co chce wykombinować jest możliwe w praktyce i czy wogołe ktokolwiek tak robi.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Martyna - 21.10.2016

(21.10.2016, 17:20)raxon napisał(a): Z której strony świata wychodzi u Ciebie wejście? U mnie od południa i chciałem w miarę możliwości przerzucić pokoje na południe. Druga sprawa to taka że raczej żadnego komina nie będę robił, co za tym idzie przy południowej kotłowni bym musiał zrobić wylot spalin z pieca na południową ścianę , a tego bym nie chciał robić. Wychodzi mi że jak poszerzę dom o 1 metr to się ze wszystkim wymieszcze Smile


Zastanawiam się czy na etapie projektowym można na tyle dokładnie ustawić sobie ścianki działowe żeby np. standardowymi meblami zabudować sobie kuchnie tak żeby nie było 10cm szpary między szafkami Big Grin Wiadomo że łatwo sobie to rozrysować i policzyć, ale czy idealnie postawią działówki, jak gruby tynk itp. Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne żeby to policzyć plus minus centymetr na gotowo Huh Chciałbym dać dwie narożne szafki, a miedzy nimi po całej długości normalne proste, tylko że narożna musi być dostawiona do rogu i no własnie. Jaki wyjdzie wymiar miedzy nimi. Nie mam pojęcia czy to, co chce wykombinować jest możliwe w praktyce i czy wogołe ktokolwiek tak robi.

Mamy wejście od północy A projekt to odbicie lustrzane. Okna w salonie  będą południe zachód ale jeden problem bo sąsiadka ma mega duże drzewa przy samym płocie od południa zacienia nas. 


Liczę że wytnie to kiedyś.



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 22.10.2016

(03.10.2016, 19:19)Martyna napisał(a): Ja mam miliony pomysłów jeszcze nie wiem na czym stanie

Hej. A tak na marginesie: jakim programem robisz projekt rozplanowania pomieszczeń z wymiarowaniem?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 22.10.2016

http://www.sweethome3d.com/pl/download.jsp
prosty i mebelki mozna poustawiac


  
Menu