Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kabak - 18.03.2018

Okno narożne i małe zmiany ścian działowych.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - mi_lena - 20.03.2018

[attachment=2479]
(07.11.2017, 23:29)mi_lena napisał(a): Witam wszystkich, od dawna was podczytuję. Chciałabym abyście ocenili moje pomysły na rozplanowanie pomieszczeń.
Tak aby było wygodnie dla mojej rodziny 2+3 to:
-cztery oddzielne pokoje,
-oddzielona strefa nocna
-dodatkowe choćby najmniejsze WC
W pomieszczeniu gospodarczym będzie piec na gaz ziemny bez zbiornika wody, pralka i suszarka elektryczna. Ogrzewanie w całości podłogowe i całe jego centrum dowodzenia będzie w pomieszczeniu gospodarczym. W jadalni duże okno do podłogi. Otwory okienne raczej wszędzie powiększone.
Zastanawiam się jeszcze nad oknem narożnym w kuchni i drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianę.

Bardzo proszę cenne  uwagi i sugestie.
Budować uczę się z tego forum ale nadal nie mam pomysłu co z kominami wentylacyjnymi, ile ich powinno być i w których miejscach.

Etap zakupu działki i pierwszej papierologii mam już za sobą.
Obecnie jestem na etapie ostatecznej decyzji co do kształtu rozmieszczenia pomieszczeń.
Razem z mężem zdecydowaliśmy wydłużyć dom o 2 metry i zmienić kąt dachu na 30 stopni.
Dołożyłam spiżarkę i wyjście na taras z jadalni.
Ze względu na duże zmiany (powierzchnia, ogrzewanie, kąt dachu) projekt będzie indywidualny, niestety gdyż zostaje mi gotowy projekt, zakupiony w ostatnim konkursie. Macie jakieś pomysły co z nim zrobić?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - retronora - 20.03.2018

(20.03.2018, 18:07)mi_lena napisał(a): niestety gdyż zostaje mi gotowy projekt, zakupiony w ostatnim konkursie. Macie jakieś pomysły co z nim zrobić?

Wystawić na olx i sprzedać, ja właśnie pakuję projekt, który niestety kupiłem zanim trafiłem na ten Łukasza. Jestem kilka stówek do tyłu bo oczywiście cenę trzeba było ustawić niższą ale po kilku miesiącach się sprzedał.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - slawkos - 27.03.2018

[attachment=2496]

Witam. Działka z wejściem od południowej strony. Dwa pokoje zrobiłem od południa, łazienkę przeniosłem na północ. Pozostał jeden komin -ten w spiżarni. Wentylacja mechaniczna, ogrzewanie gazowe.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - retronora - 27.03.2018

@slawkos - nie myślałeś aby okno w pokoju sypialni 15,52m2 dać na wschodnią stronę? Też mam działkę z wejściem z południowej strony i właśnie zastanawiam się czy nie lepiej okno ze wschodu zamiast z północy.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - waldemar37 - 27.03.2018

Witam serdecznie chciałbym przedstawić swój projekt domu, który będzie budowany lada moment w Dębnie


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - slawosz - 27.03.2018

Wykonanie piękne! Co to za walec w kuchni?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - waldemar37 - 27.03.2018

(27.03.2018, 18:05)slawosz napisał(a): Wykonanie piękne! Co to za walec w kuchni?

okap kuchenny


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - slawosz - 27.03.2018

Przepraszam, ale nie rozumiem. Okap do samej podłogi? W tak dokładnie rozrysowanych pomieszczeniach ten jeden element mnie zadziwia.
Fajny pomysł na kominek gazowy na całej ścianie. Będzie domek de lux!


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - waldemar37 - 27.03.2018

(27.03.2018, 18:20)slawosz napisał(a): Przepraszam, ale nie rozumiem. Okap do samej podłogi? W tak dokładnie rozrysowanych pomieszczeniach ten jeden element mnie zadziwia.
Fajny pomysł na kominek gazowy na całej ścianie. Będzie domek de lux!

Okap nie jest do samej podłogi tylko wisi nad płytą ceramiczną, proszę wpisać w google okap wyspowy walec wtedy Pan zobaczy o co mi chodzi pozdrawiam


  
Menu