Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 12.02.2018

Michał nie wierzę, 2200zł za pełną adaptację ?
Czy tylko za przebrnięcie przez pozwolenie.
Cena zawiera przyłącza ? (wodne, elektryczne, gazowe,oczyszczalnie,itd) , projekty instalacji,
Do pozwolenia tego nie potrzebujesz, ale do odbioru budynku już tak.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raszpon - 12.02.2018

Z tego co zdążyłem zauważyć, wiele projektów podobnych na pierwszy rzut oka do domza150tysiecy lecz z wydłużonymi ścianami zakłada wykonanie stropu i tradycyjną więźbę dachową. Wiąże się to z kolei z koniecznością zastosowania ścian nośnych wewnątrz budynku, bardziej skomplikowanych fundamentów itd. Jeśli zatem ktoś zdecyduje się na zakup takiego alternatywnego projektu, jedynie ze względu na zwiększone długości ścian, to wątpię że sumarycznie taka inwestycja wyjdzie taniej. Ja osobiście skłaniam się do zakupu projektu Łukasza i szukania architekta, który za rozsądne pieniądze zgodzi się zmienić wymiar dłuższej ściany o dodatkowe 2 metry.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - gregorrek - 12.02.2018

(12.02.2018, 00:02)Darek1 napisał(a): Myślałem że udało mi się stworzyć mój mały ideał, większe pokoje z miejscami na szafy w zabudowie, dołożona toaleta (w moim poprzednim projekcie nie znalazłem miejsca). W zamyśle podobał mi się ten hotelowy korytarz jednak jak zobaczyłem w podglądzie projektu 3D, zapał mi przeszedł. wygląda to przebrzydko. Na żywo będzie lepiej? 

Witam. Dosyć ciekawa propozycja układu pomieszczeń Smile  Wątpliwości mam jedynie względem rozmiarów i kształtu wc dla gości o którym wspomniałeś. Przemyśl to jeszcze bo wydaje się że jest zbyt długie i wąskie. Jakoś będzie spełniać swoje zadanie ale nie będzie to wyglądać fajnie. Co do hotelowego wyglądu korytarza to mam okazję często bywać w takim domu i tak jak Mówisz, nie wygląda to dobrze, choć moim znajomym akurat się to podoba. Cóż, każdy ma swoje gusta a jak już wielokrotnie zostało tu powiedziane - ma się podobać temu kto będzie tam mieszkał i tyle. Tak czy siak drzwi są i korytarz jakiś też musi być a w Twoim przypadku nie wygląda to wcale źle. Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - tarkins - 12.02.2018

(12.02.2018, 10:04)sierzant napisał(a): Michał nie wierzę, 2200zł za pełną adaptację ?
Czy tylko za przebrnięcie przez pozwolenie.
Cena zawiera przyłącza ? (wodne, elektryczne, gazowe,oczyszczalnie,itd) , projekty instalacji,
Do pozwolenia tego nie potrzebujesz, ale do odbioru budynku już tak.

Nie znasz sie a wprowadzasz ludzi w bład,

Jedynie trzeba elektryke mieć. chyba ze.....

Ktos zrobi bład i na etapie adaptacji wykonana np projekt instalacji gazowej w budynku, wtedy jest klapa. nie odbierze budynku jesli nie przedstawi zaswiadczenia o dostarczaniu paliwa gazowego

Projekt do pozwolenia na budowe trzeba robic jak najprostszy i jak jak najmniej nanosić rzeczy tyczy sie to rowniez planu zagospodarowania terenu.

Im więcej tym wieksze moga byc problemu z odbiorem

Nie wierzysz ze zaplacił 2200?

Ja zaplaciłem 1100 adaptacje  z pozwoleniem a projekty wody i gazu po 500 dodatkowo pozniej, i to w Warszawie


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Radecki - 12.02.2018

(12.02.2018, 11:30)tarkins napisał(a): Jedynie trzeba elektryke mieć. chyba ze.....

[...]

Projekt do pozwolenia na budowe trzeba robic jak najprostszy i jak jak najmniej nanosić rzeczy tyczy sie to rowniez planu zagospodarowania terenu.

możesz trochę rozjaśnić? Czyli w projekcie domu w budynku nie musi być wody, kanalizy itp, tylko przyłącza? Ciężko mi coś konkretnego w necie znaleźć, jak możesz to podaj mi jakieś źródło bo chciałbym się doedukować Wink

Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - tarkins - 12.02.2018

(12.02.2018, 12:35)Radecki napisał(a):
(12.02.2018, 11:30)tarkins napisał(a): Jedynie trzeba elektryke mieć. chyba ze.....

[...]

Projekt do pozwolenia na budowe trzeba robic jak najprostszy i jak jak najmniej nanosić rzeczy tyczy sie to rowniez planu zagospodarowania terenu.

możesz trochę rozjaśnić? Czyli w projekcie domu w budynku nie musi być wody, kanalizy itp, tylko przyłącza? Ciężko mi coś konkretnego w necie znaleźć, jak możesz to podaj mi jakieś źródło bo chciałbym się doedukować Wink

Pozdrawiam
nie

w budynku woda niech bedzie ale nie trzeba odrazu wrysowac w projekt zagospodarowania dzialki przylacza


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Darek1 - 12.02.2018

(12.02.2018, 11:04)gregorrek napisał(a): Witam. Dosyć ciekawa propozycja układu pomieszczeń Smile  Wątpliwości mam jedynie względem rozmiarów i kształtu wc dla gości o którym wspomniałeś. Przemyśl to jeszcze bo wydaje się że jest zbyt długie i wąskie. Jakoś będzie spełniać swoje zadanie ale nie będzie to wyglądać fajnie. Co do hotelowego wyglądu korytarza to mam okazję często bywać w takim domu i tak jak Mówisz, nie wygląda to dobrze, choć moim znajomym akurat się to podoba. Cóż, każdy ma swoje gusta a jak już wielokrotnie zostało tu powiedziane - ma się podobać temu kto będzie tam mieszkał i tyle. Tak czy siak drzwi są i korytarz jakiś też musi być a w Twoim przypadku nie wygląda to wcale źle. Pozdrawiam

No rzeczywiscie wc za długi, na szybko to robiłem - byłby krótszy. A szerokości przydałoby się te 90cm w srodku. niestety w tym metrażu nie można mieć wszystkiego, bo wydaje mi się także, że część dzienna tez troszkę przymaława. może optycznie uratuje to, że jest to otwarte na jadalnie i kuchnie. mieszkam obecnie w bloku i mam dość pokoi wielkości 10m2, a tak jest w wielu gotowych projektach.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - jarzyn - 12.02.2018

@Darek1: pozwoliłem sobie troszkę przerysować Twój projekt. Wg mnie tak duży wiatrołap nie jest konieczny, zamieniłem ten slalom pomiędzy wiatrołapem a kuchnią - pewnie tam mają być wstawione szafki. Przy mojej koncepcji w kuchni bardziej wykorzystasz to miejsce, bo narożnika nigdy nie da się w pełni wykorzystać (ale masz trochę większą odległość). Zyskało też WC - przydałoby się tam chociaż 20cm więcej, aby wstawić normalnie drzwi. Przesuwając drzwi pomiędzy wiatrołapem a korytarzem skróciłem też długość tego "hotelowego" korytarza. Myślę że 1.3m na korytarz bez dodatkowych szafek wystarczy - u mnie jest 1.1m i jest oki (chociaż nie jest to główne wejście).

[attachment=2398]

PS. Tak myślę, że tą ścianę między dodatkowym korytarzem a kuchnią można w zupełności wywalić, na kuchnię (jeśli nie planujesz wyspy) w kształcie C wystarczy w zupełności 3,15m. Zyskasz wtedy ogromną salono - jadalnię z kuchnią (ok. 50m2)


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - karoll20 - 13.02.2018

Witam, projekt mam, dostałem warunki, czas pomyśleć o rozmieszczeniu pomieszczeń. Po wstępnej rozmowie ze znajomą architektką - ale bez uprawnień do adaptacji podrzuciła da pomysły na rozmieszczenie. Zmiany jakie nas interesują. 1.doklejony garaż z dachem prawie płaskim, 2. wejście do garażu przez  dom, 3. ucieczka z pokojem rodziców od pokojów dzieci. 4. Zmniejszenie m2 korytarzy... . 5. Kuchnia blisko wejścia do domu. Proszę o jakieś wady takich zmian co Moja głowa Smile to nie tysiące forumowiczów.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Darek1 - 13.02.2018

@jarzyn doceniam taka konkretną odpowiedź - dzieki. Z tym że w naszym pomyśle te wnęki po lewej stronie wiatrolapu są dość kluczowe bo od strony wiatrolapu -szafa w zabudowie. A od strony kuchni schowana lodówka sidebyside.

Aczkolwiek skrócenie korytarza, poprzez zmniejszenie wiatrolapu niezły pomysl.. Z tym że ta dodatkowa przestrzeń chyba będzie tylko komunikacją bo nie widzę innego pomysłu na jej wyjorzystanie.


  
Menu