Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 07.01.2018

Posty o ogrzewaniu wywalone tu:
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-664-post-9010.html#pid9010
A my wracamy do wątku  "Zmiana usytuowania pomieszczeń"


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - SeamuS - 08.01.2018

(06.01.2018, 18:41)grzemich napisał(a): Witamy !!! Oto nasz ideał Smile Wymiary budynku bez zmian, doklejony garaż z osobnym dachem. Kotłownia na paliwo stałe, część garażu wykorzystana na garderobę. Dodatkowa łazienka w naszej sypialni - wraz z garderobą daje to mini MASTER BEDROOM. Po drugiej stronie pokoje naszych synów i mini gabinet(komputer, drukarka dokumenty itd). Centralnie duże pomieszczenie - kuchnia, jadalnia i salon z wyjściem na taras (okno tarasowe planujemy ok 3metrowe). Projekt do dopracowania (drzwi, okna, niektóre wymiary). Planowana budowa - lipiec, sierpień 2018 (Chojna, zach - pom). Prosimy o uwagi, sugestie. Pzdr Wink

Jestem z Gryfic w zachodniopomorskim, wasz ideał Smile bardzo spodobał się mi i mojej żonie, bardzo was proszę dajcie znać jak wystartujecie, bardzo chcielibyśmy zobaczyć na żywo wasz domek. Pozdrawiam i czekam na dalsze info


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - biszkopt15 - 10.01.2018

Cześć,

Sporo myślałem nad rozplanowaniem pomieszczeń i wpadłem na pomysł takiego układu. Proszę o opinie


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Easy Driver - 11.01.2018

Pomieszczenia gospodarczego/kotłowni nie potrzebujesz ?

(06.01.2018, 18:41)grzemich napisał(a): Witamy !!! Oto nasz ideał Smile Wymiary budynku bez zmian, doklejony garaż z osobnym dachem. Kotłownia na paliwo stałe, część garażu wykorzystana na garderobę. Dodatkowa łazienka w naszej sypialni - wraz z garderobą daje to mini MASTER BEDROOM. Po drugiej stronie pokoje naszych synów i mini gabinet(komputer, drukarka dokumenty itd). Centralnie duże pomieszczenie - kuchnia, jadalnia i salon z wyjściem na taras (okno tarasowe planujemy ok 3metrowe). Projekt do dopracowania (drzwi, okna, niektóre wymiary). Planowana budowa - lipiec, sierpień 2018 (Chojna, zach - pom). Prosimy o uwagi, sugestie. Pzdr Wink

Hmm... jak dla mnie - 3.20 szerokości garażu, to trochę mało, ale większym problemem jest wychodzenie z łazienki prosto do salonu, szczególnie kiedy ktoś sobie tam dłużej posiedzi w wiadomym celu. Domownicy mogą się do tego przyzwyczaić, gorzej z gośćmi. Te 6m, które chłopaki będą musieli biec na sika..niby nic, ale tak po dwóch piwkach? Wink


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - grzemich - 11.01.2018

(11.01.2018, 00:28)Easy Driver napisał(a): Pomieszczenia gospodarczego/kotłowni nie potrzebujesz ?

(06.01.2018, 18:41)grzemich napisał(a): Witamy !!! Oto nasz ideał Smile Wymiary budynku bez zmian, doklejony garaż z osobnym dachem. Kotłownia na paliwo stałe, część garażu wykorzystana na garderobę. Dodatkowa łazienka w naszej sypialni - wraz z garderobą daje to mini MASTER BEDROOM. Po drugiej stronie pokoje naszych synów i mini gabinet(komputer, drukarka dokumenty itd). Centralnie duże pomieszczenie - kuchnia, jadalnia i salon z wyjściem na taras (okno tarasowe planujemy ok 3metrowe). Projekt do dopracowania (drzwi, okna, niektóre wymiary). Planowana budowa - lipiec, sierpień 2018 (Chojna, zach - pom). Prosimy o uwagi, sugestie. Pzdr Wink

Hmm... jak dla mnie - 3.20 szerokości garażu, to trochę mało, ale większym problemem jest wychodzenie z łazienki prosto do salonu, szczególnie kiedy ktoś sobie tam dłużej posiedzi w wiadomym celu. Domownicy mogą się do tego przyzwyczaić, gorzej z gośćmi. Te 6m, które chłopaki będą musieli biec na sika..niby nic, ale tak po dwóch piwkach? Wink
Niektóre wymiary (również garażu) są do dopracowania. Chłopaki mają w tej chwili 5lat a drugi 5 miesięcy, więc na piwko jeszcze czas Smile Wink (rozważaliśmy zrobienie łazienki zamiast gabinetu, z wejściem bezpośrednio z pokojów chłopaków ale na tą chwilę będzie jednak gabinet) a jak się zacznie czas piwkowania to przecież nie będą siedzieć ze starszyzną w domu Big Grin Big Grin . A co do gości, to są raz na jakiś czas, więc dadzą jakoś radę.
Naszym zamiarem jest wykorzystanie metrów, które w projekcie Łukasza przeznaczone są na komunikację. Domek jest stosunkowo mały, więc każdy metr się liczy a w naszej wersji wykorzystaliśmy wszystkie metry do maksimum. pzdr


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 11.01.2018

(10.01.2018, 23:00)biszkopt15 napisał(a): Cześć,

Sporo myślałem nad rozplanowaniem pomieszczeń i wpadłem na pomysł takiego układu. Proszę o opinie

W łazience masz wnękę na kocioł gazowy?
Jest zastawiona prysznicem, który na rysunku chyba nie trzyma wymiaru. W praktyce będzie szerszy niż 63 cm. (No chyba, że to pralka).

Poszukaj w tym temacie szkicu kolegi sierżant.
To od niego wyszedłem tworząc swój projekt ostateczny (który w przyszłym tygodniu złożę o PnB). A widzę, ze założenia mamy podobne.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Darek1 - 11.01.2018

Grzemich, bardzo fajny projekt zawsze mnie odrzucało w tego typu projektach że jest brak części dziennej nocnej, ale u Ciebie toaleta z garderoba koło sypialni rozwiązuje ten problem. Jedynie jak siedzą znajomi a ktoś chce już iść spać (dzieci/zona)to dzieli ich 12cm ścianki i to jedyny minus.

Przemysł sobie tylko szerokość stolowego, ponieważ teraz mam właśnie 6m i oglądanie TV z odległości 6m to średnia sprawa. Mam telewizor 65" a jest tak daleko ze nie ma efektu dużego telewizora. Powiększysz w ten sposób pokoje po lewej stronie rzutu.

3m garaz także uważam za wąski.

Nie podoba mi się ten pokój szerokości biurka(gabinet) będzie tam klaustrofobicznie. Ale swoje zadanie spełni.. Przy zmniejszeniu szerokości stołowego mógłbyś go poszerzyć kosztem pokoi chłopaków.

ps. Wrzuciłem kilka wątków temu mój pomysł i nikt nic nie doradzil, a szkoda.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - qwerty - 11.01.2018

Czy aż 6 drzwi w salonie z jadalnią to dobry pomysł? w tym 3 obok siebie jak w hotelu? Wyobraź sobie siedzisz w salonie czy przy stole a przed sobą masz 3 drzwi obok siebie jak w internacie. Dzieci mają bezpośredni dostęp do salonu przez drzwi. Będziesz wieczorami ściszał TV żeby zasnęły No i w innych przypadkach może być nieco krępująco. Praktycznie wyeliminowałeś korytarze ale czy to dobry pomysł hmm Ja mam mieszane uczucia. Salon powinien być przytulny a nie otoczony z każdej strony drzwiami

biszkopt15 Twój projekt zdecydowanie na plus Smile wchodzisz z wiatrołapu i masz widoczne tylko jedne drzwi od łazienki i to z boku. Cała prywata ładnie ukryta w zakręcającym korytarzu. I jakby się bardzo uparł to i by wydzielił 3 prywatna łazienkę a raczej samą wannę dostępną z sypialni.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Łukaszzab - 12.01.2018

Witam. Sporo przeglądam forum i też myślę o budowie. Dzisiaj nudząc się w pracy narysowałem rozmieszczenie pomieszczeń. Wzoruję się na projekcie Łukasza, ale metraż jednak trochę zwiększyłem. Co wy na to i czy takie rozwiązanie podniesie znacząco koszty. Dom jest poszerzony, a długością zostaje tak jak u Łukasza.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - gregorrek - 12.01.2018

Witam. Moim zdaniem w tym układzie pomieszczeń zaletą jest sypialnia z własną łazienką i garderobą. Jednak w konsekwencji tego zabiegu powstały trzy pomieszczenia na wzór tramwaju - sądzę że są zbyt długie i wąskie a sporo miejsca w tych pokoikach poszło na korytarzyk. Nie wiem jakie planujesz źródło ciepła ( nie widzę kominów) bo kotłownia też jest wąziutka i tu piec wstawić to chyba nie bardzo. Brak wiatrołapu nie jest dobrym pomysłem z wiadomych względów ale przy tym układzie drzwi raczej  nic z tego nie będzie albo będzie niewielki, za to powstał spory podcień/wnęka na wejściu chroniący drzwi przed deszczem. Ukradłbym połowę spiżarni na rzecz wnęki w "wiatrołapie" aby można było zabudować tam niewielką szafę na ubrania i buty które będzie można odstawić i powiesić po wejściu do domu, inaczej goście będą stali z kurtkami w ręku nie wiedząc co dalej począć Smile  W mojej opinii parę rzeczy mocno do przemyślenia ...ale podkreślam jeszcze raz - jest to tylko moje zdanie a Twoja koncepcja może być zupełnie inna Smile  Pozdrawiam


  
Menu