Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - rafallk - 19.11.2017

Ja jeszcze nie zacząłem budowy a już poniosłem koszty w okolicy 10 tyś zł i to nie koniec. Przy tym jak przy innym projekcie, niestety koszty będą bardzo podobne. Czy to ma sens? Musisz już sam na to pytanie odpowiedzieć.
Dojdą koszty przyłączy: u mnie prąd 16 KW - 1220
gaz: 2200
woda: już miałem na działce
Projekt 1800
Badania geotechniczne - 800
Mapy do celów projektowych - 800
Adaptacja projektu - 2000
Plus budynek gospodarczy (garaż blaszak) ogrodzenie i inne pierdoły - 2500


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - fastplayer - 19.11.2017

Projekt Łukasza ma zasadnośc kosztów takim jaki został stworzony. Wtedy rzeczywiście można zmieścić się w przyzwoitej kwocie. Natomiast po co kupować ten projekt jak zmieniane jest w nim wszystko? Koszta adaptacji rosną do takiej kwoty że można zaprojektować nowy budynek. Wiadomo że w większości plan zagospodarowania jest inny więc każdy projekt trzeba adoptować ale żeby zmieniać wszystko? Bez sensu...


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 19.11.2017

Zmiana usytuowania pomieszczeń nie zmienia kosztów budowy, jeśli robiona jest z głową.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raszpon - 20.11.2017

(19.11.2017, 18:18)fastplayer napisał(a): Projekt Łukasza ma zasadnośc kosztów takim jaki został stworzony. Wtedy rzeczywiście można zmieścić się w przyzwoitej kwocie. Natomiast po co kupować ten projekt jak zmieniane jest w nim wszystko? Koszta adaptacji rosną do takiej kwoty że można zaprojektować nowy budynek. Wiadomo że w większości plan zagospodarowania jest inny więc każdy projekt trzeba adoptować ale żeby zmieniać wszystko? Bez sensu...

Zmiana rozmieszczenia ścianek działowych nie wymaga żadnych zmian w projekcie - wystarczy do tego kierownik budowy. W tym domu można nawet całkowicie z nich zrezygnować, jeśli ktoś ma taką fantazję. Gorsza sprawa jeśli ktoś, tak jak ja, potrzebuje powierzchni około 120 m2 co wiąże się z powiększeniem bryły budynku. Od pół roku szukam gotowego projektu tak prostego jak projekt domza150tysiecy i do tej pory nie znalazłem. Owszem, są projekty parterówek o tej powierzchni ale są nadmiernie skomplikowane. Zamiast czterech prostych ścian mają jakieś uskoki, wykusze i podcienia o wątpliwej użyteczności a podrażające i komplikujące całe przedsięwzięcie. 
Idealną sytuacją byłaby ta, gdyby Łukasz włączył do oferty kilka modyfikacji swojego projektu np: z całościowym podpiwniczeniem, z dobudowanym garażem, z powiększoną powierzchnią itd. Nie wiem dlaczego tak mocno trzyma się tylko tej jednej wersji. Rozumiem, że nie będzie to wówczas już dom za 150 tysięcy, ale chyba ludzie nie są takimi debilami i są w stanie zrozumieć, że ta kwota dotyczy tylko pierwotnej wersji budynku. Jak widać życie pisze różne scenariusze i szefu też zmodyfikował swój projekt o pełne podpiwniczenie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 20.11.2017

(20.11.2017, 11:02)raszpon napisał(a):
(19.11.2017, 18:18)fastplayer napisał(a): Projekt Łukasza ma zasadnośc kosztów takim jaki został stworzony. Wtedy rzeczywiście można zmieścić się w przyzwoitej kwocie. Natomiast po co kupować ten projekt jak zmieniane jest w nim wszystko? Koszta adaptacji rosną do takiej kwoty że można zaprojektować nowy budynek. Wiadomo że w większości plan zagospodarowania jest inny więc każdy projekt trzeba adoptować ale żeby zmieniać wszystko? Bez sensu...

Zmiana rozmieszczenia ścianek działowych nie wymaga żadnych zmian w projekcie - wystarczy do tego kierownik budowy. W tym domu można nawet całkowicie z nich zrezygnować, jeśli ktoś ma taką fantazję. Gorsza sprawa jeśli ktoś, tak jak ja, potrzebuje powierzchni około 120 m2 co wiąże się z powiększeniem bryły budynku. Od pół roku szukam gotowego projektu tak prostego jak projekt domza150tysiecy i do tej pory nie znalazłem. Owszem, są projekty parterówek o tej powierzchni ale są nadmiernie skomplikowane. Zamiast czterech prostych ścian mają jakieś uskoki, wykusze i podcienia o wątpliwej użyteczności a podrażające i komplikujące całe przedsięwzięcie. 
Idealną sytuacją byłaby ta, gdyby Łukasz włączył do oferty kilka modyfikacji swojego projektu np: z całościowym podpiwniczeniem, z dobudowanym garażem, z powiększoną powierzchnią itd. Nie wiem dlaczego tak mocno trzyma się tylko tej jednej wersji. Rozumiem, że nie będzie to wówczas już dom za 150 tysięcy, ale chyba ludzie nie są takimi debilami i są w stanie zrozumieć, że ta kwota dotyczy tylko pierwotnej wersji budynku. Jak widać życie pisze różne scenariusze i szefu też zmodyfikował swój projekt o pełne podpiwniczenie.

Ja na etapie adaptacji będę prawdopodobnie powiększał dom o jakiś 1 m. Więc wyjdzie powierzchnia ok 116 m2.
Rozmawiałeś z architektem na temat takiej zmiany?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raszpon - 20.11.2017

(20.11.2017, 13:16)marcinur napisał(a):
(20.11.2017, 11:02)raszpon napisał(a):
(19.11.2017, 18:18)fastplayer napisał(a): Projekt Łukasza ma zasadnośc kosztów takim jaki został stworzony. Wtedy rzeczywiście można zmieścić się w przyzwoitej kwocie. Natomiast po co kupować ten projekt jak zmieniane jest w nim wszystko? Koszta adaptacji rosną do takiej kwoty że można zaprojektować nowy budynek. Wiadomo że w większości plan zagospodarowania jest inny więc każdy projekt trzeba adoptować ale żeby zmieniać wszystko? Bez sensu...

Zmiana rozmieszczenia ścianek działowych nie wymaga żadnych zmian w projekcie - wystarczy do tego kierownik budowy. W tym domu można nawet całkowicie z nich zrezygnować, jeśli ktoś ma taką fantazję. Gorsza sprawa jeśli ktoś, tak jak ja, potrzebuje powierzchni około 120 m2 co wiąże się z powiększeniem bryły budynku. Od pół roku szukam gotowego projektu tak prostego jak projekt domza150tysiecy i do tej pory nie znalazłem. Owszem, są projekty parterówek o tej powierzchni ale są nadmiernie skomplikowane. Zamiast czterech prostych ścian mają jakieś uskoki, wykusze i podcienia o wątpliwej użyteczności a podrażające i komplikujące całe przedsięwzięcie. 
Idealną sytuacją byłaby ta, gdyby Łukasz włączył do oferty kilka modyfikacji swojego projektu np: z całościowym podpiwniczeniem, z dobudowanym garażem, z powiększoną powierzchnią itd. Nie wiem dlaczego tak mocno trzyma się tylko tej jednej wersji. Rozumiem, że nie będzie to wówczas już dom za 150 tysięcy, ale chyba ludzie nie są takimi debilami i są w stanie zrozumieć, że ta kwota dotyczy tylko pierwotnej wersji budynku. Jak widać życie pisze różne scenariusze i szefu też zmodyfikował swój projekt o pełne podpiwniczenie.

Ja na etapie adaptacji będę prawdopodobnie powiększał dom o jakiś 1 m. Więc wyjdzie powierzchnia ok 116 m2.
Rozmawiałeś z architektem na temat takiej zmiany?

Tak rozmawiałem z kilkoma. U mnie (Gdańsk) większość ciśnie na projekt indywidualny zasłaniając się zbliżonymi kosztami. Wiem jak to działa i że każdy chce zarobić ale to jest trochę chore. To nie jest przecież jakaś skomplikowana konstrukcja. Zastanawiałem się jeszcze czy nie skontaktować się bezpośrednio z Łukaszem i poprosić o pomoc jego architekta. Nie wiem czy to ma sens. Szukam po prostu różnych rozwiązań.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 20.11.2017

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-468.html

Na forum jeden z użytkowników buduje dom powiększony do wymiarów 15 x 12,5 metra.
Można podpatrzeć/ podpytać.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Marta_yolo - 22.11.2017

My planujemy wprowadzić zmiany w projekcie takie jak zaprezentowal kolega sierzant.
Architekt za adaptacje liczy sobie 1500 zl plus dodatkowo 1000 zl za wprowadzone zmiany w projekcie. Myslicie że to przesada? Powinien sobie policzyć ten dodatkowy koszt? Mówi  ze na kazdym projekcie bedzie to poprawial i dlatego taka kwota.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - BoloSr - 22.11.2017

Dobra to ja sie zapytam jaki uklad bylby odpowiedni na takiej dzialce ???


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 22.11.2017

Marta to niech ci projektant zrobi tylko adaptacje, reszta to dzialka kierbuda.Zawsze to 1000 mniej. Oszczedzajcie na kazdym etapie budowy,targujcie sie do upadłego.
Moja rozmowa z kierbudem: zmieniam to,i to, pasuje?. Jakl mowi ze nie, to nastepny.Tak samo z projektantem. Jak nie chce zarobic jego problem.


  
Menu