Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - rafalt1717 - 08.11.2017

Co raz ciekawsze te rozkłady, ostatni też nawet fajny.

A dopytując, czemu ten dom jest niby taki tani w budowie? Czym różni się od innych domów parterowych o podobnej powierzchni, w których zamiast stropu lanego zrobimy drewniany jak w projekcie? (Odp może być na pw żeby tu nie zaśmiecać)


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - spedek1 - 09.11.2017

(08.11.2017, 18:56)rafalt1717 napisał(a): Co raz ciekawsze te rozkłady, ostatni też nawet fajny.

A dopytując, czemu ten dom jest niby taki tani w budowie? Czym różni się od innych domów parterowych o podobnej powierzchni, w których zamiast stropu lanego zrobimy drewniany jak w projekcie? (Odp może być na pw żeby tu nie zaśmiecać)

Wejdz na domza150tysiecy.pl i przeczytaj tam jest opisane dlaczego jest taniej


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - hydraulik - 13.11.2017

witam
to Nasza (z Zona ) wariacja na temat  domu z garazem plik do otwarcia w sketchupie
https://www.dropbox.com/s/qrseu6d1ek6rgqc/dom%20za%20150%20%20z%20garazem.skp?dl=0

Troche przerobilem wersja Lukasza na wlasne potrzeby :-)
wyrzucilem np. narozne okno   dla nas  powoduje problem z meblami kuchennymi    
kuchnia polaczona z salonem  usuniety pokoj na rzecz przestronnego salonu
rezygnacja z kominow powinna obnizyc koszty budowy
Kominka nie chcemy  , bo juz mielismy kiedys  i wiemy jak to jest :-)
ogrzewanie z pieca gazowego  kondensacyjnego dwufunkcyjnego z komora zamknieta z wyrzutem spalin na zewnatrz przez mur prawdopodobnie bedzie  piec zainstalowany w kuchni  lub w garazu to musze przemyslec
ale ze z kuchmi do lazienki jest blisko to prawdopodobnie piec wyladuje w kuchni

Cos poprawic to piszcie smialo
Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raszpon - 13.11.2017

(23.10.2017, 13:52)W1dMo napisał(a): Witam,
Moja wizja układu pomieszczeń, budynek powiększony o 0,5m z dwóch stron,
Wzorowane na układzie sierżanta, który najbardziej mi odpowiadał

Cześć. Podoba mi się Twój projekt. Orientowałeś się jak wygląda sprawa z kosztami zmian do projektu pierwotnego (powiększenie)? Też planuję to zrobić, ale często spotykam się z opiniami, że jest to bardzo drogie i lepiej szukać innego projektu. Problem w tym, że mimo intensywnego poszukiwania, żaden inny nie spełnia moich oczekiwań.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - fastplayer - 13.11.2017

Brak kominów? A co z odpowiednią cyrkulacją powietrza? Rekuperacja w tym przypadku ?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - spedek1 - 13.11.2017

(13.11.2017, 12:35)fastplayer napisał(a): Brak kominów? A co z odpowiednią cyrkulacją powietrza? Rekuperacja w tym przypadku ?

Same kominy nie powoduja prawidlowej cyrkulacji powietrza... w wentylacji grawitacyjnej najwiekszy problem jest taki ze aby przewietrzyc trzeba wpuscic zimne powietrze z zewnatrz aby wypchnac nagrzane przez komin... na co ocieplac dom wstawiac cieple okna jak trzeba wpuszczac zimne powietrze aby zapewnic minimalna wymiane powietrza


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - fastplayer - 13.11.2017

To jakie jest rozwiązanie w tym przypadku? Rekuperacja?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - rafalinio89 - 19.11.2017

Witam wszystkich
Kilka Moich propozycji rozmieszczenia, trochę wzorowałem się na innych projektach Smile Co do wymiarów i wyposażenia to się nie przyłożyłem Wink
 
1.Dodana pralnia, czy potrzebna nie wiem(Żonka się upiera), choć może to być praktyczne. Prysznic w małym WC widziałem u znajomych i całkiem fajnie to wygląda.
[Obrazek: 0b120f17a8cb8d64med.png]

2. Kotłownia oddzielona od pokoi, Wc trochę za daleko ale nie jest źle.
[Obrazek: 03642f66bbb8888bmed.png]
3. Wymiary budynku trochę zmienione. Przejście przez spiżarnię do kotłowni, nie ukrywam że ta wersja najlepiej mi pasuje

[Obrazek: 90f8b553de80d526med.png]


Proszę o opinieSmile


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - spedek1 - 19.11.2017

(19.11.2017, 17:27)rafalinio89 napisał(a): Witam wszystkich
Kilka Moich propozycji rozmieszczenia, trochę wzorowałem się na innych projektach Smile Co do wymiarów i wyposażenia to się nie przyłożyłem Wink
 
1.Dodana pralnia, czy potrzebna nie wiem(Żonka się upiera), choć może to być praktyczne. Prysznic w małym WC widziałem u znajomych i całkiem fajnie to wygląda.
[Obrazek: 0b120f17a8cb8d64med.png]

2. Kotłownia oddzielona od pokoi, Wc trochę za daleko ale nie jest źle.
[Obrazek: 03642f66bbb8888bmed.png]
3. Wymiary budynku trochę zmienione. Przejście przez spiżarnię do kotłowni, nie ukrywam że ta wersja najlepiej mi pasuje

[Obrazek: 90f8b553de80d526med.png]


Proszę o opinieSmile

W 3 rozwiazaniu wyjscie na taras zastawione stolem wg mnie malo to wygodne ale jak kto woli ;-)


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - fastplayer - 19.11.2017

2 tys projekt do tego adaptacje łącznie z dachem... Koszta rosną... Czy to ma sens?


  
Menu