Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - biszkopt15 - 26.10.2017

[attachment=1926][attachment=1926]Cześć, 

Na wstępie chciałbym się przywitać.
To mój pierwszy post, chociaż projektem zainteresowałem się już jakiś czas temu.
Planuję budowę w przyszłym roku w Częstochowie.

W załączniku moja wizja projektu, z wydzieloną sypialnią i drugą prywatną łazienką.
Proszę o sugestie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - qwerty - 27.10.2017

jest ok ale nie wiem czy siedząc w salonie fajnie będzie patrzeć na 2 drzwi do pokoju i łazienki. No i 2 metry od kibelka przez drzwi ktoś będzie sobie siedział i jadł . Łazienki lepiej chyba umieszczać gdzieś dalej dyskretniej na końcu korytarzy czy jakoś tak niż w centralnym miejscu salonu przy kominku. Przenieść wejście na korytarz wtedy jednymą kontrowersją będzie przechodzenie przez korytarz z częścią prywatną (pookoje łazieka) do salonu ale to już urok większości kombinacji na tym projekcie.




RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Młonika - 27.10.2017

(26.10.2017, 21:33)biszkopt15 napisał(a): Cześć, 

Na wstępie chciałbym się przywitać.
To mój pierwszy post, chociaż projektem zainteresowałem się już jakiś czas temu.
Planuję budowę w przyszłym roku w Częstochowie.

W załączniku moja wizja projektu, z wydzieloną sypialnią i drugą prywatną łazienką.
Proszę o sugestie.

Witam,
W kwestii łazienki myślę podobnie jak qwerty... 
Dodam od siebie jedynie żeby zwrócić uwagę, że każdy pokój ma za ściana jakąś "infrastrukturę": łazienkę, kuchnię i kotłownię. Zwróciłam na to uwagę dlatego, że po wielu latach mieszkania w bloku jest dla mnie ważną rzeczą, żeby sypialnia była oddalona od takich pomieszczeń... ale to tylko sugestia kogoś kto ma bardzo lekki i czujny sen (Tobie to może wogóle nie przeszkadzać) Smile
Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Młonika - 27.10.2017

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem tutaj nowa...  Smile  choć od dawna Was "podglądam".
Nie buduję się ale mam takie marzenie, a że od czegoś trzeba zacząć to przeglądając różne projekty wpadłam przypadkiem na tę stronę... i w tym miejscu wielki ukłon w stronę Łukasza: MEGA! kopalnia wiedzy.
Dorzucam moją wizję prawie, że idealnego jak dla mnie układu pomieszczeń...
Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - dobrydamian - 27.10.2017

witaj Biszkopt15 całkiem fajny ten pomysł ale tak jak koledzy prędzej pisali przestawił bym drzwi na korytarz ,o część prywatną się nie martw bo można powiedzieć że jej nie ma bo i tak masz tam wiatrołap i wszyscy goście i tak tam będą przechodzić a skoro tak narysowałeś to musi ci to nie przeszkadzać

aaa no i wyszło ci około 112 m2 a nie 106 pewnie przez to że ścianki działowe zrobiłeś za cienkie


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - biszkopt15 - 27.10.2017

Dzięki za sugestie. Zapomniałem ująć ocieplenia, dlatego metraż się nie zgadzał. Wymiary są dość poglądowe, trochę je skorygowałem. W mojej adaptacji zachowałem położenie kominów. Przeniesienie drzwi na korytarz wiąże się z przeniesieniem szafy na drugą stronę, ale rzeczywiście może to i lepiejWink Przeniosłem również drzwi wejściowe do sypialni bliżej ściany. Wydaje mi się, że będzie to lepsze rozwiązanie. Pisząc o strefie prywatnej miałem na myśli łazienkę oraz sypialnię z której będę korzystał ja i moja przyszła żona. Myślałem również o tym, że pokoje dla dzieci będą odseparowaneSmile Druga łazienka będzie bardziej ogólnodostępna. 
W załączniku wstawiam poprawiony projekt

W ferworze projektowania wpadłem na jeszcze jedną zmianę, duży wiatrołap z szafą 250x50cm, żeby było gdzie trzymać kurtki i zimowe ciuchy.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - AWiatr - 28.10.2017

(27.10.2017, 21:07)biszkopt15 napisał(a): Dzięki za sugestie. Zapomniałem ująć ocieplenia, dlatego metraż się nie zgadzał. Wymiary są dość poglądowe, trochę je skorygowałem. W mojej adaptacji zachowałem położenie kominów. Przeniesienie drzwi na korytarz wiąże się z przeniesieniem szafy na drugą stronę, ale rzeczywiście może to i lepiejWink Przeniosłem również drzwi wejściowe do sypialni bliżej ściany. Wydaje mi się, że będzie to lepsze rozwiązanie. Pisząc o strefie prywatnej miałem na myśli łazienkę oraz sypialnię z której będę korzystał ja i moja przyszła żona. Myślałem również o tym, że pokoje dla dzieci będą odseparowaneSmile Druga łazienka będzie bardziej ogólnodostępna. 
W załączniku wstawiam poprawiony projekt

W ferworze projektowania wpadłem na jeszcze jedną zmianę, duży wiatrołap z szafą 250x50cm, żeby było gdzie trzymać kurtki i zimowe ciuchy.

Też się zastanawiałam nad drzwiami w dużym pokoju i znalazłam taki pomysł na ich ukrycie:


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 28.10.2017

(28.10.2017, 13:39)AWiatr napisał(a): Też się zastanawiałam nad drzwiami w dużym pokoju i znalazłam taki pomysł na ich ukrycie: 
http://fluffo.pl/site/assets/files/1424/14305479_1749611258589757_2675891597794900461_o.jpg

Problemem nie jest tu raczej widok drzwi, lecz brak komfortu korzystania z łazienki tuż obok osób siedzących przy stole Wink
Stąd sugestia na przeniesienie drzwi za narożnik.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - gregorrek - 28.10.2017

(28.10.2017, 18:22)Michał G. napisał(a):
(28.10.2017, 13:39)AWiatr napisał(a): Też się zastanawiałam nad drzwiami w dużym pokoju i znalazłam taki pomysł na ich ukrycie: 
http://fluffo.pl/site/assets/files/1424/14305479_1749611258589757_2675891597794900461_o.jpg

Problemem nie jest tu raczej widok drzwi, lecz brak komfortu korzystania z łazienki tuż obok osób siedzących przy stole Wink
Stąd sugestia na przeniesienie drzwi za narożnik.

Chyba koledze tym razem chodzi o optyczne ukrycie drzwi sypialni do której wchodzi się z salonu. Na rysunku wydaje się być ok ale moim zdaniem chyba słabo będzie wyglądał ten kącik z jakimś meblem, telewizorem i drzwiami sypialni obok.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - qwerty - 31.10.2017

eh jeszcze trochę to kolega będzie musiał wchodzić do sypialni przez łazienkę z wiatrołapu he Smile


  
Menu