Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - peater - 18.10.2017

Coś ode mnie, dodatkowe WC zlikwidowane żeby wykorzystać pomieszczenie na suszarnie, powiększona sypialnia tak żeby weszła duża szafa wnękowa, przeniesione okno w salonie i zmiana okna w kuchni na narożne (ładniej dom wygląda z zewnątrz jednak kuchnia staje się mniej ustawna- mniej szafek wiszących wiec sam nie wiem co lepsze), kominek elektryczny wrzucony na ścianę z TV dlatego nie ma komina, co sądzicie?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - PawelSuchy86 - 18.10.2017

Ja chciałem tylko zaznaczyć że kolega powyżej zmienił układ pomieszczeń tworząc wnękę na kominek. Nie pamiętam czy ktokolwiek zwrócił na to uwagę ale będąc osobiście na budowie i obserwując stan surowy zamknięty była to jedyna rzecz która mi się nie spodobała. Kominek "w przejściu" to wg mnie póki co jedyny błąd tego projektu


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 19.10.2017

Kominek "w przejściu" to wg mnie póki co jedyny błąd tego projektu.
To ja dopiszę:
-wejście przez strefę prywatną na salon
-długa droga do kuchni (zakupy itd)
-kuchnia długa kiszka
-komin w zimnej z założenia spiżarce
-stosunkowo dużo m2 na komunikację
Budynek jest jednak bardzo elastyczny jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń,
więc każdy go dopasuje do własnych potrzeb.

I coś specjalnie dla kolegi AWiatra:
-garaż w bryle budynku  Big Grin


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Agniecha194 - 19.10.2017

Mam pytanie czy ktoś mógłby mi podesłać rozkład pomieszczeń jakie ma Hubert?? będę wdzięczna ??


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - qwerty - 19.10.2017

Hubert ma standardowo rozkład taki jaki jest w projekcie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Agniecha194 - 19.10.2017

(19.10.2017, 11:05)qwerty napisał(a): Hubert ma standardowo rozkład taki jaki jest w projekcie.
Właśnie że nie On ma jakoś inaczej sypialnie ...


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - AWiatr - 19.10.2017

(19.10.2017, 08:37)sierzant napisał(a): Kominek "w przejściu" to wg mnie póki co jedyny błąd tego projektu.
To ja dopiszę:
-wejście przez strefę prywatną na salon
-długa droga do kuchni (zakupy itd)
-kuchnia długa kiszka
-komin w zimnej z założenia spiżarce
-stosunkowo dużo m2 na komunikację
Budynek jest jednak bardzo elastyczny jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń,
więc każdy go dopasuje do własnych potrzeb.

I coś specjalnie dla kolegi AWiatra:
-garaż w bryle budynku  Big Grin

Zrozumiałam aluzję  Big Grin  przekonuję mnie by garaż był obok.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 19.10.2017

(15.10.2017, 12:17)sierzant napisał(a): Michał podobny rozklad jak u mnie
Bedziesz musiał dac narozny kominek
a pamietaj ze one za bardzo nie nadaja
sie do rekuperacji.Wneka na gazowy
nadaje sie jak najbardziej.Przekombinowałeś
z łazienką reszta ok.

Porównuję nasze projekty.
1. Wcześniej nie spodobało mi się w Twoim to, że kocioł gazowy jest daleko. Nie chcę dawać zbiornika, więc czas oczekiwania na ciepłą wodę się wydłuża, bo krany i kocioł są rozstrzelone po całej szerokości domu. To mnie martwi najbardziej...
Ale z drugiej strony kocioł chyba potrzebuje wentylacji? U Ciebie można ją zapewnić przez ścianę boczną?
2. To że nasze projekty wydzielają strefę prywatną to podstawa, więc dlatego przyglądam się uważniej Twoim pomysłom i dostrzegłem pewne plusy Wink
3. Też masz ścianę boczną bez okien - metr bliżej do granicy.
4. Małe WC masz rozwiązane też w porządku, za wyjątkiem drzwi. Dałbym otwierane na zewnątrz, bo inaczej to chyba WC i umywalka się nie zmieszczą.
4. Drzwi od pomieszczenia gospodarczego chyba też na zewnątrz, by było bardziej funkcjonalne.
5. Lepiej ode mnie wymyśliłeś kominek. Jest bardziej w salonie, promieniuje na pół domu. Dodatkowo można dać narożny lub od frontu.
6. Masz większy wiatrołap.

Obroń proszę umiejscowienie kotła Wink
Nie lepiej mimo wszystko w łazience?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - tomi8547 - 20.10.2017

Kocioł w łazience to wątpliwa ozdoba według mnie.W odobnym omieszczeniu razem z kotłem można zrobić półki itp itd.Jest wtedy spiżarnia np.
Pranie też można wysuszyć.Doprowadzenie powietrza można zrobić przez ścianę chyba,że się przepisy zmieniły.
Duża odległość kotła od łazienki i kuchni to nie problem.Można dać dodatkowa pompkę,która będzie chodzić non stop,czasowo a ja chcę podłaczyć pod włącznik światła.
Ktoś tu wcześniej wyliczył,ze pompka chodząc non stop(365dni) zużyje prądu za ok.30pln.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał G. - 20.10.2017

(20.10.2017, 04:19)tomi8547 napisał(a): Można dać dodatkowa pompkę,która będzie chodzić non stop,czasowo a ja chcę podłaczyć pod  włącznik światła.
Ktoś tu wcześniej wyliczył,ze pompka chodząc non stop(365dni) zużyje prądu za ok.30pln.

Nie bardzo znam się na kotłach i instalatorskich rzeczach, ale o jakiej pompce mówisz? Co miała by pompować?
Chyba ciepłą wodę w przypadku kotła z zasobnikiem?
Ale wtedy pewnie potrzebny obieg zamknięty jakiś?
Ja chciałbym kocioł dwufunkcyjny bez zasobnika.
Działający na zasadzie "termy" w bloku.
Kocioł uruchamia się w przypadku odkręcenia wody w kranie.
Podobno to najprostsze rozwiązanie. Zajmuje mniej miejsca.


  
Menu